بیانیه مشترک پنج قدرت اتمی جهان: هیچ کشوری نمی‌تواند برنده جنگ هسته‌ای شود

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایالات متحده، روسیه، چین، فرانسه و بریتانیا در این بیانیه مشترک گفتند: «ما عمیقا معتقدیم که از گسترش سلاح‌های هسته‌ای باید جلوگیری کرد و جنگ اتمی برنده‌ای ندارد و نباید روی دهد».

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پنج قدرت اتمی جهان روز دوشنبه ۱۳ دی در بیانیه‌ مشترک کم‌سابقه‌ای بر منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای و پرهیز از جنگ اتمی تاکید کردند.

پنج قدرت اتمی جهان علی‌رغم تشدید تنش در مناسبات غرب با چین و روسیه در بخش دیگری از این بیانیه مشترک گفتند: «پرهیز از وقوع جنگ بین کشورهای دارای سلاح هسته‌ای و کاهش خطرهای راهبردی مهمترین مسئولیت ماست». این بیانیه مشترک در شرایطی منتشر می‌شود که تنش بین واشینگتن و مسکو به دلیل تجمع نیروهای روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین به بحرانی‌ترین سطح خود از زمان پایان جنگ سرد رسیده است. آمریکا و متحدان غربی آن احتمال می‌دهند که هدف از تجمع نیروهای روسیه حمله به خاک اوکراین باشد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت: «ما امیدواریم که در وضعیت دشوار امنیت بین‌المللی تصویب این نوع بیانیه‌های سیاسی به کاهش تنش در سطح بین‌المللی کمک کند».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تکلیف فاکستان و کره شمالی و هند و اسرائیل چی میشه؟!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیانیه استانداری وان ترکیه درباره مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز ایرانبیانیه استانداری وان ترکیه درباره مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز ایران استانداری وان ترکیه در رابطه با انتشار اخبار مربوط به مرگ یک زن بر اثر سرما در مرز مشترک با ایران، اعلام کرد که فرد مذکور در قسمت ایرانی مرز، جان خود را از دست داده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه جمعی از کنش‌گران مدنی: خواهان لغو حکم اعدام عباس دریس هستیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه زندانیان سیاسی اوین برای بکتاش آبتین؛ جان‌های شریف، قربانی دستگاه سرکوب
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پنج عضو دائم شورای امنیت بر سر منع وقوع جنگ هسته‌ای توافق کردندرهبران روسیه، چین، انگلیس، آمریکا و فرانسه بیانیه‌ای را در زمینه منع وقوع جنگ هسته‌ای صادر کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حاج قاسم نه به عنوان یک فرد بلکه یک فرهنگ، راه و مکتب معرفی شد/ شهید سلیمانی از عمق جان عقیده داشت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکنددکتر رئیسی در مراسم گرامیداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی: حاج قاسم یک دیپلمات مقتدر و یک میدان‌دار دیپلمات بود شهید سلیمانی از عمق جان عقیده داشت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند خدا رحمت کند سردار عزیز را...، ♥️ به جناب رئیسی بگید به وضع بورس برسه بدبخت شدیم... این بود لانه فساد را خراب کردن؟! از وین به بنده خبر دادن ایران یعنی الیانوف با امریکا توافق کرده و موافقت برجام2 امضا شده دقیقا در سالروز کتلت شدن برجام 2با اقتدار امضا شد و با امریکا توافق شد البته فعلا صداشو در نمیارن ماهم میگیم خبر نداریم..... مسائل استراتژیست فقط ،🤣🤣🤣🤣🤣
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

درخواست نمایندگان مجلس برای بازخواست مذاکره‌کننده ارشد ایراندور هشتم مذاکرات هسته‌ای وین برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، پس از تعطیلات چند روزه سال نو، دوشنبه 3 ژانویه از سرگرفته خواهد شد.با وجود این‌که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »