بیانیه وزرای خارجه هفت کشور صنعتی جهان: روسیه مقصران و افراد مسئول حمله به الکسی ناوالنی را معرفی کند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

♦️ بیانیه وزرای خارجه هفت کشور صنعتی جهان: روسیه مقصران و افراد مسئول حمله به الکسی ناوالنی را معرفی کند

الکسی ناوالنی رهبر مخالفان در روسیه پیش از این مسمومیت، بارها اعتراضات علیه پوتین را تدارک دیده بود.

وزارت خارجه ایالات متحده متن بیانیه مشترک وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان موسوم به جی هفت را منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: ما، وزرای خارجه عضو جی هفت شامل آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و بریتانیا به همراه نماینده عالی اتحادیه اروپا قویا اقدام برای مسمومیت الکسی ناوالنی را محکوم می‌کنیم.

وزیران خارجه آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و بریتانیا در این بیانیه گفتند هرگونه استفاده از مواد شیمیایی طبق استانداردهای جهانی ممنوع است و یادآور تعهد روسیه به کنوانسیون منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی شدند.استیون بیگن معاون وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه ۱۴ شهریور با سفیر روسیه در واشنگتن دیدار و درباره یافته‌های آلمان از جزئیات مسمومیت الکسی ناوالنی، رهبر اپوزویسیون روسیه، با استفاده از عامل عصبی نوویچوک ابراز نگرانی عمیق کرد.

روز سه‌شنبه، میشل باچله رئیس امور حقوق بشری سازمان ملل متحد نیز از روسیه خواست تا درباره «اسناد غیرقابل تردید» آلمان که می گوید، الکساندر ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه، با یک سم اعصاب محصول دوران اتحاد جماهیر شوروی مسموم شده است، تحقیقات کامل و مستقل انجام دهد و یا با چنین تحقیقاتی همکاری کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دنبال‌کنندگان دوستی ایران و آمریکا خودشان را خسته نکنند/ آمریکا استاد شیطان استرئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کاری که شهدای ۱۷ شهریور تهران انجام دادند، همان کاری بود که شهدای کربلا در دشت نینوا و برای امام حسین(ع) انجام داده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا تحریم‌های آمریکا ایران را به زانو درآورده است؟یک روزنامه پرتیراژ در سرزمین‌های اشغالی اعتراف کرد، هرچند تل‌آویو پیش‌بینی می‌کرد خروج ترامپ از توافق هسته‌ای ایران را به زانو درخواهد آورد، اما ایران بعد از گذشت 2 سال همچنان روی پای خود ایستاده و این ترامپ است که در آستانه شکست قرار دارد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

فائزه هاشمی: خاتمی ورزش زنان را ابتر کرد، احمدی‌نژاد تیر آخر را به آن زدفائزه هاشمی،‌ رییس اسبق فدراسیون ورزش اسلامی زنان، ضمن اشاره به کارشکنی‌ دولت‌های جمهوری اسلامی برای توسعه ورزش زنان گفت «ابتر» کردن این حوزه در دولت محمد خاتمی صورت گرفت و دولت محمود احمدی‌نژاد «تیر آخر» را به آن زد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

خودم را زندانی کرده‌ام و شب و روز آهنگ می‌سازم!لوریس چکناواریان: *در روزهای کرونایی،خودم را زندانی کرده‌ام و شب و روز آهنگ می‌سازم! *کرونا نگذاشت برای معرفی هنر کشورم به جهان سفر کنم *مشکلات ارکستر سمفونیک را از چشم نوازندگان نبینید *ترکیب اعضای ارکستر ملی و سمفونیک غلط است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اثر حذف قیمت از سایت‌های فروش خودرو مانند آسپرین، موقتی استیک کارشناس بازار خودرو: اثر حذف قیمت از سایت‌های فروش خودرو مانند آسپرین،موقتی است علاوه بر قیمت‌ها،شماره تماس نیز باید از سایتهای فروش خودرو حذف می‌شد نمی‌دانیم که روز بعد قیمت‌ها به چه ‌صورت خواهد بود تغییرات شاخص بورس تاثیری بر قیمت خودرو نمی‌گذارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زلزله زنگ خطر کرونا را به صدا درآوردزلزله زنگ خطر کرونا را به صدا درآورد | آنچه را که با زلزله در روستاهای گلستان گذشته است، در این گزارش ببینید.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »