به رغم مخالفت ایران؛ مجمع عمومی سازمان ملل به قطعنامه مربوط به «تعریف انکار هولوکاست» رای داد

01/11/1400 12:17 ق.ظ

به رغم مخالفت ایران؛ مجمع عمومی سازمان_ملل به قطعنامه مربوط به «تعریف انکار هولوکاست» رای داد مجمع عمومی سازمان ملل همچنین از شبکه‌های اجتماعی در اینترنت خواست تا برای مبارزه با یهودستیزی فعالانه اقدام کنند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

مجمع عمومی سازمان ملل همچنین از شبکه‌های اجتماعی در اینترنت خواست تا برای مبارزه با یهودستیزی فعالانه اقدام کنند.او گفت «نادیده گرفتن حقایق تاریخی خطر تکرار آنها را افزایش می دهد.»رویترز می‌نویسد که هیئت اسرائیل در سازمان ملل بلافاصله به درخواست برای اظهارنظر درباره بیانیه ایران پاسخی نداد.

او گفت «نادیده گرفتن حقایق تاریخی خطر تکرار آنها را افزایش می دهد.» رویترز می‌نویسد که هیئت اسرائیل در سازمان ملل بلافاصله به درخواست برای اظهارنظر درباره بیانیه ایران پاسخی نداد. - تلاش‌های عمدی برای توجیه یا حداقل جلوه‌ دادن اثر هولوکاست یا عناصر اصلی آن، از جمله همکاران و متحدان آلمان نازی

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مساله یهود ستیزی نیست مساله مخالفت با رژیم جعلی اسرائیل است فلسطین متعلق به مردم فلسطین است نه رژیم جعلی اسرائیل چرا مردم فلسطین باید تاوان جنایات هیتلر و نازی ها را بپردازند؟! یعنی خون یهودیان از خون دیگر ملل سرخ تراست در کل دنیا و همه کشورهای دنیا کشته ها بیشتر یهودیها بودند هیچ کشوری ادعا نمیکند فقط قوم یهود خودرا مظلوم می پندارد

نَنگ بر مُنکر فاجعه هولوکاست ننگ بر حکومت پَلید جمهوری اَسلامی واقع در ایران مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه 👎🏻🇮🇷 انکار هولوکاست گاهی مترادف با یهودی ستیز نیست بلکه اعتراضی است به مشتی احمق نظیر دولت آمریکا و هم‌پیاله‌هایش که ۶۰۰۰ نفر قتل‌عام شده یهودی را به ۶۰۰۰۰۰۰ نفر بالا می‌برد؛ بنابر خر همان‌هایی هستند که مدافع هوکاست‌اند نه مردم جهان. تحریف_تاریخ سازمان_ملل حقوق_بشر

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.

سقوط شاخص کل بازار بورس تهران؛ مجمع عمومی بانک دی به تنش کشیده شد🔺سقوط شاخص کل بازار بورس تهران؛ مجمع عمومی بانک دی به تنش کشیده شد سقوط بورس توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را نیز جلب کرده است که با استفاده از هشتگ «بورس» درباره شرایط حاکم بر آن می‌نویسند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند🔺سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند به دنبال این حمله هوایی، امارات از آمریکا خواست شبه‌نظامیان حوثی را بار دیگر به فهرست گروه‌های تروریستی برگرداند.

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در تهران در اعتراض به وضعیت بد معیشتیگزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اجتماع صدها آتش‌نشان مقابل شهرداری تهران در اعتراض به بی‌توجهی مقام‌های مسئول به مشکلات شغلی آنها است.

حمله به ابوظبی، تاوان تغییر اوضاع به ضرر حوثی‌ها در یمنیادداشتی از علی افشاری: ترکش‌های حمله موشکی حوثی‌ها به فرودگاه ابوظبی و حمایت کشورهای غربی از دولت امارات متحده عربی می‌تواند فضا را بر خلاف محاسبات جمهوری‌اسلامی ایران تغییر دهد.

ابراز نگرانی نسبت به سفر محسن رضایی به نیکاراگوئه در دیدار وزیران خارجه آمریکا و آرژانتینآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده با وزیر خارجه آٰرژانتین دیدارگفت‌وگو کرد و دو طرف نگرانی خود را از سفر اخیر محسن رضایی، معاون رئیس جمهوری ایران که تحت تعقیب پلیس بین‌المللی، اینترپل، است، ابراز کردند. دو طرف همچنین بر تقویت همکاری برای اجرای عدالت در مورد پرونده بمب‌گذاری آمیا، تاکید کردند. همینکه چند سالیست که هر تحرکی از سوی ایران عزیز شما جنایتکاران را نگران میکنه باعث خوشحالیه بیشرف ها فقط ابراز نگرانی میکنند یا لفظی محکوم میکنند اما در عمل فقط مونده تیم بایدن خواهر و مادرشون رو تقدیم اخوندها کنند 'ابراز نگرانی' در سیاست یعنی قرار نیست از ما بخاری بلند بشه کسی برای اقدام رو ما حساب نکنه ! واکنش دموکراتها به توسعه تروریست توسط شیعه سانان فقط ابراز نگرانی ست !

مجمع عمومی سازمان ملل همچنین از شبکه‌های اجتماعی در اینترنت خواست تا برای مبارزه با یهودستیزی فعالانه اقدام کنند.

به نوشته رویترز، نماینده آلمان در سازمان ملل، گفت که مجمع عمومی«یک پیام محکم و فاقد ابهام علیه انکار یا تحریف این حقایق تاریخی» فرستاد.

او گفت «نادیده گرفتن حقایق تاریخی خطر تکرار آنها را افزایش می دهد.»

اسرائیل و آلمان پیش‌نویس این قطعنامه را تهیه کردند و مجمع عمومی ۱۹۳ عضوی سازمان ملل به آن رای داد. رویترز می‌نویسد که ایران، بدون آن که رای دهد، خود را بر سر اشغال سرزمین‌های فلسطینی و بخش‌هایی از سوریه و لبنان توسط اسرائیل، از این قطعنامه جدا کرد.

رویترز می‌نویسد که هیئت اسرائیل در سازمان ملل بلافاصله به درخواست برای اظهارنظر درباره بیانیه ایران پاسخی نداد.

قطعنامه مجمع عمومی تصریح کرده است که تحریف و انکار هولوکاست به موارد زیر اشاره دارد:

- تلاش‌های عمدی برای توجیه یا حداقل جلوه‌ دادن اثر هولوکاست یا عناصر اصلی آن، از جمله همکاران و متحدان آلمان نازی

- کاهش فاحش تعداد قربانیان هولوکاست در تناقض با منابع معتبر

- تلاش برای آن که یهودیان را مقصر نسل‌کشی خودشان معرفی کنند

- اظهاراتی که هولوکاست را یک رویداد تاریخی مثبت بداند

- تلاش برای تیره و تار کردن مسئولیت ایجاد اردوگاه‌های کار اجباری و مرگ که آلمان نازی آنها را طراحی و اداره می‌کرد از طریق مقصر دانستن ملت‌ها یا گروه‌های قومی دیگر.

سازمان ملل از کشورهای عضو و شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی خواست که فعالانه برای مبارزه با یهودستیزی اقدام کنند و کار گزارش کردن محتوای حاوی مطالب انکار یا تحریف هولوکاست از طریق فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات را تسهیل کنند.

نشست مجمع عمومی در روز پنجشنبه با هشتادمین سالگرد «کنفرانس وانزه» مصادف شد، کنفرانسی که نازی‌ها برای هماهنگی «راه حل نهایی» - طرح خود برای نابودی یهودیان - گرد هم آمدند.

اظهارات یهودستیزانه مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها در رسانه‌های خارجی بازتاب پیدا کرده است.