به دام انداختن باندهای قاچاق خودرو از کشورهای عربی به آلمان | DW | 24.06.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

به گفته مقامات گمرک شهر اشتوتگارت، متهمان حدود ۵۰۰ خودروی گرانقیمت را از کشورهای عربی وارد کرده‌ و با دادن رشوه به مهندسینی که مسئول آزمایش این خودروها برای گرفتن اسناد لازم جهت ثبت آنها هستند، توانسته بودند آنها را در آلمان ثبت کرده و به فروش برسانند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پلیس و ماموران گمرک ایالت بادن-وورتمبرگ روز چهارشنبه چهارم تیر (۲۴ ژوئن) محل فعالیت و اقامت گروهی از دست‌اندکاران قاچاق خودرو به آلمان در شهر اشتوتگارت را بازرسی کردند.

به گفته پلیس، دادستانی و مقامات گمرک شهر اشتوتگارت متهمان حدود ۵۰۰ خودروی گرانقیمت را از کشورهای عربی وارد کرده‌ و با دادن رشوه به مهندسینی که مسئول آزمایش این خودروها برای گرفتن اسناد لازم جهت ثبت آنها هستند، توانسته بودند آنها را در آلمان ثبت کرده و به فروش برسانند.پلیس ما‌ه‌ها بود که نه تن از اعضای این گروه را تحت نظر داشت و پیرامون فعالیت‌های آنان تحقیق می‌کرد.

افراد این گروه با جعل اسناد خرید به بهایی نازل، گمرک و مالیات پایینی هنگام وارد کردن خودروها به مرز آلمان پرداخت می‌کردند. آنها در مرحله بعدی به کارشناسی که مسئول آزمایش این خوروها بود رشوه می‌دادند تا اوراق لازم جهت ثبت آنها را در اختیارشان بگذارد. آنها هم‌چنین با استفاده از اسنادی به زبان عربی دیگر مشخصات جمله منشاء خریداری اتوموبیل‌ها این خودروها را تغییر می‌دادند. در مواردی نیز مسافت پیموده شده خودروها را نیز دستکاری کرده بودند.

همدست این گروه قاچاقچی یک کارمند دفتر ثبت اسناد منطقه"بوبلینگن" بوده است. هم‌زمان با تحقیقات در بادن-وورتمبرگ، ماموران پلیس هم‌چنین محل فعالیت گروهی را در برلین هدف بازرسی قرار دادند که در ارتباط با همین گروه کار می‌کرده است. گروه فعال در برلین با استفاده از امکانات گروه اول اقدام به وارد کردن و فروش غیرقانونی خودرو می‌کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا در برزیل به بیش از ۵۰ هزار نفر رسیدشمار جان‌باختگان ناشی از ویروس_کرونا در برزیل به بیش از ۵۰ هزار نفر رسید وزارت بهداشت برزیل از ۶۴۱ مورد تازه مرگ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده و می گوید شمار قربانیان به ۵۰۶۱۷ و شمار مبتلایان به «کووید۱۹» به بیش از یک میلیون و هشتاد هزار نفر رسیده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پروازهای بین‌المللی به افغانستان پس از سه ماه از سر گرفته شدپس از حدود سه ماه قطع پروازهای بین المللی و داخلی در افغانستان، امروز ترکیش ایرلاینز اولین پرواز خود را به افغانستان انجام داد. اداره هوانوردی افغانستان گفته که این پرواز از استانبول به کابل انجام و ۳۵۰ مسافر به افغانستان منتقل شدند. قرار است از فردا شرکت امارات پرواز خود را به افغانستان آغاز و شرکت‌های افغانی نیز پروازهای خود را به این کشورها از سر گرفته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توییتر بار دیگر به یکی از پیام‌های ترامپ به دلیل «نقض قوانین» برچسب زدشبکه اجتماعی توییتر اگرچه همچنان اجازه خواندن این نوشته را به مخاطبانش داده اما در بالای متن آقای رئیس جمهور، پیامی را با این محتوا منتشر کرده است: «این توییت قوانین شبکه را به دلیل رفتار نامناسب نقض کرده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صندوق بین‌الملی پول: همه کشورهای جهان به جز چین دچار رکود می‌شوندصندوق بین‌المللی پول با انتشار گزارش تازه خود از شرایط اقتصادی جهان اعلام کرد که رکود جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا عمیق‌تر از پیش‌بینی‌های گذشته رخ داده و بهبود شرایط اقتصادی جهان با سرعت کمتری نسبت به ارزیابی دو ماه پیش این نهاد مالی رخ خواهد داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار بیش از ۳۰۰ کنشگر مدنی نسبت به پیامدهای سانسور در ایران | DW | 22.06.2020بیش از ۳۰۰ فعال اجتماعی، فرهنگی و هنری با صدور بیانیه‌ای به نبود آزادی در ایران اعتراض کرده و نسبت به فروپاشی اجتماعی هشدار داده‌اند. در این بیانیه به مبارزه صد ساله مردم ایران برای کسب آزادی بیان اشاره شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

احتمال اعزام کاوشگر فضایی ناسا به یکی از ماه‌های سیاره نپتون
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »