بوری؛ ماهی معروف سفرهٔ ژاپنی

15/07/1398 06:30 ب.ظ

بوری، ماهی معروف سفرهٔ ژاپنی بیشتر بخوانید🔽

«ماهی بوری، بافت خیلی تُردی دارد، گوشتش چرب است اما سنگین نیست و روش‌های زیادی برای پخت آن هست.» محققان دانشگاه کیندای، با پروژه‌ای به عنوان «تحول آبی» به شیوه‌ای پایا برای پرورش این ماهی‌ها دست یافته‌‌ اند. با این شیوه، نیازی به صید بچه‌ماهی در دریا نیست و به این ترتیب می‌توان با حفظ زیست‌بوم آبی، به نیاز بازار نیز پاسخ داد.

در این شیوه، چرخهٔ زیستِ ماهی بوری را کاملا بازآفرینی شده است.نائوکی تانی‌گوچی، مدیر این مرکز پروش ماهی می‌گوید:‌ «خودمان از تخم ماهی‌ها نگهداری کرده، بچه‌ماهی‌ها را با مراقبت پرورش می‌دهیم و بعد آنها را به این حوزچه‌های دریایی می‌آوریم. بعد از دو سال وقتی به وزن حدود ۳ تا ۵ کیلو رسیدند آمادهٔ فروش اند.»

این شرکت از فرصتهای تجاری حاصلِ از «نوآوری‌ در پرورش ماهی» بهره می‌برد و محصولاتش را به اقصی نقاط دنیا از جمله اروپا صادر می‌کند،‌ به این شکل این ماهی در خارج از فصل صید هم در دسترس است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سحر تبر دستگیر شد، زامبی معروف اینستاگرام کیست؟shimashahrabi خدایی ولی هنرمند نبود هنر این الان چیه شبیه عروس مرده ها شده یک هنرشو شما فقط بگو لطفا shimashahrabi چرا اخبار عراقو پوشش نمیدید؟؟؟ با این اخبار حواس کسی از عراق پرت نمیشه.

«سحر تبر» چهره معروف ایرانی در اینستاگرام، بازداشت شد🔺«سحر تبر» چهره معروف ایرانی در اینستاگرام، بازداشت شد ⚡️گزارش‌ها حاکی است دختری که به واسطه انتشار عکس‌هایی با چهره ترسناک در اینستاگرام معروف شده بود، با دستور دادسرای ارشاد تهران بازداشت شد. سحر_تبر اینارو این جور مواقع برای تحریف اذهان و انحراف موج خبری از گندهایی که زدن(ایدز در لردگان) دستگیر می‌کنند دیوانه س این بشر عجب

تجمع حزب‌الله، حضور زنان در بازی با کامبوج را منتفی می‌کند؟تهران- ایرناپلاس- اخیراً فراخوانی برای تجمع اعتراضی نسبت به حضور زنان در ورزشگاه‌ها منتشر شده است. هرچند سخنگوی ستاد امربه معروف و نهی از منکر آن را با خود بی‌ارتباط خوانده، اما پیش‌تر در سال ۹۴ و ۹۶ با صدور مجوز حضور زنان در ورزشگاه‌ها از سوی دولت، انصار حزب‌الله تجمع‌های اعتراضی مشابهی برگزار کرده بود. حضور زنان در ورزشگاه حق قانونی شونه تجمع حزب الله را منتفی میکنیم والا جانتان فدای یمن سوریه لبنان چهل ساله تو تحریم گذشت بقیه اشم فرقی نمیکنه؟ ما راحتیم

این برنامهٔ مزه، مجلهٔ آشپزی یورونیوز، به معرفی شیوهٔ پرورش و پخت یکی از معروفترین ماهی‌های سفرهٔ ژاپنی به نام بوری یا ماهی دُم زرد می‌پردازد.‌ این ماهی که در تهیه سوشی به کار می‌رود عمدتا در منطقهٔ واکایاما پرورش داده می‌شود، که در استان کوشیماتو در جنوب این کشور واقع شده است.

محققان دانشگاه کیندای، با پروژه‌ای به عنوان «تحول آبی» به شیوه‌ای پایا برای پرورش این ماهی‌ها دست یافته‌‌ اند. با این شیوه، نیازی به صید بچه‌ماهی در دریا نیست و به این ترتیب می‌توان با حفظ زیست‌بوم آبی، به نیاز بازار نیز پاسخ داد. در این شیوه، چرخهٔ زیستِ ماهی بوری را کاملا بازآفرینی شده است.نائوکی تانی‌گوچی، مدیر این مرکز پروش ماهی می‌گوید:‌ «خودمان از تخم ماهی‌ها نگهداری کرده، بچه‌ماهی‌ها را با مراقبت پرورش می‌دهیم و بعد آنها را به این حوزچه‌های دریایی می‌آوریم. بعد از دو سال وقتی به وزن حدود ۳ تا ۵ کیلو رسیدند آمادهٔ فروش اند.»

این شرکت از فرصتهای تجاری حاصلِ از «نوآوری‌ در پرورش ماهی» بهره می‌برد و محصولاتش را به اقصی نقاط دنیا از جمله اروپا صادر می‌کند،‌ به این شکل این ماهی در خارج از فصل صید هم در دسترس است.

ماساهیکو آریجی، مدیر شرکت شوکوئن می‌گوید:‌ «ما می‌توانیم در تمام طول سال ماهیِ بوری تولید کنیم. پیش از این، کیفیت ماهی پرورشی ما با کیفت ماهی صید شده از دریا برابری نمی‌کرد اما امروز کیفیت ماهی‌ تولیدی ما بسیار بالاست و گوشت آن چربی زیادی دارد.»سرآشپز یک رستوران ویژه ماهی در ژاپن دربارهٔ این ماهی و شیوهٔ پختش می‌گوید: «ماهی بوری، بافت خیلی تُردی دارد، گوشتش چرب است اما سنگین نیست. بهتر است با ساشیمی (به شکل خام) سرو شود، که معمولا در ژاپن اینطور است. گرچه به شکل پخته‌ در فر یا به شکل سرخ شده هم خوب است و روش‌های زیادی برای پخت آن هست.»