بودجه پیشنهادی شش هزار میلیارد دلاری بایدن برای سال ۲۰۲۲ | DW | 29.05.2021

08/03/1400 09:53 ق.ظ

رئیس جمهور آمریکا طرح بودجه دولت خود را برای سال آینده به کنگره ارائه کرده است. بودجه‌ای بالغ بر ۶ هزار میلیارد دلار. کسری ۱۸۰۰ میلیارد دلاری این طرح بودجه مخالفت شدید نمایندگان و سناتورهای جمهوریخواه را در پی داشته است.

رئیس جمهور آمریکا طرح بودجه دولت خود را برای سال آینده به کنگره ارائه کرده است. بودجه‌ای بالغ بر ۶ هزار میلیارد دلار. کسری ۱۸۰۰ میلیارد دلاری این طرح بودجه مخالفت شدید نمایندگان و سناتورهای جمهوریخواه را در پی داشته است. جو بایدن در سخنرانی خود به مناسبت ارائه طرح بودجه سال ۲۰۲۲ آمریکا گفته است که این کشور باید از موقعیت کنونی برای احیای مجدد اقتصاد آمریکا بهره‌گیرد. اشاره بایدن به نرخ نازل بهره بانکی است.

محورهای اصلی بودجه مورد نظر بایدن آموزش، بهداشت، زیرساخت‌های اقتصادی و همچنین مقابله با تغییرات اقلیمی را شامل می‌شوند. بودجه نظامی آمریکا برای سال آینده نیز با اندکی افزایش ۷۵۶ میلیارد دلار تعیین شده است.

کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفته است که این"غیرمسئولانه‌ترین" بودجه پیشنهادی است که او تا کنون شاهد آن بوده است. ویلمینگتون، محل سخنرانی جو بایدن و کامالا هریس، پس از اعلام پیروزی انتخابات. بایدن مردم آمریکا را به وحدت فراخواند.

لحظاتی پس از اعلام خبر پیروزی بایدن، مردم آمریکا به خیابان‌ها آمدند. عده‌ای برای برپا کردن جشن پیروزی و عده‌ای برای اعتراض و مخالفت. اینجا اورلاندو است. طرفداران بایدن به خیابان‌ها آمده‌اند. گفته می‌شود سی درصد از کسانی که به بایدن رای داده‌اند، کسانی بوده‌اند که به علت مخالفت با ترامپ به پای صندوق‌های رای رفته بودند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »