بهبود نسبی بازارهای مالی جهان یک روز بعد از سقوط بزرگ

10/03/2020 03:29:00 ب.ظ

بهبود نسبی بازارهای مالی جهان یک روز بعد از سقوط بزرگ

بهبود نسبی بازارهای مالی جهان یک روز بعد از سقوط بزرگ

یک روز بعد از سقوط بازارهای مالی در جهان، بخشی از ارزش از دست رفته بازار در معاملات امروز ترمیم شده است. بازار نفت در معاملات اولیه امروز شاهد تقویت پنج درصدی قیمت‌ها بود؛ قیمت هر بشکه نفت برنت که دیروز تا مرز ۳۱ دلار پایین آمده بود امروز به بالای ۳۶ دلار رسید.

دیروز سهامداران بدترین روز خود را از زمان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ میلادی تجربه کردندبازارهای مالی اروپا هم پس از طوفان دیروز، بدترین تجربه سهامداران از زمان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸، شاهد آرامش نسبی بود.شاخص‌های اروپایی با آغاز معاملات امروز اندکی تقویت شدند؛ شاخص فوتسی ۱۰۰ در بازار بورس لندن در معاملات پیش از ظهر دو درصد رشد داشت در حالی بود که دیروز نزدیک به ۸ درصد افت کرده بود.

شاخص‌های کلی در بازارهای سهام آلمان و فرانسه هم با روندی مشابه صبح امروز دو درصد رشد کردند.بعضی از فعالان بازار سرمایه علت بهبود نسبی شاخص‌ها در معاملات امروز را به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ربط می‌دهند. آقای ترامپ دیروز گفته بود برای مقابله با آثار شیوع ویروس کرونای ۲۰۱۹، اقداماتی را برای تقویت اقتصاد آمریکا در دستور کار قرار خواهد داد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تظاهرات در آلمان در حمایت از پناهجویان سرگردان در مرز یونان | DW | 08.03.2020هزاران نفر در شهرهای برلین و هامبورگ به خیابان آمدند و خواستار پذیرش پناهجویان سرگردان در مرز ترکیه و یونان شدند. ترکیه برای تحت فشار قرار دادن اروپا راه پناهجویان برای رفتن به سمت گذرگاه‌های مرزی را باز گذاشته است. The best people ستون پنجم ترکیه درالمان مواظب باشین

آغاز ثبت‌نام جدید مسکن ملی در ۱۷ استان از امروزتهران- ایرنا- معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که مرحله دوم ثبت‌نام طرح مسکن ملی در ۱۷ استان کشور از روز دوشنبه آغاز می‌شود. ان طرح اگرمشابه گذشته باشدکه تصورکندولت بایدمسکن ارتفاعی وشهرغیرعلمی بسازد،حاصلی جززیان برای مردم وکشوردربرندارد،چراکه مسکن بایدیک طبقه وویلایی باشد وشهرنیزبایدیکطبقه باجاده های استانداردوجامع نیازها مثل مراکزتجاری،اموزشی،ورزشی،بهداشتیو...متناسب با شدومردم خودان رابسازندودولت زم

کرونا در جهان؛ ثبت پایین‌ترین رکورد در چین، شورش در زندان‌های ایتالیادر حالی که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان همچنان افزایش می‌یابد، آهنگ رشد این آمار در چین، خاستگاه و کانون اصلی آن با کاهش بی‌پیشینه‌ای روبره شده است. شیوه های جایگزین))))))) رسما دیده بوسی کرد دیگه

آخرین اخبار از جلسه ستاد فرماندهی مدیریت کرونا در تهرانفرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران: در مسیر پیک بیماری قرار داریم. اینکه در چه زمانی شرایط به طور کلی تغییر خواهد کرد به رعایت بهداشت عمومی توسط مردم وابسته است، برای کنترل ویروس باید ریتم زندگی مردم در تهران تغییر کند فقط مردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نماینده تهران: شیوع کرونا با تاخیر اعلام شد؛ ما در برخی از حوادث دروغ گفتیمغلامرضا حیدری، نماینده تهران در مجلس شورا روز دوشنبه 9 مارس 2020 گفت که ما در برخی از حوادث دروغ مسلمین حاکم در ایران همیشه دروغ میگن اگر راست بگی جای تعجب داره جاکش شکست نفسی نماینده تهران🤣 این رژیم دیکتاتوری قرون وسطی آخوندها تمام این چهل سال دروغ گفته و روزی نیست که رژیم و صدا و سیمای دروغگویش دروغ نگفته باشد اینها فرزندان شیطانند و دروغ را از پدر خود شیطان یاد گرفته و دروغ در ذات آخوندها است و فقط مرگ میتواند آنها را از دروغ نجات بدهد

کمیسیون بهداشت مقرر کرد: برداشت از صندوق توسعه ملی برای نجات ایران از کرونا

Image caption دیروز سهامداران بدترین روز خود را از زمان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ میلادی تجربه کردند بازارهای مالی اروپا هم پس از طوفان دیروز، بدترین تجربه سهامداران از زمان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸، شاهد آرامش نسبی بود.به گزارش رسانه‌های آلمانی هزاران نفر در چند شهر آلمان برای حمایت از پناهجویان و مهاجرانی که در مرز ترکیه و یونان سرگردان مانده‌اند و آنهایی که پیش از این به طور غیرقاونی خود را به یکی از جزایر یونان رسانده‌اند دست به تظاهرات زدند.بر اساس این اطلاعیه، مرحله دوم ثبت‌نام مسکن ملی از روز (شنبه) ‌در ۵ استان البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد که تا ساعت ۲۴ دیروز (یکشنبه) ادامه می یابد.روز دوشنبه همچنین شهرهای مختلف ایتالیا شاهد شورش زندانیانی بود که از قوانین محدودکننده جدید به ویژه ممنوعیت ملاقات به دلیل کرونا به خشم آمده بودند.

شاخص‌های اروپایی با آغاز معاملات امروز اندکی تقویت شدند؛ شاخص فوتسی ۱۰۰ در بازار بورس لندن در معاملات پیش از ظهر دو درصد رشد داشت در حالی بود که دیروز نزدیک به ۸ درصد افت کرده بود. شاخص‌های کلی در بازارهای سهام آلمان و فرانسه هم با روندی مشابه صبح امروز دو درصد رشد کردند. پلیس آلمان می‌گوید شمار تظاهرکنندگان در هامبورگ کمتر از چهار هزار نفر بوده، سازمان دهندگان این حرکت اعتراضی تعداد شرکت‌کنندگان در آن را بیش از پنج هزار نفر اعلام کرده‌اند. بعضی از فعالان بازار سرمایه علت بهبود نسبی شاخص‌ها در معاملات امروز را به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ربط می‌دهند. متقاضیان برای ثبت‌نام باید به سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکن TEM. آقای ترامپ دیروز گفته بود برای مقابله با آثار شیوع ویروس کرونای ۲۰۱۹، اقداماتی را برای تقویت اقتصاد آمریکا در دستور کار قرار خواهد داد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید معترضان در هامبورگ از مقامات اتحادیه اروپا، آلمان و مسئولان محلی می‌خواهند که پذیرای مردم سرگردان در"ناکجاآباد" مرز یونان و ترکیه باشند و برای انتقال پناهجویانی که در اردوگاه‌های جزایر یونان شرایط سختی دارند اقدام کنند. در معاملات آسیایی؛ شاخص نیکی ژاپن هم در معاملات اولیه امروز سه درصد تقویت شد. این آمار به طور متوسط سالانه بین ۲۷ هزار تا ۷۰ نفر است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفته برای تقویت اقتصاد کشورش، دولت و بانک مرکزی همکاری نزدیکی خواهند داشت.  در برلین نیز در یک راهپیمایی که شمار شرکت‌کنندگان در آن حدود چهار هزار نفر اعلام شده، تظاهرکنندگان خواستار باز کردن مرزهای اتحادیه اروپا بر روی پناهجویان نیازمند کمک و حمایت شدند. بر اساس این گزارش، در این مرحله از نام‌نویسی بر اساس دستورالعملی که وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده، مکانیزم ثبت‌نام تغییر یافته و مانند مرحله اول که ثبت‌نام بر اساس ظرفیت بود، نیست. حق نشر عکس Getty Images Image caption سقوط دیروز بازارهای مالی به کاهش بی سابقه قیمت نفت برمی‌گردد؛ قیمت هر بشکه نفت برنت دیروز تا بیش از ۳۱ دلار هم کاهش یافته بود تلاطم دیروز در بازارهای مالی به کاهش بی‌سابقه قیمت نفت برمی‌گردد؛ سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی جهان نگران تبعات اختلاف اوپک با روسیه در بازار نفت هستند که هفته پیش برای کاهش تولید به توافق نرسیدند. اعضای اوپک تصمیم داشتند روزانه یک و نیم میلیون بشکه‌ از تولید خود بکاهند که این اتفاق نیفتاد. تصمیم اردوغان برای فشار بر اتحادیه اروپا رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بارها کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تهدید کرده بود که اگر کمک‌های خود برای نگهداری پناهجویان در این کشور را افزایش ندهند راه حرکت آنها با سوی مرزهای اروپا را باز می‌گذارد. با شیوع ویروس کرونای ۲۰۱۹، نگرانی از کاهش تقاضا باعث پایین آمدن قیمت نفت در بازارهای جهانی شد. بر اساس این گزارش تغییر رویکرد و افزایش متقاضیان، وزارت راه و شهرسازی را بر آن داشت تا شرط جدید را در این مرحله (قرعه‌کشی) را اضافه کند و در فراخوان وزارت راه و شهرسازی عنوان شده است که بر اساس شمار افراد تحت تکفل سن سرپرست خانوار و مدت زمان ازدواج اولویت‌بندی و انتخاب صورت خواهد گرفت. چین بزرگترین وارد‌کننده نفت در جهان است و حدود ۱۴ میلیون بشکه نفت در روز مصرف می‌کند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا دو سال پیش با ترکیه توافق کردند که در ازای جلوگیری از ورود پناهجویان و مهاجران غیرقانونی به کشورهای اروپایی حدود شش میلیارد دلار به این کشور کمک کنند. نخستین مورد ابتلا در پایتخت آمریکا نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در واشنگتن، پایتخت ایالات متحده آمریکا مشاهده شد.

شیوع ویروس کرونا احتمالا در تقاضا برای سوخت هواپیما هم تاثیر زیادی خواهد داشت؛ از آنجا که بسیاری از پروازها در کشورهای مختلف دنیا فعلا متوقف و در داخل کشورها هم محدودیت‌ مسافرت اعمال شده است. موضوعات مرتبط . به گزارش خبرگزاری آناتولی رئیس جمهوری ترکیه در این گفت‌وگو تاکید کرده که سازوکارهای مورد توافق میان آنکارا و اتحادیه اروپا بر سر مهاجران کارآمدی لازم را ندارد و لازم است در آن تجدید نظر شود..