بودجه وزارت فرهنگ فرانسه برای نخستین بار از ۴ میلیارد یورو عبور کرد

01/07/1400 04:40 ب.ظ

بودجه وزارت فرهنگ فرانسه برای نخستین بار از ۴ میلیارد یورو عبور کرد جزئیات بیشتر🔽

روزلین باشلو، وزیر فرهنگ فرانسه، روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد برای نخستین بار بودجه وزارتخانه تحت مسئولیت‌اش از ۴ میلیارد یورو فراتر می‌رود. بودجه وزارت فرهنگ فرانسه در سال ۲۰۲۱ حدود ۳.۰۸ میلیارد یورو تصویب شده بود که در سال جاری ۷.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

خانم باشلو گفته است این «افزایش بودجه تاریخی» باعث بالا رفتن قدرت این وزارتخانه در تهیه مخارج برنامه‌هایی شده است که در سال ۲۰۱۷ جهت ارتقای فرهنگ عمومی به تصویب رسیده‌اند.

وزیر فرهنگ فرانسه با بیان اینکه از زمان آغاز بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ تا کنون ۱۳.۶ میلیارد یورو برای مصارف فرهنگی خرج شده است، گفت: «ما فرهنگ را نجات دادیم». هر چند وی افزود وضعیت بازگشایی «همچنان شکننده» باقی مانده است.

بحران در صنعت گردشگری فرانسه؛ آیا کمک‌های دولت رونق را به پاریس باز می‌گرداند؟ در پی شیوع کرونا، گردشگری فرهنگی در جهان با یک افت ۴۰ درصدی روبرو شد که این رقم در فرانسه به ۵۰ درصد رسید. پیش از آن و بطور مثال در سال ۲۰۱۷ میلادی، بنا بر آمار وزارت فرهنگ فرانسه، نیمی از ۶۸.۳ میلیون گردشگر خارجی که وارد خاک فرانسه شده بودند، در طول اقامت خود دست‌کم از یک سایت فرهنگی (موزه، آثار تاریخی و غیره) بازدید کرده بودند. اما پس از اجرای محدودیت‌های اجتماعی مرتبط با شیوع کرونا، موزه‌ها موظف شدند درهای خود را ببندند یا بطور محدود و تحت شرایطی ویژه بازدید کننده بپذیرند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

حذف کمک یک میلیارد دلاری به اسرائیل از قانون بودجه آمریکا

زمزمه جنگ-5|امام خمینی(ره) در ساعات اولیه جنگ چه فرمودند؟+موشن‌گرافی- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim🎥 امام خمینی (ره) در ساعات اولیه جنگ چه فرمودند؟ دفاع_مقدس

قالیباف: تورم قانون داریم/کسری بودجه یعنی دست در جیب مردم کردن- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimقالیباف: کسری بودجه یعنی دست در جیب مردم کردن در این شرایط در حالی حقوق‌ها را افزایش می‌دهیم که قدرت_خرید مردم پایین آمده است در قوانین تورم داریم و باید نظارت بر اجرای قوانین را اولویت قرار داده و به سمت تنقیح برویم دیگه ممباقر هم اینو فهمید دست از جیب گذشته برادر رفته تو کون ما

حذف کمک یک میلیارد دلاری به اسرائیل از قانون بودجه آمریکا

المیادین: محموله دیگری از سوخت ایران از مرزهای سوریه عبور کردالمیادین: محموله دیگری از سوخت ایران از مرزهای سوریه عبور کرد شبکه لبنانی المیادین اعلام کرد که کاروان دیگری از کامیون‌های حامل سوخت ایران از مرز سوریه عبور کرد و اکنون به سمت لبنان در حال حرکت است.

وزیر خارجه ایران دعوت رئیسی از اردوغان برای سفر به تهران را ابلاغ کردوزیر امور خارجه ایران در دیدار با همتای تُرک خود دعوت رئیس جمهور این کشور از رجب طیب اردوغان برای سفر به تهران را ابلاغ کرد. - خبرگزاری آناتولی سفر به تبریز و اورمیه و اردبیل و زنجان فراموش نشود . اردوغان