به رغم مخالفت شورای امنیت، پومپئو می‌گوید 'کلیه تحریم‌ها علیه ایران از ۳۰ شهریور باز می‌گردد' - BBC News فارسی

27/08/2020 08:14:00 ب.ظ

به رغم مخالفت شورای امنیت، پومپئو می‌گوید 'کلیه تحریم‌ها علیه ایران از ۳۰ شهریور باز می‌گردد'

به رغم مخالفت شورای امنیت، پومپئو می‌گوید 'کلیه تحریم‌ها علیه ایران از ۳۰ شهریور باز می‌گردد'

در حالی که اکثریت قاطع اعضای شورای امنیت با بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران مخالفت کردند و اروپا درخواست آمریکا را غیرقانونی خوانده، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا از بازگشت کلیه تحریم های سازمان ملل علیه ایران از نیمه شب ۳۰ شهریور ماه خبر داده است.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا در یک هفته گذشته در خاورمیانه بوده استدر حالی که اکثریت قاطع اعضای شورای امنیت با بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران مخالفت کرده‌اند و اروپا درخواست آمریکا را غیرقانونی خوانده، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا از بازگشت کلیه تحریم های سازمان ملل علیه ایران از نیمه شب ۳۰ شهریور ماه خبر داده است.

آقای پومپئو روز پنجشنبه ۶ شهریور، ۲۷ اوت پس از سفر به عمان، اسرائیل، سودان، بحرین و امارات در چند روز اخیر،در توییتی نوشت:"پس از آنکه شورای امنیت نتوانست ماموریت خود را برای حفظ صلح و امنیت جهانی انجام دهد، آمریکا روند ۳۰ روزه بازگرداندن کلیه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را از هفته گذشته آغاز کرد. این تحریم‌ها از نیمه شب ۲۰ سپتامبر به وقت گرینویچ باز می‌گردد."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

نمایی از ورزشگاه آزادی ساعاتی قبل از شروع دربی- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimنمایی از ورزشگاه آزادی ساعاتی قبل از شروع دربی سکوهای ورزشگاه آزادی توسط کانون مشوقین تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال به رنگ قرمز و آبی در آمده است

هم‌داستانی ترکیه با روسیه و ایران در سوریه؛ بیانیه سه جانبه علیه اسرائیل صادر شدروسیه، ایران و ترکیه با صدور بیانیه‌ای با یادآوری عزم راسخ خود در مبارزه با داعش، جبهه النصره و تمامی افراد و گروه‌هایی که از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد به عنوان گروه‌های تروریستی شناخته شده‌‌اند، ادامه حملات نظامی اسرائیل در خاک سوریه را محکوم کردند.

کلی کرفت: به تلاش برای حفظ تحریم تسلیحاتی علیه رژیم جنایتکار ایران ادامه می‌دهیمکلی کرفت: به تلاش برای حفظ تحریم تسلیحاتی علیه رژیم جنایتکار ایران ادامه می‌دهیم کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، بار دیگر بر عزم ایالات متحده بر حفظ تحریم تسلیحاتی علیه ایران و ایستادگی در کنار اسرائیل و کشورهای عرب تاکید کرد.

نظر کارشناسان؛ چرا پای کارزار علیه آزار جنسی به ایران باز شده است؟نظر کارشناسان؛ چرا کارزار علیه آزار جنسی در ایران آغاز شده است؟

پمپئو: تحریم‌ها علیه ایران ۲۰ سپتامبر بازمی‌گردندپمپئو مدعی شد: تحریم‌ها علیه ایران ۲۰ سپتامبر بازمی‌گردند وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد که این کشور تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را در تاریخ ۲۰ سپتامبر برمی‌گرداند.

بیگدلی: گزارش گروسی از ایران مثبت خواهد بودپیامد گزارش آژانس درباره فعالیت هسته‌ای ایران | کارشناس مسائل بین‌المللی: گزارش سفر مدیر کل آژانس به ایران به احتمال قوی مثبت خواهد بود و باعث می‌شود هم اروپاییان دلیل کافی برای حمایت از برجام داشته باشند و هم تلاش آمریکا علیه ایران با مشکل مواجه شود

توضیح تصویر، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا در یک هفته گذشته در خاورمیانه بوده است در حالی که اکثریت قاطع اعضای شورای امنیت با بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران مخالفت کرده‌اند و اروپا درخواست آمریکا را غیرقانونی خوانده، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا از بازگشت کلیه تحریم های سازمان ملل علیه ایران از نیمه شب ۳۰ شهریور ماه خبر داده است.خبرگزاری تسنیم ، دربی مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال از ساعت 19 امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال آغاز می‌شود.Aa ترکیه٬ روسیه و ایران در ادامه رایزنی‌های سه جانبه خود که روزگذشته در حاشیه برگزاری سومین نشست کمیته تدوین پیش‌نویس قانون اساسی سوریه در ژنو انجام شد با صدور بیانیه‌ای بر تعهد خود در راستای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.عکس - آرشیو کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، بار دیگر بر عزم ایالات متحده بر حفظ تحریم تسلیحاتی علیه ایران و ایستادگی در کنار اسرائیل و کشورهای عرب تاکید کرد.

