بوئینگ تولید هواپیمای ۷۴۷ خود را متوقف می کند

09/05/1399 09:10 ب.ظ

بوئینگ تولید هواپیمای ۷۴۷ خود را متوقف می کند اولین پرواز هواپیمای ۷۴۷ در هواپیمایی بوئینگ معروف به «ملکه آسمان‌ها» در تاریخ ۹ فوریه ۱۹۶۹ صورت گرفت و حالا قرار است پس از گذشت ۵۳ سال، بوئینگ‌های ۷۴۷، از چرخه تولید خارج شوند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت بوئینگ به تولید هواپیماهای ۷۴۷ خود پایان خواهد داد. به گزارش رویترز، دیو کالهون، مدیر اجرایی شرکت بوئینگ روز چهارشنبه ۸ مردادماه اعلام کرد که ساخت این هواپیما از سال ۲۰۲۲ متوقف خواهد شد.

اولین پرواز هواپیمای ۷۴۷ در هواپیمایی بوئینگ معروف به «ملکه آسمان‌ها» در تاریخ ۹ فوریه ۱۹۶۹ صورت گرفت و حالا قرار است پس از گذشت ۵۳ سال، بوئینگ‌های ۷۴۷، از چرخه تولید خارج شوند. هواپیماهای ۷۴۷ برای ایرانیان نیز بسیار آشنا است و با چند واقعه تاریخی پیوند خورده است.

شرکت هواپیمایی هما در دهه ۱۳۵۰ و در دوران اوج شهرت بین‌المللی خود پرواز مستقیم تهران نیویورک را با این هواپیماها انجام می‌داد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آمریکا: اقدام ایران در مسلح کردن حوثی‌ها درگیری‌های یمن را طولانی کرده استکلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، ضمن هشدار نسبت به ارسال تسلیحات از سوی ایران برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن، این اقدام را باعث تداوم ناآرامی‌ها در این کشور دانست.

کالاهای اساسی و مورد نیاز به فور وجود دارد/ باید روند تولید تا مصرف کالاها را مثل سایه دنبال کنیم/ هیچ گروه‌ی دنبال حاشیه‌سازی نباشد/ از ایجاد شایعات تعجب نمی‌کنمروحانی در جلسه هیات دولت: کالاهای اساسی و مورد نیاز به فور وجود دارد/ باید روند تولید تا مصرف کالاها را مثل سایه دنبال کنیم/ هیچ گروه‌ی دنبال حاشیه‌سازی نباشد/ از ایجاد شایعات تعجب نمی‌کنم

آکار: هر طرحی بدون حضور ترکیه در مدیترانه شرقی محکوم به شکست استوزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که هر پروژه‌ای در دریای مدیترانه شرقی بدون مشارکت ترکیه با شکست مواجه خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

شبکه‌های اجتماعی مطرح ویدئوی «درمان» کرونا را حذف کردنددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا توئیت ویدئوی حذف شده را دوشنبه شب برای ۸۴ میلیون دنبال کننده خود در شبکه اجتماعی توئیتر بازنشر کرده بود.

آمریکا رزمایش سپاه را تلاش برای 'ارعاب و قلدری' خواند | DW | 28.07.2020سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا، مانور ایران در خلیج فارس و شلیک موشک به ماکت ناوهواپیمابر این کشور را 'غیرمسئولانه و حساب‌نشده' نامید و آن را محکوم کرد. فرمانده سپاه رزمایش پیامبر اعظم را 'سراسر تهاجمی' توصیف کرده است.

نتانیاهو در یک ویدئوی جدید: ارتش اسرائیل به خوبی برای برخورد با هر سناریویی آماده استنتانیاهو در یک ویدئوی جدید: ارتش اسرائیل به خوبی برای برخورد با هر سناریویی آماده است نخست وزیر اسرائيل در ویدیوی جدیدی ضمن تاکید بر آمادگی کامل اسرائیل برای هر سناریویی، بار دیگر نسبت به «استقرار نظامی رژیم ایران در منطقه» هشدار داد.

Share via Email

Print this page

گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت بوئینگ به تولید هواپیماهای ۷۴۷ خود پایان خواهد داد.

به گزارش رویترز، دیو کالهون، مدیر اجرایی شرکت بوئینگ روز چهارشنبه ۸ مردادماه اعلام کرد که ساخت این هواپیما از سال ۲۰۲۲ متوقف خواهد شد.

اولین پرواز هواپیمای ۷۴۷ در هواپیمایی بوئینگ معروف به «ملکه آسمان‌ها» در تاریخ ۹ فوریه ۱۹۶۹ صورت گرفت و حالا قرار است پس از گذشت ۵۳ سال، بوئینگ‌های ۷۴۷، از چرخه تولید خارج شوند.

هواپیماهای ۷۴۷ برای ایرانیان نیز بسیار آشنا است و با چند واقعه تاریخی پیوند خورده است.

شرکت هواپیمایی هما در دهه ۱۳۵۰ و در دوران اوج شهرت بین‌المللی خود پرواز مستقیم تهران نیویورک را با این هواپیماها انجام می‌داد.

خبرهای بیشتر