به خاطر 'نفرت‌پراکنی علیه بهائیان' توییتر چند حساب ایرانی را مسدود کرد | DW | 21.07.2019

30/04/1398 03:38 ب.ظ

توییتر اعلام کرد که چند حساب کاربران ایرانی وابسته به جمهوری اسلامی را مسدود کرده است. به گفته توییتر این کاربران، از جمله خبرگزاری‌های ایرنا و مهر، با هدف نفرت‌پراکنی علیه بهائیان تبلیغات کین‌توزانه انجام داده‌اند.

توییتر اعلام کرد که چند حساب کاربران ایرانی وابسته به جمهوری اسلامی را مسدود کرده است. به گفته توییتر این کاربران، از جمله خبرگزاری‌های ایرنا و مهر، با هدف نفرت‌پراکنی علیه بهائیان تبلیغات کین‌توزانه انجام داده‌اند. یک روز پیشتر (جمعه) توییتر حساب چند کاربر"وابسته به دولت ایران" را بدون ذکر دلیل مسدود کرده بود. خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)، تلویزیون برون‌مرزی جمهوری اسلامی ایران (ایریب)، باشگاه خبرنگاران جوان از جمله حساب‌های مسدودشده هستند.

توییتر گفته بود که این امر طبق قوانین و مقررات این شبکه اجتماعی انجام گرفته است. یک روز بعد توییتر تصریح کرد: «این حساب‌ها به خاطر سوءاستفاده مسدود شده‌اند، زیرا به نفرت‌پراکنی علیه پیروان کیش بهائی می‌پرداختند».

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید برخی از منابع ایران، مانند خبرگزاری مهر، روز شنبه (۲۹ تیرماه) اقدام توییتر را به توقیف نفت‌کش بریتانیایی در نزدیکی تنگه هرمز مربوط دانسته بودند، چیزی که توییتر آن را تکذیب کرده است. headtopics.com

بهائيت و صهيونيسم دو روى يك سكه هستند كه باعث تمام مشكلات موجود در غرب آسيا هستند. به اميد روزى كه هر دو آنها به زباله دان تاريخ بپيوندند.

شبکه پیام‌رسان توییتر در ایران رسما مسدود است، اما افراد بی‌شماری با استفاده از فیلترشکن به آن دسترسی دارند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

توییتر چند حساب کاربری حکومت ایران را به خاطر 'آزار بهائیان' معلق کردشبکه اجتماعی توییتر حساب کاربری برخی رسانه های حکومت ایران از جمله باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی و خبرگزاری مهر را به اتهام آزار و اذیت هدفمند شهروندان بهایی به حالت تعلیق درآورده است. تو ایران تمام ادیان و با هر زبانی هم باشند کنار هم زندگی می کنند وباهم هیچ مشکلی ندارند. اگر چه که بهاییت جزو هیچ دینی نمی باشد. تویتر هم برای خراب کردن هم بستگی و یکپارچگی ملت ایران دست به همچین کاری زده است.

معترضان به لایحه استرداد متهمان به چین بار دیگر به خیابان‌های هنگ‌کنگ آمدند🔺معترضان به لایحه استرداد متهمان به چین بار دیگر به خیابان‌های هنگ‌کنگ آمدند ⚡️در حالی که رئیس اجرایی هنگ کنگ می گوید لایحه استرداد متهمان به چین «مرده» است،‌اما بار دیگر معترضان به این لایحه به خیابان‌های این دولت‌شهر آمدند.

احتمال اقدامات اقتصادی انگلیس علیه ایران در پاسخ به توقیف نفت‌کش این کشوراحتمال اقدامات اقتصادی انگلیس علیه ایران در پاسخ به توقیف نفت‌کش این کشور روزنامه دیلی تلگراف گزارش داد که وزرای انگلیسی در پی توقیف نفت‌کش این کشور از سوی ایران برنامه دارند تا ایران را مورد تحریم قرار دهند.

عملیات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان علیه مواضع حوثی‌ها در صنعاتلویزیون دولتی عربستان اعلام کرد که نیروهای ائتلاف به رهبری این کشور که از دولت یمن حمایت می‌کنند، عملیاتی را علیه مواضع شورشیان شیعه حوثی در صنعا، پایتخت آغاز کردند. صنعا در حال حاضر در کنترل حوثی‌هاست. نیروهای ائتلاف گفته‌اند که هدف این عملیات پایگاههای هوایی و انبا‌رهای تجهیزات موشک‌های بالستیک حوثی‌ها است.

در واکنش به توقیف نفتکش بریتانیایی؛ دیلی‌ تلگراف: لندن می‌خواهد «تحریم‌هایی علیه ایران» اعمال کند🔺در واکنش به توقیف نفتکش بریتانیایی؛ دیلی‌ تلگراف: لندن می‌خواهد «تحریم‌هایی علیه ایران» اعمال کند ⚡️در پی توقیف نفتکش بریتانیایی از سوی ایران، روزنامه «دیلی تلگراف» گزارش داد که لندن طرح‌هایی را برای تحریم جمهوری اسلامی اعلام خواهد کرد. بعضی ها فکر می‌کنند که توقیف نفتکش برا منافع ایران و ایرانی بوده در صورتی که جمهوری اسلامی بخاطر اینکه نفت مجانی اش به دست سوری ها نرسیده داره مردم و کشور رو دچار تنگنا و دردسر دیگری میکنه.

لغو پروازهای دو شرکت هواپیمایی به قاهره به‌دلیل «نگرانی‌های امنیتی»طبق گزارش رویترز یکی از سخنگوهای این شرکت هواپیمایی در مقابل درخواست اطلاعات بیشتر درباره تعلیق پروازها گفت: «ما هرگز درباره مسائیل امنیتی حرف نمی‌زنیم.»

شبکه پیام‌رسان توییتر روز شنبه (۲۰ ژوئیه) اعلام کرد که مسدود شدن چند حساب کاربری ایرانی به خاطر تبلیغات تنفرآمیز آنها علیه کیش بهائی بوده است.

یک روز پیشتر (جمعه) توییتر حساب چند کاربر"وابسته به دولت ایران" را بدون ذکر دلیل مسدود کرده بود. خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)، تلویزیون برون‌مرزی جمهوری اسلامی ایران (ایریب)، باشگاه خبرنگاران جوان از جمله حساب‌های مسدودشده هستند.

توییتر گفته بود که این امر طبق قوانین و مقررات این شبکه اجتماعی انجام گرفته است. یک روز بعد توییتر تصریح کرد: «این حساب‌ها به خاطر سوءاستفاده مسدود شده‌اند، زیرا به نفرت‌پراکنی علیه پیروان کیش بهائی می‌پرداختند».

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

برخی از منابع ایران، مانند خبرگزاری مهر، روز شنبه (۲۹ تیرماه) اقدام توییتر را به توقیف نفت‌کش بریتانیایی در نزدیکی تنگه هرمز مربوط دانسته بودند، چیزی که توییتر آن را تکذیب کرده است.

شبکه پیام‌رسان توییتر در ایران رسما مسدود است، اما افراد بی‌شماری با استفاده از فیلترشکن به آن دسترسی دارند.

باور به کیش بهائی و تبلیغ برای آن در ایران ممنوع است و پیروان این آیین منشعب از مذهب شیعه مورد پیگرد و آزار قرار می‌گیرند.

از سال ۱۳۵۷ و به دنبال استقرار جمهوری اسلامی در ایران، بهائیان بی‌شماری زندانی شده‌اند. شماری از بهائیان یا به وسیله حکومت اعدام شده و یا به دست افراد متعصب به قتل رسیده‌اند.

کیش بهائی در سراسر جهان حدود پنج میلیون پیرو دارد.

بنیادهای رسمی بهائیان شمار پیروان این اقلیت دینی در ایران را حدود ۳۰۰ هزار نفر اعلام می‌کنند، درحالیکه منابع دیگر شمار آنها را حدود ۵۰ هزار نفر می‌دانند.

WWW links