به دقت مرزهای مشترک با افغانستان را تحت کنترل داریم/ همیشه از عادی‌سازی روابط با مصر استقبال کرده‌ایم/ اگر امروز آمریکا تعهداتش را انجام دهد، آزادی ۱۰ زندانی با آمریکا و انگلیس قابل انجام است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 73 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خطیب‌زاده در نشست خبری: به دقت مرزهای مشترک با افغانستان را تحت کنترل داریم/ همیشه از عادی‌سازی روابط با مصر استقبال کرده‌ایم/ اگر امروز آمریکا تعهداتش را انجام دهد، آزادی ۱۰ زندانی با آمریکا و انگلیس قابل انجام است

به گزارش ایلنا، سعید خطیب‌زاده در نشست خبری صبح امروز ضمن ابراز امیدواری برای عبور از موج جدید کرونا و گرامیداشت فرارسیدن عید سعید قربان در در خصوص گاه‌شمار دستگاه دیپلماسی کشور گفت: هفتم تیر سفر نماینده وزارت امور خارجه در امور سوریه را داشتیم که ملاقات‌های خوبی انجام شد. سفر وزیر امور خارجه هند به تهران را داشتیم و نشست بین‌المللی آستانه برگزار شد و گفت‌وگوی تلفنی آقای ظریف با آقای بوررل بعد از اظهارات شرم‌آور نخست وزیر اسلوونی در نشست سازمان منافقین انجام شد.

وی ادامه داد: در خصوص موضوع افغانستان به دقت مرزها را تحت کنترل داریم. طبیعی است که امنیت افغانستان برای ما مهم است و در خصوص شرایط روز تصمیم‌گیری می‌کنیم. سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص مساله تبادل زندانیان میان ایران و انگلیس و آمریکا و عدم اجرای تعهدات طرف غربی در این رابطه گفت: اظهارنظری که از سوی آمریکا شنیدیم جای حیرت دارد. در کنار گفت‌وگوهای برجام در وین موازی آن ولی جداگانه گفت‌وگوهایی را با آمریکا به واسطه و با انگلیسی‌ها درباره این موضوع بشردوستانه و انسانی داشتیم. رهایی ایرانیانی که غیرعادلانه و ظالمانه و به بهانه‌های واهی در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و دیگر کشورها اولویت ایران است ولی به صورت موضوع بشردوستانه نگاه کردیم.

خطیب زاده در خصوص موضع طالبان در رابطه با حضور نیروهای ترکیه در افغانستان گفت: ما همچنان فکر می‌کنیم تنها راه صلح افغانستان از مسیر گفت‌وگو و گفت‌وگوهای اصیل بین الافغانی مانند آنچه در تهران کلید خورد،‌ می‌گذرد و البته این گفت‌وگو بعد منطقه‌ای نیز دارد و همه بازیگران باید کمک کنند. ایران مسیری که اغاز کرده تا مسیری طرف‌های افغانی پایبند باشند ادامه خواهد داد با گرو‌ه‌های افغانی به صورت فعال در ارتباط هستیم. آمادگی داریم به صورت حضوری بار دیگر این کار را ادامه دهیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره طرح سه مرحله‌ای برخی از کشورهای اروپایی درباره برجام یادآور شد: نه یک کلمه بیش از برجام انتظار داریم و انجام می‌دهیم و نه یک کلمه کمتر از آن. طرح‌های زیادی شاید گفته شود اما آنچه روشن است، سیاست اصولی و کلی نظام است و آن، این است که هیچ چیزی فراتر از آن گفت‌وگو نمی‌کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارتش افغانستان کنترل شهرستان شیخ‌علی پروان را دوباره به دست گرفتوزارت دفاع ملی افغانستان امروز اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور طی عملیات گسترده شهرستان شیخ‌علی ولایت پروان را از وجود گروه طالبان پاکسازی کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مذاکرات صلح دوحه با حضور نمایندگان طالبان و دولت افغانستان | DW | 17.07.2021نمایندگان دولت افغانستان و مذاکره‌کنندگان طالبان روز شنبه در دوحه قطر با یکدیگر ملاقات کردند. عبدالله عبدالله رهبری تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان، و ملا عبدالغنی برادر رهبری تیم طالبان را به عهده دارند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بیش از یک میلیون مهاجر غیرقانونی در مرز آمریکا با مکزیک بازداشت شده‌اندطی سال جاری بیش از یک میلیون مهاجر غیرقانونی در مرز آمریکا با مکزیک بازداشت شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفر رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان به قطر برای شرکت در مذاکرات صلح با طالبانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: درباره مبادله زندانی با ایران هنوز هیچ توافقی وجود نداردند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، روز شنبه در پاسخ به اظهارات عباس عراقچی، نماینده ایران در مذاکرات هسته‌ای وین، درباره نقش آمریکا در به تاخیر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادعاهای عراقچی را 'شرم‌آور' خواند | DW | 18.07.2021ند پرایس ایران را متهم کرد که از زیر بار پذیرش مسئولیت به بن‌بست کشیده شدن مذاکرات هسته‌ای در وین شانه خالی می‌کند. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرد تا کنون توافقی بر سر تبادل زندانیان حاصل نشده است. اينقدر صبر كنيد تا حكومت دجالان در ايران دنيا را نابود كند اینجا دیگه این داره دروغ میگه به او کلاً ربطی ندارد. او از معاهده خارج شده، بنابراین حرفهای آنان مفت و بی ارزش است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »