به «ابتکار صلح هرمز» می‌پیوندیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

وزیر خارجه عمان:‌ به «ابتکار صلح هرمز» می‌پیوندیم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی المانیتور، «یوسف بن علوی بن عبدالله»، وزیر خارجه عمان، گفت که این کشور از طرح «حسن روحانی»، رئیس‌جمهوری ایران، موسوم به «ابتکار صلح هرمز» استقبال می‌کند به این شرط که این طرح مبتنی بر ایجاد «ثبات» باشد.

وزیر خارجه عمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل عنوان کرد که کشورش در زمینه بحران فعلی در منطقه نقش تسهیل‌کننده را برعهده دارد نه میانجی. وی گفت: «نقش ما میانجی‌گری نیست. ما نقش تسهیل‌کننده را برای خود برگزیده‌ایم.» بن علوی در پاسخ به نقش عمان در مقوله یمن عنوان کرد: «ما در زمینه تسهیل تلاش‌ها برای گفت‌وگو میان طرفین عمل می‌کنیم. همچنین از تلاش‌های مارتین گریفیث، نماینده سازمان ملل در امور یمن، برای گفت‌وگو با طرف‌های درگیر در عمان حمایت می‌کنیم».

وی همچنین در زمینه محاصره اقتصادی قطر از سوی کشورهای امارات عربی، مصر، بحرین و عربستان سعودی گفت: «در حال حاضر، نشانه‌ای دال بر این‌که اعضای شورای همکاری خلیج فارس علاقه‌ای به آشتی داشته باشند به چشم نمی‌خورد. آشتی البته بهتر است... آنان باید لااقل تلاش کنند اختلاف‌هایشان را به وقت دیگری موکول کنند.»

بن علوی همچنین در رابطه با طرح این کشور برای تاسیس سفارت در رام‌الله و امکان برقراری روابط با رژیم صهیونیستی در صورت شکل گرفتن صلح میان اسرائیل و فلسطین گفت: «باید دید چه پیش می‌آید. تمام گزینه‌ها اکنون روی میز قرار دارد.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رژه مارک «گوچی» در هفته مد میلان به صحنه اعتراض به تابوی اختلال روان تبدیل شدرژه مارک «گوچی» در هفته مد میلان به صحنه اعتراض به تابوی اختلال روان تبدیل شد مارک ایتالیایی گوچی در هفته مد میلان، پیش از ارائه مجموعه بهاره - تابستانه خود، مانکن ها را با روپوش های سفید روی صحنه فرستاد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

راهپیمایی دانش‌آموزان در لوزان سوئیس در اعتراض به تغییرات آب و هواییآنها با در دست داشتن پلاکاردهایی با مفاهیم انتقادی از جمله اینکه «سیاره ما در معرض خطر است، باید آن را نجات دهیم» نسبت به وضعیت بحرانی کره زمین و کم‌توجهی سیاستمداران به آن اعتراض کردند. این همه کشور رم امروز ۲۲۰ هزار نفر بودند لوزان رو باید تو تابستان گزارش می دادید که نشست جنبش FridaysForFuture بود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراف به تخریب شدید محیط زیست؛ در هیچ رودخانه‌ای در شمال ایران موجود زنده یافت نمی‌شودعیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست ایران، با بر شمردن موارد متعدد تخریب محیط زیست در این کشور، اعلام کرده است که به دلیل ورود «شیرابه‌ها و پسماندهای وارد شده در آب» هیچ یک از رودخانه‌های شمال ایران د
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خلیفه حفتر برای گفتگو درباره صلح در لیبی اعلام آمادگی کردخلیفه حفتر تاکنون درخواست سازمان ملل متحد برای شرکت در گفتگوهای چند جانبه برای صلح در لیبی را رد کرده بود و در اوایل ماه جاری میلادی گفته بود که بهترین راه بازگشت صلح و امنیت در لیبی راه حل نظامی است. جزئیات بیشتر⬇️ لعنت به تو مزدور کاش کفتر بودی کفتار
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محمود عباس: اسرائیل نمی‌تواند برای کسی صلح و ثبات به ارمغان بیاوردرئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند برای کسی صلح، امنیت و ثبات ایجاد کند و مسئولیت حفاظت از صلح و قانون بین‌المللی بر عهده سازمان ملل است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ائتلاف علیه گروگان‌گیری دولتی؛ ابتکار جدید خانواده‌های زندانیان دو تابعیتی در ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »