بوفالورانی که با سریع‌ترین مرد جهان مقایسه می‌شود: با تیم ملی هند تمرین نمی‌کنم

بوفالورانی که با سریع‌ترین مرد جهان مقایسه می‌شود: با تیم ملی هند تمرین نمی‌کنم

17/02/2020 07:36:00 ب.ظ

بوفالورانی که با سریع‌ترین مرد جهان مقایسه می‌شود: با تیم ملی هند تمرین نمی‌کنم

یک 'بوفالوران' هندی که با یوسین بولت، سریع‌ترین مرد دنیا مقایسه می‌شود، پیشنهاد تمرین با تیم ملی هند را رد کرد و گفت ترجیح می‌دهد در کنار بوفالوها مسابقه دهد. سرینیواسا گودا رکورددار ورزش کامبالا است. در این ورزش یک نفر همراه با بوفالو مسافت ۱۴۲ متری را در یک شالیزار می‌دود.

برخی از مطبوعات و روزنامه‌نگارن محلی عملکرد آقای گودا را با رکورد یوسین بولت مقایسه کردند. اما آقای کادامبا خیلی موافق نیست:"آن‌ها (مسئولان المپیک) روش‌های علمی‌تر و وسایل الکترونیکی بهتری برای اندازه‌گیری سرعت دارند."کارشناسان نیز معتقدند که این مقایسه چندان دقیق نیست به این دلیل که سرعت آقای گودا از بوفالوهایی که با آن‌ها می‌دود، سرچشمه می‌گیرد. سرعت این حیوانات تا ۵۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد که به طور قابل توجهی سریع‌تر از انسان و حتی رکورد آقای بولت است.

واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد تظاهرات در آمریکا؛ خودروی پلیس به میان جمعیت رفت

آقای گودا که زندگی‌اش از کارگری ساختمان می‌گذرد، هفت سال در کامبالا سابقه دارد. او گفت:"دلیل علاقه‌ام به این ورزش این است که از دوران مدرسه کامبالا تماشا می‌کردم."وقتی از او در مورد پیروزی‌اش سوال می‌شود، در پاسخ می‌گوید به هم‌تیمی‌هایش به دلیل عملکرد درخشانی که داشتند، افتخار می‌کند؛ منظورش دو بوفالویی است که کنار او دویدند.

کامبالا چیست؟کامبالا -به زبان محلی تولو- را شاید بتوان به"کشتزار گل‌آلود شالی" ترجمه کرد، ورزشی سنتی که در بخشی از ایالت کارناتاکا به وجود آمده است.در این ورزش دونده با سرعت تمام ۱۳۲ یا ۱۴۲ متر را همراه با دو بوفالویی که افسار زده شده‌اند، می‌دود.

این ورزش با انتقادهای حامیان حقوق حیوانات روبرو بوده است.حق نشر عکسAnnu Paiدیوان عالی هند در سال ۲۰۱۴ مسابقه دادن با بوفالو‌ها را ممنوع کرد. این تصمیم وکنشی بود به افزایش انتقادها از جالیکاتو که در تامیل نادو (ایالت مجاور کارناتاکا) انجام می‌شد. در جالیکاتو یک گاو وحشی بین جمعیت رها می‌شود و افراد سعی می‌کنند با دو دست شاخ‌های حیوان را بگیرند.

دو سال بعد دادگاه ایالت کارناتاکا موقتا این حکم را در مورد مسابقات کامبالا معلق کرد.پروفسور کادامبا، می‌گوید که سازمانش در راستای انسانی‌تر کردن این ورزش تاسیس شده است. او همچنین گفت که شاگردان پیشین و کنونی‌اش (از جمله آقای گودا) آموزش می‌بیینند تا چگونه"با روشی انسانی و بدون استفاده از خشونت غیرضروری با حیوان" با بوفالوها رفتار کنند.

سال ۲۰۱۸ این ایالت اجازه برگزاری مسابقات کامبالا را صادر کرد با شرایطی خاص از جمله ممنوعیت استفاده از شلاق.با این حال مدافعان حقوق حیوانات قانع نشده‌اند و گروه بین‌المللی حمایت از حقوق حیوانات"پتا" در خواست غیرقانونی شدن این مسابقات را به دیوان عالی هند داده است.

ادامه مطلب: BBC Persian Sport »

روح‌الله زم در دادگاه: کنترل آمدنیوز در اعتراضات دی ۹۶ با من نبودروح‌الله زم، در دومین جلسه دادگاه بررسی اتهام‌هایش درباره اتهام «افساد فی الارض» که علیه او مطرح شده، گفت: «من اتهام افساد فی الارض را قبول ندارم.» او همچنین گفت که «قبل از دی ۹۶ آمدنیوز را رها کردم و تا اواسط ۹۷، کنترل آمدنیوز با من نبود.»

عملیات مخالفان در مقابله با پیشروی نیروهای رژیم اسد در حلب سوریه

روحانی: با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای روبرو هستیم که نمی‌توانیم از آن فرار کنیمحسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، روز یک‌شنبه 16فوریه اذعان کرد که کشورش با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای روبرو چرا روحانی تحریم ها رو شماها ج خامنه ای همتون توی راس ایران تاثیر ندارد زندگی شاهان در ایران اروپا آمریکا دارید 🤔🤔🤔🤔🤔

خشم سبزهای فرانسه از انتقال برف با هلی‌کوپتر به یک پیست اسکیبر اساس تصمیم شورای محلی اوت-گارون (Haute-Garonne) هلی‌کوپترها در روزهای جمعه و شنبه ۵۰ تن برف به پیست اسکی لوشون-سوپربَینر منتقل کردند.

رأی جمع کردن با پول و شام توهین به شعور مردم است/ مجلسی که نماینده‌اش با هزینه‌های عجیب و غریب رأی بیاورد، نمی‌تواند در رأس امور باشدیک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هنگامی که انتخاب مردم از سر هوش و منطق باشند مجلس می‌تواند در رأس امور قرار گیرد اما مجلسی که نماینده‌اش با هزینه‌های عجیب و غریب رأی بیاورد، نمی‌تواند در رأس امور باشد. چرا این جور تبلیغات مذموم و ناپسند همچنان رواج دارد مگر در ته ظرف غذا روشنگری و دیدگاه نماینده معلوم است؟کسیکه با بی قانونی میخواهد قانونگذاری کند شان و جایگاهی برای مجلس نمیماند

محمد مساعد: در شرایط فعلی سکوت کردن فرق چندانی با زنده نبودن ندارد