بیانیه ۱۲ زندانی سیاسی زن از زندان اوین: شرکت در انتخابات تایید جنایات نظام است

18/02/2020 08:33:00 ق.ظ

انتخابات_مجلس

۱۲ زندانی سیاسی زن، محبوس در زندان اوین، با انتشار بیانیه مشترکی خواهان تحریم انتخابات_مجلس شدند. آنها نوشتند: «مردم ایران آرای واقعی و بی‌بازگشت خود را از دی‌ماه ۹۶ تا قیام خونین آبان‌ ۹۸ و پس از آن با جان برکفی در خیابان‌ها اعلام کرده‌اند» اخبار_ایران

به گزارش «ایران وایر»، این ۱۲ زندانی سیاسی دربیانیهخود با اشاره به این که همه گروه‌های سیاسی به جز هواداران تام حاکمیت از فرایند انتخابات حذف شده‌اند، گفته‌اند مجلس شورای اسلامی نهادی سراسر ضد مردمی است که  در خدمت حاکمیت قرار دارد. 

این زندانیان سیاسی  با بیان این‌که  «۴۱ سال است که با تکرار کلمه انتخابات سعی دارند حکومت سراسر استبدادی‌شان را دموکراتیک نشان دهند»، و با اشاره به اعتراضات دو سال اخیر افزوده‌اند: «مردم ایران آرای واقعی و بی‌بازگشت خود را از دی‌ماه ۹۶ تا قیام خونین آبان‌ماه ۹۸ و پس از آن با جان برکفی در خیابان‌ها اعلام کرده‌اند»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

شما دروغ نگو حالاکه رئیس جمهورهم گفت:انتصابات است نه انتخابات شکی نیست که همه چی انتصابی است.هرچند او بعدا تحت فشار دولت سایه حرف شو پس گرفت اما.دیگه دیره. حالا درجایی که همه چی انتصابی است رای معنی نداره..حتی ما اگربه حسن که او نیز برادر حسین است رای بدهیم.بازهم حسین بیرون میادزحمت بیهوده نه هیچ جنایتی در ایران عزیز نیست ولی در کشورهای اطراف ما هر روز قتل و عام افراد بیگناه هست به دست داعش و امریکا اسراییل

که تحریم بشه چی بشه شما و غربی ها خوشحال میشن....محاله

بیانیه فعالان رسانه‌ای آموزش و پرورش در محکومیت احکام قضایی معلمان خراسان شمالی

پس از تلف شدن 12 هزار پرنده در میانکاله....کشف لاشه 258 پرنده مهاجر در ساحل بندرترکمنرئیس اداره محیط زیست شهرستان‌های ترکمن و گمیشان روز دوشنبه 17 فوریه 2020 از کشف لاشه 258 پرنده مهاجر ایران امسال قتلگاه پرندگان مهاجر شده...

اعمال خاموشی‌های اضطراری در کشورشروع خاموشی‌های اضطراری در کشور سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی‌های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاهها در کشور خبر داد و تاکید کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است. نتیجه معاهده پاریس به روایت متن👆 این اقدام در راستای امضای معاهده_ننگین_پاریس است. آدرس غلط ندید نامردای بی سرف بی همه چیز. برو بهشون بگو پوفیوزا حمله ی سایبری بوده؟

نامه اعلام کرونا در ایران جعلی استتهران- ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نامه‌ای که اخیرا در مورد ورود کرونا به ایران در فضای مجازی منتشر شده جعلی است و تاکنون هیچ موردی از این ویروس در کشور مشاهده نشده است.

نگاهی به گرایش سیاسی کاندیداهای انتخابات مجلس در تهران + جدولنگاهی به گرایش‌های سیاسی برخی از چهره‌های تایید شده و شناخته شده در تهران به خوبی نشان می‌دهد طیف اصولگرا چرا ضمن اینکه خود را پیش از انتخابات پیروز میدان می‌داند از سوی دیگر بر سر لیست‌بندی دچار اختلاف شده است.

چایخانه حضرت در حرم مطهر امام رضا(ع) افتتاح شد+فیلم- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimحسب تأکید تولیت آستان قدس رضوی در میزبانی شایسته از زائران و مجاوران، چایخانه حضرتی در بارگاه منور رضوی راه اندازی شده است.

۱۲ زندانی سیاسی زن، محبوس در زندان اوین، با انتشار بیانیه مشترکی خواهان تحریم انتخابات مجلس یازدهم شدند.استان وایر- گروهی از نویسندگان و روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای حوزه آموزش و پرورش با انتشار بیانیه‌ای به صدور حکم ۴۱ سال زندان و شلاق برای همکاران خود در استان خراسان رضوی اعتراض کردند.در محدوده سواحل بندرترکمن خبرداد.به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با بیان این که هم اکنون به دلیل گسترش سرمای هوا در کشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تامین گاز این بخش (خانگی) است تا مشکلی در گرمایش منازل هموطنان ایجاد نشود، خاطرنشان کرد:  میزان سوخت تحویلی به نیروگاه های کشور کاهش یافته است.

به گزارش «ایران وایر»، این ۱۲ زندانی سیاسی در بیانیه خود با اشاره به این که همه گروه‌های سیاسی به جز هواداران تام حاکمیت از فرایند انتخابات حذف شده‌اند، گفته‌اند مجلس شورای اسلامی نهادی سراسر ضد مردمی است که  در خدمت حاکمیت قرار دارد.  این زندانیان سیاسی  با بیان این‌که  «۴۱ سال است که با تکرار کلمه انتخابات سعی دارند حکومت سراسر استبدادی‌شان را دموکراتیک نشان دهند»، و با اشاره به اعتراضات دو سال اخیر افزوده‌اند: «مردم ایران آرای واقعی و بی‌بازگشت خود را از دی‌ماه ۹۶ تا قیام خونین آبان‌ماه ۹۸ و پس از آن با جان برکفی در خیابان‌ها اعلام کرده‌اند» این زنان زندانی سیاسی از مردم خواسته‌اند انتخابات حکومت را برای خود آن‌ها بگذارند و در میدان انتخاب مردم بمانند. متن کامل این بیانیه را در ادامه بخوانید: در میان بهت و ناباوری معلمان، هفت تن از فرهنگیان استان خراسان شمالی: حمیدرضا رجایی ، سعید حق پرست ، محمدرضا رمضان‌زاده، علی فروتن ، مصطفی رباطی ، حسین رمضان‌پور و حسن جوهری، در دادگاه بدوی  مجموعا به  ۴۱ سال حبس و شلاق محکوم شدند. آن‌ها در پایان این بیانیه نوشته‌اند: «هر کسی که پای صندوق‌های رای می‌رود اثر انگشتش بر روی ماشه‌ اسلحه‌ای که به سمت جوانان انقلابی شلیک می‌شود ثبت خواهد شد و نشان تاییدی بر نظام حاکم و جنایاتش است.» گفتنی است پیشتر مدیرکل دفتر مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست ایران از تلف شدن 12 هزار پرنده در میانکاله خبر داد.» یاسمین آریانی، ندا آشتیانی، راحله احمدی، مریم اکبری منفرد، لیلا حسین‌زاده، سهیلا حجاب، آتنا دائمی، سپیده فرهان، منیره عربشاهی، صبا کرد افشاری، ندا ناجی، سمانه نوروز مرادی امضا کنندگان این بیانیه هستند. اتهاماتی که با هم سازگاری ندارند و غیر قابل جمع هستند. .