به دنبال انتقادات گسترده از نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی توسط حکومت ایران، برگزاری کنکور سراسری به تعویق افتاد

21/05/1399 03:32 ب.ظ

به دنبال انتقادات گسترده از نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی توسط حکومت ایران برگزاری کنکور سراسری به تعویق افتاد تصمیم به برگزاری کنکور، که بیش از ۱میلیون و ۳۹۳هزار نفر داوطلب دارد، در بحبوحه وضعیت بحرانی همه‌گیری کرونا با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده بود

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به دنبال انتقادات گسترده از تصمیم حکومت ایران برای برگزاری کنکور سراسری در میانه همه‌گیری کرونا،‌ سرانجام این آزمون به تعویق افتاد.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، وزیران بهداشت و علوم رژیم جمهوری اسلامی روز دوشنبه با اذعان به ناتوانی نهاد برگزارکننده کنکور، یعنی وزارت علوم در رعایت شرایط مناسب فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آزمون سراسری ورودی دانشگاه‌ها، از به تعویق افتادن کنکور سراسری خبر داده‌اند. کنکور سراسری امسال قرار بود در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه و اول شهریورماه در سه هزار حوزه امتحانی برگزار شود.

تصمیم به برگزاری کنکور، که بیش از ۱ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر داوطلب دارد، در بحبوحه وضعیت بحرانی همه‌گیری کرونا با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده بود. از جمله منتقدان به برگزاری کنکور می‌توان به مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، اشاره کرد که ضمن مخالفت با برگزاری کنکور در شرایط کنونی، گفته بود اگر هم قرار است این آزمون برگزار شود بهتر است محل آن ورزشگاه‌‌هایی مثل استادیوم آزادی تهران باشد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دولت با همکاری قوای دیگر، به دنبال گشایش در اقتصاد و معیشت مردم استرئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت حفظ انسجام و همگرایی قوای سه گانه در راستای حل و فصل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مقابله با تحریم و توطئه دشمنان، تاکید کرد: دولت با همکاری قوای دیگر، به دنبال گشایش در اقتصاد و معیشت مردم است و نخواهیم گذاشت توطئه دشمنان به ثمر بنشیند.

فرار سرمایه از ایران شدت گرفته است؛ خروج نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار طی ۹ سال🔺فرار سرمایه از ایران شدت گرفته است؛ خروج نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار طی ۹ سال ⚡️همزمان با افزایش مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم_ایران بر اثر تداوم رکود و افزایش تورم، گزارش‌ها حاکی از شدت گرفتن روند خروج ارز از ایران طی سال‌های اخیر است.

روانچی: آمریکا به ایران‌هراسی برای جلب حمایت از قطعنامه‌اش متوسل شده استنماینده ایران در سازمان ملل: آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل به طور فعال به ایران‌هراسی و زورگویی متوسل شده تا برای قطعنامه نامشروع خود که مخالف با قطعنامه ۲۲۳۱ است و به طور غیرقانونی به دنبال تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است، حمایت جلب کند

ورود اولین گروه از گردشگران روس به موغلا پس از محدودیت‌های کروناییبا آغاز مجدد پروازها میان ترکیه و روسیه٬ اولین گروه از گردشگران این کشور وارد استان موغلا شدند. - خبرگزاری آناتولی

نتایج اولیه انتخابات بلاروس حاکی از پیروزی لوکاشنکو با کسب حدود ۸۰ درصد آرا استدر جریان برگزاری این انتخابات ناظران سازمان امنیت و همکاری در اروپا حضور نداشتند زیرا این گروه دعوتنامه‌های حضور در این انتخابات را به موقع دریافت نکردند.

کارگران، بازنشستگان و حقوق­‌بگیران از نتایج بورس­‌بازی و افزایش تورم متضرر می‌شوند/ اغنیا از جیب فقرا به ثروت­‌های بادآورده می‌رسند/ افزایش حبابی سهام شرکت‌ها در بورس نگران‌کننده استدبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه بورس مبتنی بر بازار سرمایه است و نمی­‌توان کسی را بابت سرمایه­‌گذاری در آن مذمت کرد، به حرکت غیرمتوازن بازار سرمایه اشاره کرده و گفت: حرکت غیرمتوازن و غیرمتقارن بازار سرمایه می­‌تواند در سطح ملی به اقتصاد کشور صدمه وارد کند.