به دنبال تعیین حد عادلانه‌ای از دستمزد هستیم/ در تیم اقتصادی دولت افراد لیبرال نداریم/ تحقق هدف یک میلیون شغل در سال امکان‌پذیر است

10/06/1400 05:39:00 ب.ظ

حجت‌الله عبدالملکی: به دنبال تعیین حد عادلانه‌ای از دستمزد هستیم/ در تیم اقتصادی دولت افراد لیبرال نداریم/ تحقق هدف یک میلیون شغل در سال امکان‌پذیر است

وزیر کار گفت: ما به دنبال در نظر گرفتن حد عادلانه‌ای از دستمزد هستیم که هم رفاه کارگران حفظ شود و هم کارفرمایان آسیب نبینند. در برنامه‌ی گفتگوی ویژه‌ی خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این وزارتخانه، وزارت مردم است، گفت: موضوع اشتغال موضوع مهمی است. البته برخی می‌گویند اشتغال در حوزه‌ی تولید شکل می‌گیرد و متولی تولید وزراتخانه‌های دیگر هستند.

اما اشتغال یک ستاد فرماندهی دارد که فرماندهی آن به دست رئیس شورای عالی اشتغال کشور یعنی شخص رئیس‌جمهور است و عملا این فرماندهی به وزارت تعاون و کار تفویض می‌شود. به همین دلیل ما در این زمینه مسئولیت حاکمیتی داریم.

عبدالملکی گفت: این دوره با دوره‌های دیگر از دو جهت متفاوت است؛ اول اینکه شخص رئیس‌جمهور که وعده‌ی یک میلیون شغل را داده‌اند شخصا پیگیر موضوع هستند. و دومین نکته، هماهنگی بالای تیم اقتصادی این دولت است. هماهنگ‌ترین تیم اقتصادی را دولت سیزدهم دارد و ما انتظار داریم تعاملی که بین حوزه‌های مختلف وجود دارد، باعث رسیدن ما به هدفمان می‌شود.

عبدالملکی اظهار کرد: اصلاحاتی در بازار سرمایه باید اتفاق بیفتد تا نیازمندان به منابع مالی بزرگ مثل شرکتهای بزرگ روانه‌ی بازار سرمایه شوند و در نتیجه در سیستم بانکی جا برای کسب و کارهای کوچکتر باز شود. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

«ناسا» به‌ دنبال اکتشاف «سیارک‌های تروایی» در مدار مشتریسازمان فضانوردی آمریکا «ناسا»، قصد دارد به زودی «ماموریت لوسی» را به منظور اکتشاف «سیارک‌های تروایی» آغاز کند، که اولین دیدار از نزدیکِ بشر با این سیارک‌ها

نرخ تورم در منطقه یورو به بالاترین سطح در ۱۰ سال گذشته رسیداداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به اوت ۲۰۲۱ در کشورهای عضو منطقه یورو را ۳ درصد برآورد کرد.

آمار حمله به اقامتگاه‌های پناهجویان در آلمان؛ ۳۴ مورد در شش ماه | DW | 31.08.2021حمله به اقامتگاه پناهجویان در آلمان در سال جاری نیز ادامه یافته است. در نیمه نخست سال جاری ۳۴ مورد حمله ثبت شده است. شمار حملات به اقامتگاه‌های پناهجویان در آلمان از سال ۲۰۱۵ به این سو روندی نزولی داشته است. کاش میگفتید که بیشتر این حملات در شرق آلمان هستند! afdverbotjetzt تداوم «فرهنگ جرمانی!» در ضمن فقط پناهجویان مورد تهاجم قرار نمی‌گیرند این «فرهنگ درخشان» شامل ترک‌های ساکن آلمان هم می‌شود!

ویدئو؛ تظاهرات در یونان در اعتراض به اجباری شدن واکسیناسیونپلیس یونان می‌گوید حدود ۷ هزار نفر در این تظاهرات حضور داشته و با پرتاب سنگ و بطری به سمت نیروهای امنیتی اعتراض خود را نسبت به قوانین جدید کرونایی در این کشور ابراز داشتند. ینی بنظر واکسن هم یک دسیسه هست؟

کرونا در ایران؛ «واکسن هراسی» در قم و نگرانی درباره «زنجیره تامین واکسن» در استان تهران◾️مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه هشتم شهریور اعلام کرد ۶۶۹ نفر در یک شبانه روز گذشته در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و به این ترتیب تعداد رسمی قربانیان کرونا در ایران به ۱۰۷ هزار و ۱۵۱ نفر رسید. 😡 این حکومت برای بقای خود نیاز به داشتن بحران داره و در حال حاضر کرونا بهترین بحران هست

مقابله با سرطان؛ کاهش حد مجاز برای کادمیوم در اتحادیه اروپا | DW | 31.08.2021عنصر سنگین و سمی کادمیوم از راه‌های گوناگون وارد خاک، گیاه و چرخه زندگی انسان می‌شود. اتحادیه اروپا اکنون حد مجاز سخت‌گیرانه‌تری را برای این عنصر و سرب به ویژه با توجه به خطر سرطان‌زا بودن آنها تعیین کرده است.