بودجه اداره تخت جمشید؛ سالانه پنج میلیون تومان

06/06/1399 12:56 ق.ظ

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی بودجه سالانه برای اداره تخت_جمشید را پنج میلیون تومان اعلام کرد. علی‌اصغر مونسان گفته که «برای اداره هر یک از ۳۲ هزار اثر ثبت شده کشور تنها پنج میلیون تومان بودجه داریم که تخت جمشید» یکی از آنهاست. اخبار_ایران

علی‌اصغر مونسان گفته که «برای اداره هر یک از ۳۲ هزار اثر ثبت شده کشور تنها پنج میلیون تومان بودجه داریم که تخت جمشید» یکی از آنهاست.

مونسان افزوده «بودجه این وزارتخانه بسیار کمتر از وزارتخانه‌های دیگر است و شاید به نصف آخرین وزارتخانه‌ هم نرسد.»

به گفته وی از بودجه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی این وزارتخانه تنها ۲۶۰ میلیون تومان آن محقق می‌شود و در اختیار مدیران قرار می‌گیرد. در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی از بی‌اعتنایی نهاد‌ها و مقام‌های مسئول نسبت به حفظ و نگهداری تخت جمشید و سایر آثار تاریخی ایران باستان منتشر شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/06/04؛افزایش قیمت طلا و ارز در بازار/ سکه 10 میلیون و 800 هزار تومان شد- اخبار قیمت طلا، سکه و ارز - اخبار بازار تسنیم - Tasnimقیمت سکه، طلا، دلار و ارز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم یک میلیون و ۶۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان است

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/06/05؛افزایش قیمت طلا و ارز در بازار/ سکه 10 میلیون و 900 هزار تومان شد- اخبار قیمت طلا، سکه و ارز - اخبار بازار تسنیم - Tasnimقیمت سکه، طلا، دلار و ارز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۳ هزار و ۴۵۰تومان است

۳۵۰۰ میلیارد تومان طرح‌ تولیدی در بخش تعاون افتتاح می‌شودتهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌زودی حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح‌ تولیدی با اشتغال‌آفرینی برای حدود ۲۶ هزار نفر در مجموعه تعاونی‌های کشور افتتاح می‌شود.

مبادله تجاری بیش از ۲۴ میلیارد دلاری در ۵ ماهتهران- ایرنا- رئیس کل گمرک ایران گفت: مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در پنج ماهه نخست سال‌جاری به ۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید که در یک ماه حدود ۵ میلیارد دلار افزایش را نشان می‌دهد و همچنین در این مدت ۵۲ میلیون تن انواع کالا به خارج از کشور صادر شد.

توقف واردات گاز عراق از ایران تا ۵ سال دیگرتوقف واردات گاز عراق از ایران تا ۵ سال دیگر وزیر نفت عراق اعلام کرد عراق رسیدن ظرفیت تولید نفت به هفت میلیون بشکه در روز در مقایسه با پنج میلیون بشکه در روز فعلی و توقف مشعل سوزی و واردات سوخت از ایران تا سال ۲۰۲۵ را هدف گرفته است.

فرمانده سپاه تهران: حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان در دهه اخیر اختلاس شده - BBC News فارسیمحمدرضا یزدی، فرمانده سپاه تهران مجموع اختلاس در ایران طی دهه گذشته را حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است. طی سالهای اخیر موارد زیادی از پرونده‌های فساد مالی رسانه‌ای شده‌اند که در اکثر آنها ردپای افزاد بانفوذ، مسئولان فعلی یا قبلی دولتی و روسای سازمان‌ها در میان بوده است.