بیانیه سینماگران فرانسوی: این مبارزه‌ای جهانی برای زنان، زندگی و آزادی است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بیش از هزار دست‌اندرکار سینما فرانسه با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود را از مردم معترض ایران اعلام کردند. مهسا_امینی اعتصابات_سراسری زن_زندگی_آزادی

بیش از هزار دست‌اندرکار سینمای فرانسه با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود را از مردم معترض ایران اعلام کردند.

این بیانیه هم زمان با انتشار ویدئویی از چهره‌های زن شاخص سینمای فرانسه که در حال قیچی کردن موهای خود هستند،. در این این ویدئو ژولیت بینوش، ایزابل آجانی، مارون کوتیار،‌ ایزابل هوپر، شارلوت گینزبرگ و تعداد زیاد دیگری از هنرمندان زن فرانسه به نشانه همبستگی با زنان ایرانی موهای خود را کوتاه می‌کنند. در بیانیه که در رسانه‌های مختلف از جمله ورایتی مخابره شده، کارگردانان، بازیگران، تهیه‌کننده‌ها، تکنیسین، پخش‌کننده، روسای جشنواره‌ها و «کل صنعت فیلم فرانسه» از «زنان ایرانی که برای آزادی خودشان امروز در حال جنگیدن هستند» حمایت کرده‌اند. در این بیانیه آمده است: «ما یادآور می‌شویم؛ همه کسانی که از قتل مهسا امینی و سرکوب گسترده، وحشیانه و جنایت‌کارانه به دستور مقامات ایرانی به وحشت افتاده‌اند، همبستگی خود را با مردم ایران با صدایی بلند و صریح اعلام کنند.

در بخش پایانی این بیانه با تاکید بر شعار «زن، زندگی، آزادی» نوشته شده است:« باشد که این شعار ایرانیان -که همه معترضان آن را سر داده‌اند- شنیده شود. باشد که این فریاد باعث شود تا این تهدید جان‌فرسا به پایان برسد و سرانجام عصر جدیدی در ایران و هر جا که زنان قربانی تنگ‌نظری هستند، آغاز شود. این مبارزه‌ای جهانی برای زنان، برای زندگی و برای آزادی همه‌ی ماست.»

این بیانیه علاوه بر زنان هنرمندی که نام برد شد توسط کارگردانی هچون : ژولیا دوکورنو، ژاک آئودیارد، اودری دیوان و میشل آزاناویسوس امضا شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرانسه: اتحادیه اروپا به‌دنبال مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر مقامات «سرکوبگر» ایرانی استوزیر خارجه فرانسه می‌گوید تحریم‌های جدید ممکن است افراد کلیدی در نهادهای سرکوبگر حکومت ایران را شامل شود که فرزندان خود را برای تحصیل و زندگی به کشورهای غربی می‌فرستند. اینا کمترین خواسته ملت از اروپا هست اگه با تحریم و قطع نامه کاری پیش می‌رفت الان جنگ اوکراین تموم شده بود کره شمالی و چین و ایران دمکراسی برقرار بود ،اینا روباه مکارن از روبرو خوبن از پشت خنجر میزنم ایران تنها وای ، باید قش کنم حالا.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یک زن در رأس دولت ایتالیا؛ پیشرفتی با اما و اگرچرا در ایتالیا حزب جرجیا ملونی پیروز انتخابات شد؟ آیا نخست‌وزیر شدن او یک پیشرفت برای ایتالیا است؟ دمکراسی ایتالیا، حقوق زنان، مهاجران و اقلیت‌ها با کدام چالش‌ها روبه‌رو خواهند شد؟ نیکا_شاکرمی
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کارآفرینان در قطر؛ تسهیل دسترسی به فضای مجازی برای نابینایان«طراحان این سامانه می‌گویند تا پیش از این فناوری بریل در فضای مجازی بسیار گران، کُند و نامطمئن بوده و همین امر شکاف میان نابینایان و دیگر کاربران را بیشتر کرده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

امیرحسین صادقی: آزادی قبل از انقلاب بود«امیرحسین صادقی» بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال، با انتشار متن و تصویری در اینستاگرام خود نوشته است: «آزادی، قبل از انقلاب بود.» اعتصابات_سراسری مهسا_امینی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زنان در عرصه سینما و هنرِ فرانسه موی خود را برای زنان ایرانی قیچی کردندژولیت بینوش، هنرپیشه معروف فرانسوی، به همراه ده‌ها هنرپیشه و خواننده سرشناس هم‌وطنش در حمایت از مردم ایران موهای خود را قیچی کردند. پسران کاوه آهنگر را ضحاک قربانی کرده‌بود و به همین خاطر او به دادخواهی فرزندانش به پا خواست و قیام کرد، او در نهایت با کمک مردم تمامی جوانان ایران را از ستم و خون‌خواری هزار ساله ضحاک نجات داد. نیکا_شاکرمی مهسا_امینی بد کردن Mahsaamini
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ساعاتی پس از آزمایش موشکی پیونگ‌یانگ؛ انفجار موشک کره‌ جنوبی در پی نقص فنیانفجار این موشک و آتش ناشی از آن، موجب رعب و وحشت مردم منطقه شد و برخی تصور کردند که از سوی همسایه شمالی به آن‌ها حمله شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »