به هر مسافری که به ایران می‌آید با بوی زباله خوش‌آمد گفته می‌شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محجوب:به هر مسافری که به ایران می‌آید با بوی زباله خوش‌آمد گفته می‌شود

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، امروز در صحن علنی مجلس لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان‌های ساحلی و کلانشهرها با مشارکت بخش غیردولتی مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت.

علیرضا محجوب در مخالفت با این لایحه در صحن علنی گفت: لایحه دولت بر اساس زباله سوزی تنظیم شده است، اما باید اماکن و جاهایی برای دفن زباله پیش‌بینی شود. متاسفانه کمیسیون شوراها و دولت توجه نداشتند که امروز مساله اصلی در بحث زباله امر تفکیک آن است. در بسیاری از کشورها هم تفکیک زباله در جلوی درب خانه‌ها و کوچه‌ها انجام می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تفکیک زباله خود تامین هزینه می‌کند و دیگر لازم نیست بعضی هزینه‌ها را انجام دهیم. عدم مطالعه کافی باعث شده 10 درصد از زباله‌های برگشت‌پذیر را بازگردانیم. بالاترین کار این است که چطور زباله‌های برگشت‌پذیر را برگردانیم. این امر باعث شده هرروز به دنبال جای دفن زباله برگردیم.

این نماینده اصلاح طلب خاطرنشان کرد: شورای حسن آباد فشاپویه در این مورد به من نامه نوشته‌اند، یعنی جایی که نزدیک به فرودگاه امام است به کانون دفن زباله تبدیل شده است، یعنی به هر مسافری که به کشور ما می‌آید با بوی زباله خوش آمد گفته می‌شود. متاسفانه مسئولان استانی دو وزارت کشور هم توجهی ندارند که آن منطقه دروازه امید شهر است.

وی تاکید کرد: آیا توسعه زباله‌دانی در کشور یعنی ساماندهی؟ اگر بخشی از زباله ها بازگردانده شود ثروت مهمی بهدست می آید و کودوخاک مهمی به دست می آید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مهندس وزارت نفت ایران دختر 7ساله خود را به منظور «فرستادن به بهشت» به قتل رسانددادستانی شهرستان جم ایران دوشنبه 15 ژوئیه اعلام کرد که یک مهندس رسمی وزارت نفت این کشور دختر هفت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آیا لرزش کنکور دامغان، مسئولان را به فکر تدوین آئین‌نامه‌های جدید سوق می‌دهدساعت ۱۰:۵۴ دقیقه صبح روز پنج‌شنبه ۱۳ تیر ۹۸ زلزله‌ای به قدرت ۴.۱ ریشتر دامغان را لرزاند. این زلزله که سه پس‌لرزه ۴.۸، ۴.۲ و ۴ ریشتری به همراه داشت درست زمانی رخ داد که داوطلبان کنکور گروه‌های ریاضی و انسانی دفترچه پاسخ به سوالات عمومی را به پایان برده‌ بودند و مشغول پاسخ به سوالات اختصاصی بودند. تعدادی از این داوطلبان طی روزهای گذشته در تماس‌هایی مکرر با ایسنا و درج کامنت‌هایی ذیل خبرهای مرتبط با کنکور درباره آنچه که در آن جلسه کنکور بر آنها گذشت ضمن ارایه توضیحاتی از ماجرای کنکور و زلزله خواستار پیگیری این موضع شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامه ارس امیری به رییس قوه قضاییه: در هتل استقلال بازجویی شدم و پیشنهاد همکاری گرفتم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

با خودروسازانی که قیمت و زمان تحویل را به میل خود تغییر دهند برخورد شودرئیس قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت رعایت تعهدات از سوی شرکت‌ها و خودداری از نقض یکطرفه توافق با مشتریان، به برخی شرکت‌ها از جمله خودروسازان هشدار داد که در صورت تغییر قیمت و زمان تحویل کالا، به دلیل نقض حقوق عامه مورد برخورد قرار خواهند گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امر به معروف با ضرب و شتم؛ گفت‌وگو با دختر جوانی که در اتوبوس کتک خورد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تسخیرکنندگان شهرک 'باستی هیلز'باید مشخص شوند/ سازمان بازرسی و قوه قضائیه ورود کنندقیمت هر ویلای باستی‌هیلز بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد نایب رئیس کمیسیون عمران: این را که ساخت‌وسازها در شهرک باستی‌هیلز قانونی بوده یا نه باید از شهرداری پرسید اما آنچه که اعلام شده این است که قیمت هر یک از ویلاهای این شهرک بین ۲۰۰ میلیارد تا ۷۰۰ میلیارد است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »