به آن بخند تا از بین برود

26/12/1399 10:02:00 ب.ظ

فهمیدیم که سرکارخانم «کرونا» ما را مجبور ساخت از پشت صفحه با هم تعامل کنیم. کارهای سازمانی‌مان را

فهمیدیم که سرکارخانم «کرونا» ما را مجبور ساخت از پشت صفحه با هم تعامل کنیم. کارهای سازمانی‌مان را این چیزی است که نمایشگاهی جالب که موزه انسان پاریس میزبان آن است پیشنهاد می‌کند. نمایشگاه خنده و دانش قهقه. قهقه دانشی همچون پزشکی، عروض و فیزیک هسته‌ای است. ویروس یک سال است که بربشریت سنگینی می‌کند.

دست‌اندرکاران موزه تلاش می‌کنند بار بازدیده کنند منتظر را سبک کنند. به او می‌گویند:« به آن بخند از بین می‌رود». و از حالا تا زمانی که زایل شود بازدید کنندگان مجازی در حالی که در خانه خود نشسته‌اند از طریق صفحه گوشی می‌چرخند و اشیاء به نمایش درآمده را تماشا می‌کنند.

آگهی می‌گوید این یک مناسبت خانوادگی است و بهتر است با افراد بالای شش سال خانواده از آن بازدید کنند. گردشی تسلی بخش با اینکه نمایشگاه براساس اصول علمی محکم گذاشته شده با مایه‌ای از شوخی که مسائل علمی را سبک نمی‌گیرد. ویژگی خنده در نوع بشر را به حرکت وامی‌دارد. داروین ثابت کرد که خنده منبع پیوستگی جمعی است، این را همه جوامع می‌شناسند. حتی در میان جانوران دیده می‌شود. انسان تنها حیوان خندان نیست آن طور که تصور می‌کردیم. عکس‌ها و فیلم‌هایی وجود دارند که ثابت می‌کنند میمون‌ها و موش‌ها هم مثل ما می‌خندند. اما باید حواست به لبخند شیر باشد اگر دیدی نیش‌هایش بیرون زده.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>