به شرط عدم صدور حکم اعدام؛ مغز متفکر حملات ۱۱سپتامبر آماده ادای شهادت علیه عربستان است

31/07/2019 06:34:00 ب.ظ

خالد شیخ محمد، مغز متفکر حمله‌های تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا، اعلام کرده است که چنان‌چه دولت ایالات متحده در پی اعدام او نباشد، آماده است در پرونده شکایت خانواده قربانیان این حادثه علیه عربستا

صدای آمریکا

به شرط عدم صدور حکم اعدام؛ مغز متفکر حملات ۱۱سپتامبر آماده ادای شهادت علیه عربستان است در جریان حمله‌های ۱۱ سپتامبر به ساختمان‌های دوقلوی تجارت جهانی و پنتاگون حدود ۳ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

خالد شیخ محمد، مغز متفکر حمله‌های تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا، اعلام کرده است که چنان‌چه دولت ایالات متحده در پی اعدام او نباشد، آماده است در پرونده شکایت خانواده قربانیان این حادثه علیه عربستا

به گزارش وال‌استریت جورنال، وکلای مدافع خانواده قربانیان این حادثه، که علیه عربستان سعودی شکایت کرده‌اند، خواستار ادای شهادت سه تن از پنج فرد زندانی در گوانتانامو شده است.براساس اسناد دادگاه، وکیل مدافع خالد شیخ محمد به وکلای خانواده قربانیان گفته است در حال حاضر موکلشان به دلیل ماهیت این پرونده و احتمال صدور حکم اعدام، حاضر به ادای شهادت نیست. اما در صورتی که دولت ایالات متحده از صدور و اجرای حکم اعدام برای او خودداری کند «همکاری‌های بسیار گسترده‌تر میسر خواهد بود.»

در جریان حمله‌های ۱۱ سپتامبر به ساختمان‌های دوقلوی تجارت جهانی و پنتاگون حدود ۳ هزار نفر جان خود را از دست دادند.از میان ۱۹ متهم اصلی این پرونده، ۱۵ نفر آن‌ها شهروند عربستان سعودی بودند. با این حال دولت عربستان سعودی داشتن هرگونه نقش در این حمله‌ها را تکذیب می‌کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

اینجوری نگین ناراحت میشن جیره رو میبرن،حاج ترامپ هم ناراحت میشه بگین این یارو دست نشانده ایرانه و میخواد دولت خوشنام عربستان رو بدنام کنه تا وقتیکه گاوهای شیری آل سعود برای امریکا شیر پرچرب تولید میکنند و ترامپ شیرهای تولید شده را میدوشد،ملالی نیست جز دوری الباقی گاوهای عرب! به این مفلوک بی پدر میگی مغز متفکر؟

'مرگ بیش از ۵۰ نفر' در جریان شورش در زندانی در برزیلبه گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند. به گزارش ها رسانه های محلی اعضای یک گروه از یک بخش زندان آلتامیرا در ایالت پارا به بخش دیگری حمله کردند. آخ اگر ایران یه زندانی عطسه میکرد شما خودتونو شرحه شرحه میکردید، اما خب چون ایران نیست باید دوز خبرو خیلی بیارید پایین

پارلمان هند 'سه طلاقه' کردن را جرم دانستسه طلاقه، نوعی شیوه طلاق اسلامی، در هند جرم شناخته شده و مرتکبان آن تا سه سال زندانی می‌شوند. سال پیش دیوان عالی هند 'سه‌طلاقه کردن' مسلمانان را مغایر قانون اساسی دانست و آن را ممنوع کرد و از دولت خواست لایحه‌ای را برای غیرقانونی کردن آن به پارلمان ببرد.

جسد ستاره اینستاگرامی روس در چمدان پیدا شد؛ فارغ التحصیل دانشکده پزشکی «قربانی حسادت» شدجسد ستاره اینستاگرامی روس در چمدان پیدا شد؛ فارغ التحصیل دانشکده پزشکی «قربانی حسادت» شد این ستاره جوان اینستاگرام به عنوان پزشک متخصص پوست دریک دانشکده پزشکی در مسکو کار می‌کرد. او یک وبلاگ محبوب نیز داشت که ماجراهای سفرهایش را درآنجا به اشتراک می گذاشت خوشبختانه انگار فالوئر ایرانی نداشته یا اینکه هنوز ایرانیا کشفش نکردن که برن براش کامنت بذارن!!!

آیا خوانندگان «پاپ» از سالن «میلاد» کوچ می‌کنند!؟سالن «میلاد» نمایشگاه بین‌المللی که یکی از مهمترین سالن‌های کشور در زمینه برگزاری کنسرت است، چند ماهی است کیفیت سابق را ندارد و از استاندارهای لازم دور شده است. مدیر پشتیبانی نمایشگاه بین‌المللی تهران می‌گوید: جابجایی پیمانکار در عرض یک روز انجام شد و آن سازه‌ای که باید نصب می‌کردند و کادرکشی‌های زیر کار با عجله انجام شد و در نهایت آن اتفاقی که باید رخ نداد. حال قرار است در ماه محرم و صفر این کاستی‌ها رفع شود.

ترامپ: ایران هرگز در هیچ مذاکره ای شکست نخوردهدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از ظهر دوشنبه در توییتی نوشته است که 'ایران هرگز در هیچ جنگی پیروز نشده، اما هرگز در هیچ مذاکره ای شکست نخورده است.' پیشتر در روز دوشنبه سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که آمریکا پیشنهاد تهران برای بازرسی های بیشتر از برنامه هسته ای در ازای لغو تحریم ها را رد کرده است. اين آخوندا همه رو درس ميدن من جمله خود شما مرسی از رسانه مردمی که اخبار رو دقیق و بی کم و‌کاست نقل میکنی 😂 مرتیکه روانی!

ایده جالب پیوند مردم در مرز آمریکا و مکزیک + فیلممشاهده صحنه بازی کودکان و بزرگسالان روی الاکلنگ‌های صورتی رنگ و شادمانی آنها شاید برای همه یک صحنه معمولی باشد اما این بار این اتفاق در یک مکان متفاوت با هر پارک دیگری رخ داده است؛ الاکلنگ‌های که در طول حصار واقع در مرز آمریکا با مکزیک قرار گرفته و یک صندلی آن در داخل خاک آمریکا و صندلی دیگرش در داخل مکزیک است.

ن سعودی شهادت دهد.Image caption ماموران پشت دیوارهای زندان پس از حادثه به گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Getty Images Image caption شادی گروهی از زنان مسلمان سال گذشته وقتی که دیوان عالی هند سه طلاقه را ممنوع اعلام کرد پارلمان هند به لایحه دولت مبنی اینکه سه طلاقه کردن زنان عمل مجرمانه است، رای مثبت داد و آن را تصویب کرد.به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی، اکاترینا کاراگلانوا به تازگی از سفر به جزیره یونانی کورفو بازگشته بود و عکسی از این سفر تفریحی را با بیش از ۸۵ هزار هواداراش به اشتراک گذاشته بود.

به گزارش وال‌استریت جورنال، وکلای مدافع خانواده قربانیان این حادثه، که علیه عربستان سعودی شکایت کرده‌اند، خواستار ادای شهادت سه تن از پنج فرد زندانی در گوانتانامو شده است. براساس اسناد دادگاه، وکیل مدافع خالد شیخ محمد به وکلای خانواده قربانیان گفته است در حال حاضر موکلشان به دلیل ماهیت این پرونده و احتمال صدور حکم اعدام، حاضر به ادای شهادت نیست. مقام ها در یک کنفرانس خبری گفتند که سر شانزده نفر از کشته ها بریده شده بود. اما در صورتی که دولت ایالات متحده از صدور و اجرای حکم اعدام برای او خودداری کند «همکاری‌های بسیار گسترده‌تر میسر خواهد بود. این رای در پی رسیدگی به دادخواست‌های متعدد برای غیر قانونی کردن سه طلاقه کردن صادر شده است.» در جریان حمله‌های ۱۱ سپتامبر به ساختمان‌های دوقلوی تجارت جهانی و پنتاگون حدود ۳ هزار نفر جان خود را از دست دادند. دو مامور زندان که گروگان گرفته شده بودند اکنون آزاد شده اند. از میان ۱۹ متهم اصلی این پرونده، ۱۵ نفر آن‌ها شهروند عربستان سعودی بودند. به نظر می رسد کسی از روی حسادت او را به قتل رسانده باشد.

با این حال دولت عربستان سعودی داشتن هرگونه نقش در این حمله‌ها را تکذیب می‌کند. در ویدئویی که رسانه های برزیلی از حادثه زندان منتشر کرده اند فوران دود از حداقل یک ساختمان این مجتمع را نشان می دهد، و در یک کلیپ دیگر ظاهرا زندانیان درحال راه رفتن روی بام ساختمان ها دیده می شوند. سال پیش دیوان عالی هند 'سه‌طلاقه کردن' مسلمانان را ممنوع کرد و از دولت خواست لایحه‌ای را به پارلمان ببرد. کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۶ قانونی را تصویب کرد که براساس آن امکان تحت تعقیب قرار دادن دولت‌های خارجی به اتهام دست داشتن در حملات انجام شده در خاک ایالات متحده ممکن شد. دسته‌بندی نظرها ..