آقای پومپئو روز پنجشنبه ۶ شهریور، ۲۷ اوت پس از سفر به عمان، اسرائیل، سودان، بحرین و امارات در چند روز اخیر، در توییتی نوشت: "پس از آنکه شورای امنیت نتوانست ماموریت خود را برای حفظ صلح و امنیت جهانی انجام دهد، آمریکا روند ۳۰ روزه بازگرداندن کلیه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را از هفته گذشته آغاز کرد. این تحریم‌ها از نیمه شب ۲۰ سپتامبر به وقت گرینویچ باز می‌گردد. کانون مشوقین پرسپولیس علاوه بر طرح موزاییکی پرسپولیس، روی یکی از سکوها اعداد چهار و شش را نصب کرده‌اند." او در یک توییت دیگر با استناد به قطعنامه ۲۲۳۱ افزود: "اگر هر یک از اعضای شورای امنیت قطعنامه‌ای برای تداوم رفع تحریم‌ها علیه ایران ارائه دهد، آمریکا با آن مخالفت خواهد کرد. این سه کشور در ادامه بیانیه خود ضمن استقبال از تشکیل سومین نشست کمیسیون تدوین پیش‌نویس قانون اساسی سوریه که با حضور نمایندگان نمایندگان دولت سوریه، مخالفان و جامعه مدنی این کشور و سازمان ملل از ۲۴ اوت در ژنو برگزار شده، بار دیگر بر لزوم اجرای تصمیم خود برای برگزاری هر چه سریعتر نشست بین‌المللی بعدی درباره سوریه در چارچوب توافق آستانه تأکید کردند. اگر هیچ قطعنامه‌ای مطرح نشود، تحریم‌ها علیه ایران از ۲۰ سپتامبر باز می‌گردد. همچنین به مناسب فرا رسیدن ماه محرم روی سکوهای دو تیم پرچم‌های مشکی دیده می‌شود. این ساز و کار قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است. خبرهای بیشتر مایک پمپئو: جامعه جهانی باید مانند اسرائیل و کشورهای منطقه از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران حمایت کند مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، در جریان سفر خود به اسرائیل ضمن تاکید بر خطر انقضای تحریم تسلیحاتی ایران، با اشاره به ضرورت ملحق شدن دیگر کشورهای جهان به صف حامیان تمدید تحریم، بار دیگر تصریح کرد که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت.

" پیشتر کشورهای اروپایی گفته بودند که شمارش معکوس ۳۰ روزه آمریکا برای بازگرداندن تحریم ها "از نظر قانونی، موثر نیست. در زیر تصویر سکوهای روبه‌روی جایگاه ورزشگاه آزادی را می‌بینید که این مجموعه در سایت خود منتشر کرده است. در جنگ ۹ ساله سوریه، ایران و روسیه از حامیان اصلی خارجی نیروهای بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور هستند در حالی که ترکیه از نیروهای مخالف حکومت اسد حمایت می‌کند." سه شنبه گذشته سفیر اندونزی در سازمان ملل هم که رئیس دوره‌ای شورای امنیت است، از مخالفت قاطع اعضای شورای امنیت با درخواست آمریکا برای استفاده از مکانیزم ماشه و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران خبر داد. او گفت: از آن جایی که اکثریت قاطع اعضای شورای امنیت یعنی ۱۳ کشور از ۱۵ کشور عضو این شورا، با درخواست آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌های ایران مخالفت کردند، ما گامی برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران برنخواهیم داشت.. تحریم‌های ایران که به برنامه هسته‌ای این کشور مربوط می‌شد، با اجرای برجام به تدریج لغو شدند برجام، توافق هسته‌ای بین ایران و شش قدرت جهانی است. بنا به این توافق در ماه مهر امسال تحریم‌های تسلیحاتی ایران لغو می‌شود.

آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که با شکایت از ایران بابت نقض تعهداتش در برجام، رسما از شورای امنیت سازمان ملل خواسته که مکانیسم ماشه را فعال کند و ظرف یک ماه همه تحریم‌های سازمان ملل علیه تهران که با برجام لغو شده بود، بازگردانده شود. سیزده عضو شورای امنیت، یعنی همه به جز جمهوری دومینیکن، با این درخواست آمریکا مخالفت کرده‌اند. آمریکا قصد داشت که با کشاندن این موضوع به شورای امنیت سازمان ملل متحد، دوباره تحریم‌های ایران را بازگرداند. .