بیانیه انجمن صنفی معلمان کردستان‌،مریوان به مناسبت هشتم مارس روزجهانی زنان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

«ازدواج دختر‌بچه‌ها، دستمزد نابرابر با مردان، قوانین تبعیض‌آمیز، فقر ساختاری زنان، تنها گوشه‌ای از وضعیتی است که بصورت قانونی و فرهنگی بر این بخش از جامعه تحمیل می‌شود.» 8مارس اخبار_ایران بیانیه انجمن صنفی معلمان کردستان را در ایران‌وایر بخوانید👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان وایر- انجمن صنفی معلمان کردستان‌،مریوان با انتشار بیانیه‌ای به استقبال روز هشتم مارس، «روز جهانی زن» رفت. این انجمن در بیانیه خود با اشاره به مساله «ازدواج کودکان دختر، دستمزد نابرابر با مردان، قوانین تبعض آمیز، محرومیت و فقر ساختاری زنان» این موارد را «تنها گوشه‌ای از وضعیتی دانسته که بصورت قانونی و فرهنگی بر این بخش از جامعه تحمیل شده است .

خوشبختانه زنان در صف مقدم این پیکار بر حق و رهایی بخش جهانی هستند. چرا که صنعت سکس، دستمزد نابرابر در قبال کار مساوی، ازدواج کودکان دختر، به اسارت بردن زنان و فروش آن‌ها، زنانه شدن فقر و ... به میدان آمدن در صفوف متشکل و متحدانه و پیکار در راه ساختن دنیایی شایسته انسان را به ضرورتی مبرم و تاریخی تبدیل کرده است.

تهیدستان شهری در چهارچوب وضعیت موجود افقی برای کسب شغل و معیشت و برخورداری از حداقل‌های زندگی نمی‌بینند و اعتیاد، خشونت، مشکلات خانوادگی، ترک تحصیل و... هر روز سایه شوم‌اش را هرچه وسیع تر بر جامعه می‌گستراند. زن ستیزی نهادینه و دارای پشتوانه قانونی، دانش‌آموزان دختر را هر روز با مشکلات تازه‌ای روبرو کرده، فقر فزاینده و بیکاری، باعث افزایش روند ترک تحصیل دختران شده و این مساله پیامدهای مخربی چون ازدواج در سنین پایین و پدیده تراژیک مادر-کودک را به دنبال داشته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قربانیان بی نام و نشان کرونا را دریابیم/ زمینه فروش آنلاین محصولات زنان سرپرست خانوار فراهم شودیک فعال حقوق زنان با اشاره به لزوم توجه به خسارت‌هایی که زنان سرپرست خانوار از شیوع کرونا متحمل شده‌اند، بر کمک مستقیم و غیرمستقیم به این قشر تاکید کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قیمت خودروهای خارجی را به نصف می‌رسانیمطبق اعلام دبیر انجمن واردکنندگان خودرو چنانچه مجاز اعلام شدن واردات خودرو در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ واقعا اجرا شود و نرخ تعرفه واردات کاهش یابد، واردکنندگان خودرو آمادگی کامل برای تامین نیاز خودروهای وارداتی را خواهند داشت که در این صورت می‌توانند قیمت‌های کنونی در بازار خودرو را به صفر برسانند. باور کردیم 😄 میخوان خودروهای احتکار کرده خودشون که زمان ارزونی انبار کردن رو بفروشن این فیلما چیه در میارن.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب ریاض به دلیل خطر شیوع کرونا به تعویق افتادوزارت فرهنگ پادشاهی عربی سعودی پنجشنبه 5 مارس 2020 اعلام کرد به دلایل اقدامات پیشگیرانه مربوط به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: افزایش حقوق معلمان نسبت به کارکنان اداری ناچیز است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اصابت مجدد چندین راکت کاتیوشا به اطراف سفارت آمریکا در بغدادمنابع پلیس عراق شامگاه پنجشنبه 5 مارس 2020 از اصابت مجدد چندین راکت کاتیوشا به اطراف سفارت آمریکا در دیگه این راکت پراکنی ها ارزش خبری نداره. لطفا نذارید. فقط افکار رو منحرف میکنید. طرف خایه نداره بزنه تو سفارت میندازه 4 کیلومتر اونورترش بعد شما گنده ش میکنید. اونام دقیقا همینو میخوان.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فاطمه رهبر نماینده مجلس یازدهم بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتمنابع خبری ایران روز شنبه 7 مارس 2020 از در گذشت یکی از نمایندگان تهران در مجلس یازدهم خبر دادند.به چ خوب .انشالله دارو دسته هاشم به پیشش تشریف ببرن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »