به زودی شاهد عملیاتی شدن انتقال گاز ایران به کشور آذربایجان خواهیم بود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه: به زودی شاهد عملیاتی شدن انتقال گاز ایران به کشور آذربایجان خواهیم بود

به گزارش ایسنا،تقویت مناسبات دو کشور در عرصه های مختلف از جمله گسترش همکاری های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در این دیدار مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به دیدار روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان در عشق آباد در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو اکو اظهارکرد: ملاقات روسای جمهور در عشق آباد صفحه جدیدی را در مناسبات دو کشور همسایه گشوده است و ما به زودی شاهد عملیاتی شدن انتقال گاز ایران به جمهوری آذربایجان در چارچوب توافقنامه سه جانبه سوآپ گاز ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از طریق ایران خواهیم بود.

رئیس مجلس ملی آذربایجان نیز در این ملاقات اظهار کرد: روابط دو کشور دیرینه است و اشتراکات تاریخی، فرهنگی و سرزمینی دو کشور را به هم پیوند می دهد. ما در جنگ قره باغ شاهد حمایت قاطع دولت و ملت ایران از جمهوری آذربایجان بوده ایم و قدردان آن هستیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به زودی شاهد عملیاتی شدن توافقنامه سه جانبه تهران، باکو و عشق آباد خواهیم بودحسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور دیدار رسمی و تبادل نظر با مقامات جمهوری آذربایحان در باکو به سر می برد، عصر امروز (چهارشنبه) با خانم صاحبه غفارووا، رئیس مجلس ملی آن کشور دیدار و گفتگو کرد. هشدار میدم به طرح احمقانه محسن رضایی عمل نکنید این یک عملیات فریبه که ابروی نداشته دولتتو بیشتر به باد میده به هشدارهام و طرح هام توجه کن مشاوراتون احمقن اگه احمق نبودن تو این بنبست گیر نمیافتادیم اژدها محسن و خورد عنشم ریخت وسط پاستور. بیچاره محسن.....
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

تصاویری از درگیری در کنگو به دنبال شایعه ورود نیروهای رواندا به کشوررواندا همسایه‌اش کنگو را متهم به پناه دادن به قوم هوتو می‌کند، قومی که در سال ۱۹۹۴ در رواندا قتل عام شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رابرت مالی: امیدواریم مذاکرات وین به زودی ازسرگرفته شودنماینده ویژه آمریکا در امور ایران نسبت به ازسرگیری هر چه سریعتر مذاکرات وین ابراز امیدواری کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات، واکسن در کشور تزریق کردیموزیر بهداشت گفت: به لطف خدا، کمک مردم و همه نهادهای مربوطه، رکورد تزریق روزانه یک میلیون و 650 هزار و رکورد تزریق 8 میلیون و 600 هزار دز در هفته را ثبت کرده ایم و این درحالی است که فکر میکنم تمام جمعیت امارات 9 تا 10 میلیون نفر باشد به این معنا که در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات، تزریق واکسن انجام دادیم. 👏👏👏
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حذف ارز 4200 تومانی شوک جدید به اقتصاد کشور است + صوتبا گذشت بیش از سه ماه از آغاز به کار دولت ابراهیم رئیسی، مذاکرات وین آغاز شده و کماکان در جریان است. به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی در جریان همین مذاکرات از ایران فاصله گرفته و حتی تحریم حقوق بشری نیز علیه ایران در سازمان ملل تصویب شده است. این در حالی است که دولت ابراهیم رئیسی از بازه زمانی ایجادشده بین «آغاز به مذاکرات در دولت جدید و اتمام آن در دولت حسن روحانی» دفاع کرده و حتی علی باقری کنی مذاکره‌کننده ارشد دولت ابراهیم رئیسی در مذاکرات هسته‌ای می‌گوید خبرهای امیدوارکننده‌ای از مذاکرات دارد. شعار دولت کماکان همان است که بود: «اقتصاد را شرطی نمی‌کنیم.» دولت رئیسی در ارزیابی از عملکرد خود بر مساله واکسیناسیون عمومی و شرطی نکردن اقتصاد تمرکز دارد. با وجود این شعارها اما قیمت دلار طی چند هفته اخیر و در جریان مذاکرات رشد چشمگیری پیدا کرده است. حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در ارزیابی عملکرد دولت ابراهیم رئیسی گفت: پیش از استقرار دولت جدید، قرارداد خرید 100 میلیون واکسن با چین از سوی دولت روحانی نهایی و پول آن نیز پرداخت شده بود و در دولت جدید هم جناب رئیسی محبت کرده و به مخالفت‌ها با واردات مسکن بی‌اعتنایی کردند. او ادامه داد: در نتیجه از ابتدای دولت جدید، واکسن وارد و به‌موقع تزریق شد و ایران به همت دو دولت دوازدهم و سیزدهم در موقعیت خوبی از نظر واکسیناسیون قرار گرفت و آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا روند کاهشی پیدا کرد و امیدواریم با تزریق دز سوم یادآوری برای گروه‌های هدف، دولت بتواند شرایط کنترل‌شده فعلی را حفظ کند. چارچوب توافق برگشت به برجام در انتهای دولت روحانی نهایی شده بود دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران با اشاره به دو موضوع «واردات واکسن» و «مذاکرات هسته‌ای» که عمده اقدامات آن در انتهای دولت حسن روحانی انجام شده بود گفت: مشابه مساله واردات واکسن، دولت گذشته زیرساخت «چارچوب توافق برگشت به برجام» را آماده و نهایی کرده بود و انتظار می‌رفت دولت در نخستین روزهای کاری خود کار دولت آقای روحانی را تکمیل کند. مرعشی با انتقاد از این تعلل گفت: انتظار می‌رفت آقای رئیسی سرمایه‌ای را که آقای روحانی در این زمینه مهیا کرده بود به‌موقع دریافت و با استفاده از آن برجام را احیا کند تا دستاوردهای اقتصادی دولت در جامعه نمایان شود . او اضافه
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

فلسطین فراخوان منصور عباس برای به رسمیت شناختن یهودیت کشور اسرائیل را محکوم کردریاست دولت فلسطین، طی بیانیه‌ای مخالفت و خشم شدید خود را از اظهارات منصور عباس، رئیس لیست یکپارچه عربی که طی آن از مردم فلسطین خواسته تا یهودی بودن کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »