بهره‌برداری روسیه از جنگ تازه بین حماس و اسرائیل

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

کارشناسان آمریکایی می‌گویند، مسکو در حال بهره‌برداری از جنگ کنونی در اسرائیل به نفع حمله تجاوزکارانه‌اش به اوکراین است. به عقیده این کارشناسان، درگیری‌های جدید در اسرائیل می‌تواند توجهات را از جنگ اوکراین منحرف کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به نفع جنگ تجاوزکارانه‌اش علیه اوکراین استفاده می‌کند. انستیتوی مطالعات جنگ در واشنگتن ISW در تحلیلی نوشت، کرملین در جریان یک کمپین اطلاعاتی کشورهای غربی را متهم کرده که به خاطر حمایت از اوکراین درگیری در خاورمیانه را فراموش کرده‌اند.

کارشناسان این موسسه تحقیقاتی به این موضوع اشاره کرده‌اند که وزارت خارجه روسیه از جمله کشورهای غربی را متهم کرده، تلاش‌‌های گروه چهارگانه خاورمیانه شامل روسیه، آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل را بلوکه کرده‌اند.وزارت خارجه روسیه گفته است، با حماس که کنترل نوار غزه را در دست دارد و در عین حال از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا و اسرائیل به عنوان گروه ترویستی رده‌بندی شده در تماس است.

دمیتری مدودوف، معاون شورای امنیت ملی روسیه در کانال تلگرام نوشت، درگیری میان حماس و اسرائيل قابل پیش‌بینی بود. او در ادامه نوشته است: «واشنگتن و متحدانش می‌بایست پیشتر به این موضوع فکر می‌کردند.» به اعتقاد مدودوف، ایالات متحده در درگیری میان اسرائیل و فلسطینیان بازیگر اصلی است و به جای آنکه به دنبال راه حلی برای این درگیری باشد در"موضوع مربوط به روسیه" دخالت کرده است.

مدودوف در ادامه نوشت، غرب و آمریکا با حمایت از اوکراین"دو ملتی را که به هم نزدیک هستند مقابل یکدیگر قرار دادند". این در حالی است که در فوریه ۲۰۲۲ روسیه مفسران روسیه بر این نظرند که جنگ حماس علیه اسرائیل توجهات را از اوکراین منحرف می‌کند چرا که غرب حالا می‌خواهد"آتش دائمی" در خاورمیانه را خاموش کند. سیاستمداران روسیه ابراز امیدواری کرده‌اند که متخصصان فناوری اطلاعات و سایر کارشناسانی که به دلیل جنگ مسکو علیه اوکراین از روسیه فرار کرده و به اسرائيل رفته بودند حالا با حمله حماس به اسرائیل به کشورشان بازگردند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروه‌های مسلح حاضر در غزه: توقف جنگ در کوتاه مدت غیرممکن استناصر ابوشریف، از رهبران جنبش جهاد اسلامی و یکی از اعضای دفتر سیاسی آن، تاکید کرد که توقف جنگ بین گروه‌های مسلح فلسطینی و اسرائیل در نوار غزه به زودی غیر مم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

موشن‌گرافیک شبکۀ الجزیره از نحوۀ عملیات نیروهای حماسموشن‌گرافیک شبکۀ الجزیره از نحوۀ عملیات نیروهای حماس و میزان پیشروی‌ها در اسرائیل را مشاهده می‌کنید.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

گزارش تصویری از آثار جنگ حماس و اسرائیل، یک روز پس از آغازحملهٔ غافلگیرکنندهٔ حماس به اسرائیل در روز شنبه ۱۵ مهر و واکنش اسرائیل به این حملات تلفات جانی و خسارت‌‌های مالی بسیاری برای شهروندان اسرائیلی و فلسطینی در پی داشته است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حماس: جنگجویان ما همچنان در داخل اسرائیل حضور دارندهمزمان با تایید ارتش اسرائیل مبنی بر این که نیروهایش همچنان با حملات فلسطینی‌ها به تعدادی از شهرک‌ها و شهرهای اسرائیل در حال مقابله هستند، حماس اعلام کرد ک
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گروه اسلامگرای حماس چیست؟گروه اسلامگرای حماس که بر غزه مسلط است مسئول حمله موشکی به اسرائیل شناخته شده و عملیات نظامی اسرائیل علیه این بخش از اراضی فلسطینی را در پی آورده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مروری بر مناقشات اسرائیل و حماس از زمان عقب‌نشینی اسرائیل از غزهرادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طر
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »