بیانیه مشترک فرانسه، آلمان و بریتانیا: ایران فورا به دنبال احیای برجام باشد

20/03/1401 08:07 ق.ظ

بیانیه مشترک فرانسه، آلمان و بریتانیا: ایران فورا به دنبال احیای برجام باشد جزئیات بیشتر🔽

فرانسه، آلمان و بریتانیا در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند که «تشدید فعالیت‌های هسته‌ای خود را متوقف کند» و «فوراً توافقی را که در حال حاضر روی میز است را به پایان برساند.» در این بیانیه که روز پنجشنبه منتشر شد آمده است: «از ماه مارس یک توافق قابل اجرا روی میز بوده است. ما متاسفیم که ایران از فرصت دیپلماتیک برای انعقاد توافق استفاده نکرده است. ما از آنها می‌خواهیم که اکنون این کار را انجام دهد.

»

استقبال عربستان از قطعنامه شورای حکام؛ ایران: دوربین‌ها را خاموش و سانتریفیوژهای پیشرفته نصب می‌کنیم توافق ۲۰۱۵ که به طور رسمی به عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) شناخته می شود، به ایران در ازای محدود کردن فعالیت‌های هسته ای خود از تحریم های اقتصادی رهایی بخشید.

اما در سال ۲۰۱۸ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا به‌طور یکجانبه از این پیمان خارج شد و تحریم‌ها را مجدداً اعمال کرد که باعث شد ایران شروع به عقب‌نشینی از تعهدات خود کند. مذاکرات برای احیای این قرارداد در آوریل سال گذشته آغاز شد، اما از ماه مارس متوقف شده است. headtopics.com

چشم

شايد بايد بيانيه مى دادند كه آمريكا غلط كرد از برجام خارج شد!

بایدبهشون گفت:چشم!🤣دیگه امری،دستوری،فرمایشی،طلبی و....ندارند؟!کاری به عدم شایستگی واشکالات تیم مذاکره کننده فعلی ندارم!ولی مگه دولت قبل ایران برجام روامضاءوتائید نکرد؟!اونیکه زدزیرهمه چیزآمریکا بود!بعداین کشورهای اروپایی آیابه آمریکاهم تونستندچیزی بگند؟!ترامپ آدم حسابشون کرد؟!

ادامه مطلب:
euronews_pe »

چی میگه...

سه قدرت اروپایی فرانسه، آلمان و بریتانیا در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند که «تشدید فعالیت‌های هسته‌ای خود را متوقف کند» و «فوراً توافقی را که در حال حاضر روی میز است به پایان برساند» تا برجام را احیا کند.

در این بیانیه که روز پنجشنبه منتشر شد آمده است: «از ماه مارس یک توافق قابل اجرا روی میز بوده است. ما متاسفیم که ایران از فرصت دیپلماتیک برای انعقاد توافق استفاده نکرده است. ما از آنها می‌خواهیم که اکنون این کار را انجام دهد.»

استقبال عربستان از قطعنامه شورای حکام؛ ایران: دوربین‌ها را خاموش و سانتریفیوژهای پیشرفته نصب می‌کنیم

توافق ۲۰۱۵ که به طور رسمی به عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) شناخته می شود، به ایران در ازای محدود کردن فعالیت‌های هسته ای خود از تحریم های اقتصادی رهایی بخشید.

اما در سال ۲۰۱۸ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا به‌طور یکجانبه از این پیمان خارج شد و تحریم‌ها را مجدداً اعمال کرد که باعث شد ایران شروع به عقب‌نشینی از تعهدات خود کند.

مذاکرات برای احیای این قرارداد در آوریل سال گذشته آغاز شد، اما از ماه مارس متوقف شده است.

انتقاد شدید روحانی از مخالفان دولت: فکر می‌کردند منقلی هست و می‌توانند قعطنامه‌ها را در آتش بیندازند

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه ۸ ژوئن به قطعنامه‌ای انتقادی علیه ایران رای داد. از ۳۵ عضو این شورا ۳۰ کشور به قطعنامه رای دادند و تنها چین و روسیه جانب ایران را گرفتند.

ایران این قطعنامه را محکوم کرده است و گفته است که برخی از دوربین‌های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی را خاموش و نسل پیشرفته‌تری از سانتریفیوژها را نصب خواهد کرد.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران نیز شب گذشته در واکنش به این قطعنامه گفت که ایران یک قدم از مواضع خود عقب‌نشینی نمی‌کند.