بولیوی: کوبا مخالفان را تحریک نکند، دیپلمات‌های ونزوئلایی بروند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

بولیوی: کوبا مخالفان را تحریک نکند و دیپلمات‌های ونزوئلایی لاپاز را ترک کنند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در ماه‌های اخیر چند کشور دیگر آمریکای جنوبی از جمله برزیل و اکوادور هم نظیر چنین هشدارهایی را به کوبا و ونزوئلا داده‌اند.

نظام بهداشت و سلامت در کوبا بسیار پیشرفته است و این کشور با فرستادن بیش از ۵۰ هزار نفر پرسنل درمانی به بیش از ۶۰ کشور جهان درآمد خوبی از این راه کسب می‌کند. با این حال کوبا متهم است که پزشکان اعزامی خود را مجبور می‌کند تا به نفع دولت هاوانا موضع سیاسی بگیرند، اتهامی که دولت این کشور آن را رد می‌کند.روز جمعه پلیس بولیوی برای متفرق ساختن گروهی از طرفداران اوو مورالس که در لاپاز تجمع کرده بودند، از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

رسانه‌های محلی همچنین از برخورد پلیس با کشاورزان مزارع کوکا در کوچابامبا، استان زادگاه مورالس خبر داده‌اند. در این درگیری‌ها که روز جمعه رخ داد، دست کم ۵ نفر در شهر ساکابا کشته و بیش از ۳۰ نفر دیگر مجروح شدند. دادستان بولیوی با تأیید این خبر خواستار تشکیل فوری یک کمیته تحقیق برای بررسی خشونت دست پلیس و نیروهای نظامی در این رویداد شد.

دادستان بولیوی همچنین گفته است که با این تعداد قربانی، شمار کل کشته‌شدگان در جریان اعتراض‌های خونین این کشور از زمان انتخابات ماه اکتبر تا کنون به ۱۹ نفر رسیده است. به گفته او این رشد آمار از هفته گذشته شتاب بیشتری گرفته است. خرخس خوستینیانو، رئیس جدید کابینه بولیوی در جریان یک نشست خبری در روز جمعه اعلام کرد که آنی‌یس، رئیس جمهوری موقت این کشور قرار است برای بررسی خشونت‌های اخیر با اعضای کابینه خود نشست اضطراری تشکیل بدهد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل اعتراف کرد که به اشتباه 8 فلسطینی را به شهادت رسانده است- خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سهمیه‌بندی بنزین؛ نوبخت: افرادی که استحقاق دریافت یارانه بنزین را داشته باشند، آن را دریافت می‌کننددولت ایران به دنبال بروز تجمعاتی در چندین شهر ایران در اعتراض به گران شدن قیمت بنزین، تاکید کرده که درآمد به دست آمده از افزایش قیمت بنزین به نزدیک به ۶۰ میلیون شهروند این کشور پرداخت می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا پنج نهاد زیرمجموعه نیروهای نظامی کوبا را به فهرست محدودیت‌ها اضافه کردمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد پنج نهاد زیرمجموعه نیروهای نظامی کوبا به فهرست محدودیت‌ها اضافه می‌شود و هرگونه تبادل مالی با آن‌ها ممنوع است. \r\n در این بیانیه که شامگاه جمعه ۲۴ آبان منتشر شد،
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه زندانی آمریکایی مظنون به عضویت در داعش را به کشورش پس می‌فرستدترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد پس از آنکه یونان از ورود یک زندانی آمریکایی مظنون به عضویت در داعش به خاک این کشور جلوگیری کرد، او را به آمریکا می‌فرستد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آنقدر کوچک است که اسم خودش را نمی‌داند اما نان‌آور است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بلایی را که با احداث سد گتوند بر سر کارون آوردید، سر دریای خزر نیاوریداسماعیل کهرم گفت: بلایی را که بدون توجه به هشدارهای اهل فن، با احداث غیرکارشناسی سد گتوند، بر سر کارون آوردید، بر سر دریای خزر نیاورید. کاش نمایندگان مجلس به جای جمع‌آوری 50 امضا برای استیضاح وزیر نیرو، که البته حق طبیعی‌شان است، از عیسی کلانتری هم پاسخ بخواهند. از همه چی بگین جز اعتراضات چیزی عوض نمیشه و طبیعی نمیشه شرایط .. انتقال_آب_خزر_ممنوع
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »