به شرط عدم صدور حکم اعدام؛ مغز متفکر حملات ۱۱سپتامبر آماده ادای شهادت علیه عربستان است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به شرط عدم صدور حکم اعدام؛ مغز متفکر حملات ۱۱سپتامبر آماده ادای شهادت علیه عربستان است در جریان حمله‌های ۱۱ سپتامبر به ساختمان‌های دوقلوی تجارت جهانی و پنتاگون حدود ۳ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش وال‌استریت جورنال، وکلای مدافع خانواده قربانیان این حادثه، که علیه عربستان سعودی شکایت کرده‌اند، خواستار ادای شهادت سه تن از پنج فرد زندانی در گوانتانامو شده است.

براساس اسناد دادگاه، وکیل مدافع خالد شیخ محمد به وکلای خانواده قربانیان گفته است در حال حاضر موکلشان به دلیل ماهیت این پرونده و احتمال صدور حکم اعدام، حاضر به ادای شهادت نیست. اما در صورتی که دولت ایالات متحده از صدور و اجرای حکم اعدام برای او خودداری کند «همکاری‌های بسیار گسترده‌تر میسر خواهد بود.» در جریان حمله‌های ۱۱ سپتامبر به ساختمان‌های دوقلوی تجارت جهانی و پنتاگون حدود ۳ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

از میان ۱۹ متهم اصلی این پرونده، ۱۵ نفر آن‌ها شهروند عربستان سعودی بودند. با این حال دولت عربستان سعودی داشتن هرگونه نقش در این حمله‌ها را تکذیب می‌کند. کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۶ قانونی را تصویب کرد که براساس آن امکان تحت تعقیب قرار دادن دولت‌های خارجی به اتهام دست داشتن در حملات انجام شده در خاک ایالات متحده ممکن شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اینجوری نگین ناراحت میشن جیره رو میبرن،حاج ترامپ هم ناراحت میشه بگین این یارو دست نشانده ایرانه و میخواد دولت خوشنام عربستان رو بدنام کنه

تا وقتیکه گاوهای شیری آل سعود برای امریکا شیر پرچرب تولید میکنند و ترامپ شیرهای تولید شده را میدوشد،ملالی نیست جز دوری الباقی گاوهای عرب!

به این مفلوک بی پدر میگی مغز متفکر؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

'مرگ بیش از ۵۰ نفر' در جریان شورش در زندانی در برزیلبه گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند. به گزارش ها رسانه های محلی اعضای یک گروه از یک بخش زندان آلتامیرا در ایالت پارا به بخش دیگری حمله کردند. آخ اگر ایران یه زندانی عطسه میکرد شما خودتونو شرحه شرحه میکردید، اما خب چون ایران نیست باید دوز خبرو خیلی بیارید پایین
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پارلمان هند 'سه طلاقه' کردن را جرم دانستسه طلاقه، نوعی شیوه طلاق اسلامی، در هند جرم شناخته شده و مرتکبان آن تا سه سال زندانی می‌شوند. سال پیش دیوان عالی هند 'سه‌طلاقه کردن' مسلمانان را مغایر قانون اساسی دانست و آن را ممنوع کرد و از دولت خواست لایحه‌ای را برای غیرقانونی کردن آن به پارلمان ببرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جسد ستاره اینستاگرامی روس در چمدان پیدا شد؛ فارغ التحصیل دانشکده پزشکی «قربانی حسادت» شدجسد ستاره اینستاگرامی روس در چمدان پیدا شد؛ فارغ التحصیل دانشکده پزشکی «قربانی حسادت» شد این ستاره جوان اینستاگرام به عنوان پزشک متخصص پوست دریک دانشکده پزشکی در مسکو کار می‌کرد. او یک وبلاگ محبوب نیز داشت که ماجراهای سفرهایش را درآنجا به اشتراک می گذاشت خوشبختانه انگار فالوئر ایرانی نداشته یا اینکه هنوز ایرانیا کشفش نکردن که برن براش کامنت بذارن!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا خوانندگان «پاپ» از سالن «میلاد» کوچ می‌کنند!؟سالن «میلاد» نمایشگاه بین‌المللی که یکی از مهمترین سالن‌های کشور در زمینه برگزاری کنسرت است، چند ماهی است کیفیت سابق را ندارد و از استاندارهای لازم دور شده است. مدیر پشتیبانی نمایشگاه بین‌المللی تهران می‌گوید: جابجایی پیمانکار در عرض یک روز انجام شد و آن سازه‌ای که باید نصب می‌کردند و کادرکشی‌های زیر کار با عجله انجام شد و در نهایت آن اتفاقی که باید رخ نداد. حال قرار است در ماه محرم و صفر این کاستی‌ها رفع شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: ایران هرگز در هیچ مذاکره ای شکست نخوردهدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از ظهر دوشنبه در توییتی نوشته است که 'ایران هرگز در هیچ جنگی پیروز نشده، اما هرگز در هیچ مذاکره ای شکست نخورده است.' پیشتر در روز دوشنبه سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که آمریکا پیشنهاد تهران برای بازرسی های بیشتر از برنامه هسته ای در ازای لغو تحریم ها را رد کرده است. اين آخوندا همه رو درس ميدن من جمله خود شما مرسی از رسانه مردمی که اخبار رو دقیق و بی کم و‌کاست نقل میکنی 😂 مرتیکه روانی!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایده جالب پیوند مردم در مرز آمریکا و مکزیک + فیلممشاهده صحنه بازی کودکان و بزرگسالان روی الاکلنگ‌های صورتی رنگ و شادمانی آنها شاید برای همه یک صحنه معمولی باشد اما این بار این اتفاق در یک مکان متفاوت با هر پارک دیگری رخ داده است؛ الاکلنگ‌های که در طول حصار واقع در مرز آمریکا با مکزیک قرار گرفته و یک صندلی آن در داخل خاک آمریکا و صندلی دیگرش در داخل مکزیک است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »