بورس تهران بیش از ۳۳ هزار واحد سقوط کرد

23/01/1401 02:32 ب.ظ

در معاملات روز سه‌شنبه، بیست و سوم فروردین ۱۴۰۱، شاخص کل بورس تهران ۳۳ هزار و ۵۲۲ واحد سقوط کرد و به رقم یک میلیون و ۴۴۵ هزار رسید. اخبار_ایران

 در معاملات روز سه‌شنبه، بیست و سوم فروردین ۱۴۰۱، شاخص کل بورس تهران ۳۳ هزار و ۵۲۲ واحد سقوط کرد و به رقم یک میلیون و ۴۴۵ هزار ... در معاملات روز سه‌شنبه، بیست و سوم فروردین ۱۴۰۱، شاخص کل بورس تهران ۳۳ هزار و ۵۲۲ واحد سقوط کرد و به رقم یک میلیون و ۴۴۵ هزار رسید.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، توسعه معادن و فلزات، پالایش نفت بندرعباس و پتروشیمی پردیس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

رسانه‌های اقتصادی ایران سقوط شاخص بورس تهران را نتیجه بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اخذ عوارض صادرات به صورت پلکانی از واحدهای صنعتی معدنی دانسته‌اند. بر اساس این بحشنامه، محصولات زنجیره ارزش فولاد از سنگ آهن تا شمش فولاد و محصولات پایین دست، محصولات زنجیره پتروشیمی و شیمیایی، شیشه، سیمان و انواع فروآلیاژ شامل عوارض پلکانی خواهند شد.

رئیس سازمان بورس به این بخشنامه واکنش نشان داده و در نامه‌ای به وزیر صمت پیشنهاد داده است که مبنای زمانی اخذ عوارض صادراتی حداقل پس از سه ماه از تاریخ تصویب و ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار تعیین شود و قیمت مبنای صادراتی فوب ایران از هفته اول دی ۱۴۰۰ به هفته پایانی ۱۴۰۰ تغییر و اعمال شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

بورس بیش از ۳۳ هزار واحد سقوط کردبورس بیش از ۳۳ هزار واحد سقوط کرد شاخص کل بورس در معاملات امروز بازار سرمایه به دلیل تبعات بخشنامه وضع عوارض صادراتی بر محصولات معدنی بیش از ۳۳ هزار واحد سقوط کرد.

ده‌ها هزار نفر از حامیان عمران خان به خیابان‌های پاکستان آمدندده‌ها هزار نفر از طرفداران عمران خان در شهرهای مختلف پاکستان روز یکشنبه با پرچم‌های حزب او به خیابان‌ها آمدند که اکثریت آنها را جوانان تشکیل می‌داد.

پرونده پولشویی در پاکستان: نماینده خامنه‌ای ماهانه ۲۰۰ هزار دلار می‌گرفتاسناد دادگاهی که اخیراً توسط بازرسان پاکستانی ارائه شده نشان می دهد که یک شبکه پولشویی در پاکستان «مقدار هنگفتی» پول نامشروع را به ایران منتقل کرده و نماینده علی خامنه‌ای در پاکستان نیز در میان دریافت کنندگان این پول بوده است. اخبار_ایران

اوکراین: تاکنون 19 هزار و 500 سرباز روس کشته شده‌اندستاد کل ارتش اوکراین اعلام کرد که تاکنون 19 هزار و 500 سرباز روسیه کشته و 154 فروند جنگنده، 137 فروند بالگرد و 727 فروند تانک ارتش این کشور منهدم شده است. - خبرگزاری آناتولی

اوکراین: 2 هزار و 824 نفر دیگر از مناطق خطرناک تخلیه شدندمعاون نخست‌وزیر اوکراین اعلام کرد که 2 هزار و 824 غیرنظامی دیگر به مناطق امن منتقل شده اند. - خبرگزاری آناتولی

نرخ دلار در بازار آزاد ایران دوباره از مرز ۲۸ هزار تومان عبور کردنرخ دلار در ماه گذشته زیر ۲۶ هزار تومان بود اما روز دوشنبه به ۲۸ هزار و ۸۰ تومان رسید.

خواندن در ۱ دقیقه

در معاملات روز سه‌شنبه، بیست و سوم فروردین ۱۴۰۱، شاخص کل بورس تهران ۳۳ هزار و ۵۲۲ واحد سقوط کرد و به رقم یک میلیون و ۴۴۵ هزار رسید.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، توسعه معادن و فلزات، پالایش نفت بندرعباس و پتروشیمی پردیس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

رسانه‌های اقتصادی ایران سقوط شاخص بورس تهران را نتیجه بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اخذ عوارض صادرات به صورت پلکانی از واحدهای صنعتی معدنی دانسته‌اند.

بر اساس این بحشنامه، محصولات زنجیره ارزش فولاد از سنگ آهن تا شمش فولاد و محصولات پایین دست، محصولات زنجیره پتروشیمی و شیمیایی، شیشه، سیمان و انواع فروآلیاژ شامل عوارض پلکانی خواهند شد.

رئیس سازمان بورس به این بخشنامه واکنش نشان داده و در نامه‌ای به وزیر صمت پیشنهاد داده است که مبنای زمانی اخذ عوارض صادراتی حداقل پس از سه ماه از تاریخ تصویب و ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار تعیین شود و قیمت مبنای صادراتی فوب ایران از هفته اول دی ۱۴۰۰ به هفته پایانی ۱۴۰۰ تغییر و اعمال شود.

وزارت صمت هنوز نسبت به این نامه واکنشی نشان نداده است.