بورل از لزوم توقف مذاکرات وین به دلیل 'عوامل خارجی' خبر داد | DW | 11.03.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید تاثیر عوامل خارجی باعث ضرورت وقفه در مذاکرات احیای برجام شده است. او به این عوامل اشاره‌ای نکرد اما تهران گفته وقفه ایجاد شده می‌تواند زمینه‌ساز حل مسائل باقی‌مانده باشد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که وظیفه هماهنگی مذاکرات احیای برجام در وین را بر عهده دارد از لزوم وقفه در این مذاکرات خبر داد اما به زمان از سرگیری دوباره گفت‌وگوها اشاره‌ای نکرد.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی با بازنشر توئیت بورل در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت، وقفه در مذاکرات وین می‌تواند زمینه‌ساز حل معضلات باقی‌مانده و بازگشت نهایی به توافق هسته‌ای باشد.به گزارش خبرگزاری ایسنا، خطیب‌زاده با تاکید بر این که تمرکز همه طرف‌ها دست‌یابی به موفقیت در مذاکرات است نوشت: «هیچ عامل خارجی‌ای بر اراده مشترک ما برای حرکت به سمت یک توافق جمعی اثر نخواهد گذاشت.

به گزارش رویترز، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه پنج‌شنبه تاکید کرد تحریم‌ها علیه روسیه هیچ ارتباطی با برجام ندارند و واشنگتن قصد ندارد برای نهایی شدن گفت‌وگوهای احیای برجام پیشنهاد جدیدی به مسکو ارائه کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: مذاکرات وین «به دلیل عوامل بیرونی» متوقف شدجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که مذاکرات احیای «برجام» متوقف شده است.بورل جمعه 11 مارس در صفحه توییتر خود نوشت، «متن نهایی» برای مثل درخواست‌های آمریکا برای عدم رفع تحریم ها
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حمله به زایشگاه ماریوپل را «جنایت جنگی نفرت انگیز» خواندمقامات کی‌یف و مسکو پیش از این چندین بار در طول مناقشه شرق اوکراین با یکدیگر ملاقات کرده‌اند، اما این نخستین بار پس از آغاز تهاجم نظامی روسیه است که روسای دیپلماسی دو کشور برای گفتگو بر سر این بحران رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. شد مثل زدن هواپیمای اکراینی توسط سپاه. کماندوهای ضربتی صلیبچیهای ناتو به اوکراین وارد شدند در اوکراین بیمارستانهای اوکراین را گلوله باران کردند و آتش میزنند بنام روسیه قلمداد میکنند و میگویند!!!.... صلیبچیهای ناتو در اوکراین جنایت بر علیه بشریت میکند. روسیه درست میگه ! فیلم را ببینید کاملا مشخصه که ساختگی است!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: مذاکرات وین متوقف شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی بندر امیرآباد باید توسعه یابد/ تاکید رئیس جمهور بر اولویت سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت‌های تجارت خارجی با همسایگاندکتر رئیسی در بازدید از بندر و اسکله امیرآباد: ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی بندر امیرآباد باید توسعه یابد تاکید رئیس جمهور بر اولویت سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت‌های تجارت خارجی با همسایگان اکبر طبری تو دادگاه گفته من دوستانی دارم که اگه ازشون بخوام هزارمیلیارد بحسابم میریزن یا یه کارخونه به نامم میکنن قاضی نپرسید دوستت کیه؟ چون تنها افرادی که بتونن مرامی کارخونه به نام یکی بزنن یا فرماندهان ارشد سپاهن یا افراد بیت رهبر یا رئیس جمهور و وزرا چقدر نادان هستی.جاگذاری بندر امیراباد در ساحل کم عمق و کنار تالاب میانکاله اشتباه بود.رسوب و لجن بالاست و هر روز بنور لایروبی میخواهد.آلودگی نوری و صوتی هم پرندگان میانکاله را فراری داده.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: مذاکرات وین «به دلیل عوامل بیرونی» متوقف شدجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که مذاکرات احیای «برجام» متوقف شده است.بورل جمعه 11 مارس در صفحه توییتر خود نوشت، «متن نهایی» برای مثل درخواست‌های آمریکا برای عدم رفع تحریم ها
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دیدار مورا و اولیانوف در حاشیه مذاکرات ویندیدار مورا و اولیانوف در حاشیه مذاکرات وین نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین از دیدار مجدد خود با هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین بر سر احیای برجام خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »