بیانیه ۵۷۵ نفر از فعالان صنفی، دانشجویی، سیاسی و مدنی در حمایت از وکلا و فعالان مدنی بازداشتی

07/06/1400 12:17:00 ب.ظ

به دنبال بازداشت چند تن از وکلا و فعالان مدنی، ۵۷۵ نفر از فعالان صنفی معلمان، فعالان دانشجویی، مدنی و سیاسی با امضای یک بیانیه، حمایت خود را از بازداشت‌شدگان اعلام کردند. اخبار_ایران بیانیه

نفر از فعالان صنفی معلمان، فعالان دانشجویی، مدنی و سیاسی با امضای یک بیانیه، حمایت خود را از بازداشت‌شدگان اعلام کردند. روز مهدی محمودیان، آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، محمدرضا فقیهی، لیلا حیدری و مریم افرافراز» نمودند.

پنج تن از بازداشت‌شدگان از وکلای دادگستری هستند. مهدی محمودیان روزنامه‌نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و مریم افرافراز فعال مدنی و از اعضای جمعیت امام علی دو بازداشتی دیگر هستند. ماموران امنیتی در روزهای اخیر بدون آنکه پاسخی به خانواده‌های نگران این افراد مبنی بر محل نگهداری و یا اتهامات آنها بدهند، با یورش به منازل برخی از این افراد، اقدام به تفتیش و توقیف بسیاری از لوازم شخصی و ارتباطی بازداشت شدگان و سایر اعضای خانواده کرده‌اند. متن کامل بیانیه حمایتی فعالان را در ادامه بخوانید:

طبق آمار رسمی سازمان جهانی بهداشت در دو، سه ماه اخیر آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در سراسر جهان به علت واکسیناسیون همگانی کاهش بسیار چشمگیری داشته است و در بیشتر کشورها زندگی نسبتاً عادی جریان پیدا کرده است. این در حالی است که در ایران شاهد افزایش چشمگیر و فاجعه بار مبتلایان به کرونا و متاسفانه فوت شدگان هستیم.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری فعالان مدنی شاکی از سوء مدیریت کرونا در ایران شد | DW | 28.08.2021عفو بین‌الملل در توییتی خواستار آزادی فوری سه وکیل و دو فعال مدنی شد. هر ۵ نفر از جمله افرادی بودند که قصد شکایت از مقامات جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با سوءمدیریت و عدم اقدام به موقع برای واردات واکسن کرونا را داشتند. عفو بین الملل و دیگر سازمان های بین المللی تنها مدافع حقوق آمریکا و غرب هستند و هیچ خاصیت دیگری ندارند!

دو مرد جوان ژاپنی بعد از تزریق واکسن مدرنا جان خود را از دست دادنددولت ژاپن اعلام کرده این دو نفر چند روز پس از اینکه دز دوم واکسن مدرنای خود را دریافت کردند جان باختند. دوز اول یا دوم ؟ این تاپیک هایی که انتخاب میکنید بیشتر باعث ترس از واکسن میشه اطلاعات شفاف و دقیق تری ارائه بدین تا ابهام زدایی بشه اين چه طرز تيتر زدنه !؟

استقبال از سربازان مسلح ترکیه بازگشته از افغانستان در آنکارامراسم استقبال از سربازان بازگشته از افغانستان با حضور مقامات نظامی ترکیه در آنکارا برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

سهم کشورها از عملیات بزرگ در فرودگاه کابل؛ حدود ۱۱۲ هزار نفر از افغانستان خارج شدندبنا بر اعلام کاخ سفید در روز جمعه، با تلاش‌های دو هفته‌ای واشنگتن و متحدانش ۱۱۱ هزار و ۹۰۰ نفر از افغانستان خارج شده‌اند و این عملیات حتی با وجود حملات خونبار روز پنج‌شنبه در نزدیکی فرودگاه کابل، همچنان ادامه دارد. عملیات فرار بزرگ بیشتر کسانی خارج شدند یا پول داشتند یا آشنا در قطعه ۰۱ مُسئول ورودی میدان هوای کابل کسانی که واقعا جان شان در خطر است و هرلحظه ممکن است توست طالبان جنایت کار سلاخی شوند هنوز در شهر کابل و سایر شهر های دیگه مانده اند و یا در کوه های دور دست پناه بردند این اشخاصی که خیلی ضرور بود و ویزای ویژه مهاجرتی نیز دریافت کرده بودند را چرا امریکایی ها نبردن؟

امیرعبداللهیان: حمایت از عراق از جمله سیاست‌های همیشگی تهران استدر تماس تلفنی وزیر امور خارجه عراق با وزیر امور خارجه کشورمان، وی ضمن تبریک انتخاب امیرعبداللهیان و تجدید دعوت برای حضور جمهوری اسلامی ایران در اجلاس حمایت از عراق، اهمیت حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بغداد به عنوان فرصتی برای گفت‌وگوها در منطقه را مورد تاکید قرار داد. هر دو دشمن ایران عراق هستند فقط از غارت بیت المال کشور و مردمشان جولان می دن به راستی چرا مسلمان های جهان اینقدر فقیر دربه جهان شدند از دست حاکمان ظالم ایران و حاکمان ظالم کشورهای اسلامی

فشار بر طالبان برای تامین امنیت کابل پس از انفجارهای فرودگاهاز نظر تحلیلگران تحولات افغانستان، انفجارهای روز پنج‌شنبه در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی کابل که بیش از ۹۰ کشته و ۱۵۰ زخمی برجای گذاشت و داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، آزمایشی برای شیوه حکومتداری رهبران جدید این کشور است.