بهبود یک جانباز شیمیایی مبتلا به کرونا در سردشت/ ماسک و دستکش پیدا نمی‌شود/جانبازان با کمبود اسپری تنفسی مواجه‌اند/ مردم در خانه مانده‌اند، اما کار نکنند نان شب ندارند

28/12/1398 07:02 ب.ظ

رییس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت گفت: مسئولان باید تمهیدات لازم را برای شهر سردشت که قربانی سلاح شیمیایی است، داشته باشند و این شهر را سرچشمشان بگذارند.

رییس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت گفت: مسئولان باید تمهیدات لازم را برای شهر سردشت که قربانی سلاح شیمیایی است، داشته باشند و این شهر را سرچشمشان بگذارند. رییس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت تصریح کرد: در تاریخ ۵ اسفندماه نامه‌ای به وزیر بهداشت و درمان نوشتیم، در رابطه با وضعیت بحرانی سردشت، چراکه خدایی نکرده اگر مشکلی پیش بیاید اتفاقات جبران ناپذیری با توجه به شرایط اینجا برای مردم به وجود...

رییس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت تصریح کرد: در تاریخ ۵ اسفندماه نامه‌ای به وزیر بهداشت و درمان نوشتیم، در رابطه با وضعیت بحرانی سردشت، چراکه خدایی نکرده اگر مشکلی پیش بیاید اتفاقات جبران ناپذیری با توجه به شرایط اینجا برای مردم به وجود می‌آید. متاسفانه به آن صورت به نامه پاسخ داده نشد و متاسفانه تمهیدات خاصی برای شهر سردشت در نظر گرفته نشده است.

عزیز پور اقدم با گلایه از توزیع فقط ۴۰۰ بسته حمایتی در شهر سردشت گفت: متاسفانه در حال حاضر همین تعداد بسته در داخل شهر از روز گذشته در حال توزیع است.همچنین از روز گذشته جمعیت هلال‌احمر اقدام به برپایی یک بیمارستان صحرایی ۱۵ تختخوابی برای کمک به بیمارستان داخل شهر ایجاد کرده است.

ادامه مطلب:
ilnanews »

آمریکا در پی آزادی شهروندان خود در ایران در خلال شیوع کرونادولت آمریکا روز سه شنبه تحریم های تازه ای را از جمله بر پنج دانشمند علوم و فناوری هسته ای ایران اعمال کرده و همزمان خواستار آزادی شهروندان خود از زندان های این کشور شده است. حقوق زندانیان پدیده ای فرا مرزیست زندانیان تمام ملیتها در زندانهای ایران در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند به_قوانین_حقوق_بشر_باید_با_چشمان_فرا_ملی_نظر_کرد در پی باج‌گیری. اونو شرمنده ولی دستمال توالت اگه خواستین در خدمتیم

در پی تلاش برای بازگشایی حرم بسته شده معصومه قم: عده‌ای معترض درب حرم را شکستندوزارت کشور ایران برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا که تنها در قم امروز 19 مورد جدید از ابتلا در آن یه مشت شیعه بت پرست هذا دين الزباله تخم سگ، بگو حضرت معصومه سلام الله

کرونا در جهان؛ ۱۰۰ هزار پلیس در خیابان‌های فرانسه برای کنترل رفت و آمدکشورهای مختلف در سراسر جهان به به اجرا گذاشتن تدابیری بی سابقه تلاش می کنند مانع شیوع بیشتر ویروس کرونا شوند، تعطیلی مدارس، مراکز تجاری و تفریحی و ممنوعیت اجتماعات از جمله این تدابیر است.

دختربچه پناهجو در آتش‌سوزی کمپ موریا در لسبوس یونان جان باختدر پی آتش سوزی که در موریا، اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان رخ داد، دختربچه پناهجو زنده در آتش سوخت و جان باخت. همیشه مردم عادی قربان سیاست و سیاستمداران میشن خدا نجات بده همه ما رو از دست حاکمان بی لیاقت

پناه‌جویان و کرونا؛ سرگردان در مرزها؛ مبتلا در کمپ‌ها

اعتصاب غذا در اوین در مخالفت با آزاد نکردن زندانیان سیاسی | DW | 16.03.2020با شیوع کرونا در ایران و مخالفت مقام‌های قوه قضائیه با مرخصی زندانیان سیاسی و عقیدتی، چند نفر از زندانیان از جمله نسرین ستوده، اعتصاب غذا کردند. همزمان گزارش شده که دو زندان‌بان در اوین به کرونا مبتلا شده‌اند. آخر به دنبال چي هستيد؟ميخواهيد رژيم بگيريد و از اين حيبت نخراشيده فرار كنيد چرا تقصير را به گردن سازمان زندانها مي اندازيد.هيچ كجاي جهان به كساني كه ذاتا دشمني با نظام و مردم دارند و بر عليه ملت و دولت مردانش دست به دشمني و نابودي ميزدند به چشم پسرخاله و كلاه قرمزي نظرنمي اندازند

«صالح عزیز پور اقدم» رییس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت جانبازان شیمیایی در سردشت گفت: یکی از جانبازان شیمیایی که به کرونا مبتلا شده بود، خوشبختانه حالش رو به بهبودی است و قرار بود ترخیص شود، اما نمی‌دانیم بعد از ترخیص این بیمار در کجا نگهداری می‌شود و آیا خانواده‌اش هم قرنطینه می‌شوند. ممکن است خانواده این فرد هم درگیر این بیماری شوند.

رییس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت تصریح کرد: در تاریخ ۵ اسفندماه نامه‌ای به وزیر بهداشت و درمان نوشتیم، در رابطه با وضعیت بحرانی سردشت، چراکه خدایی نکرده اگر مشکلی پیش بیاید اتفاقات جبران ناپذیری با توجه به شرایط اینجا برای مردم به وجود می‌آید. متاسفانه به آن صورت به نامه پاسخ داده نشد و متاسفانه تمهیدات خاصی برای شهر سردشت در نظر گرفته نشده است.

عزیز پور اقدم با گلایه از توزیع فقط ۴۰۰ بسته حمایتی در شهر سردشت گفت: متاسفانه در حال حاضر همین تعداد بسته در داخل شهر از روز گذشته در حال توزیع است.همچنین از روز گذشته جمعیت هلال‌احمر اقدام به برپایی یک بیمارستان صحرایی ۱۵ تختخوابی برای کمک به بیمارستان داخل شهر ایجاد کرده است. همانطور که می‌دانید شهرسردشت تنها یک بیمارستان ۶۴ تختخوابی دارد که متاسفانه برای روزهای عادی هم کفاف نمی‌دهد، چه برسد در شرایط بحران!

رییس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت با اشاره به کمبود اقلام بهداشتی در این شهر گفت: هیچ یک از اقلام بهداشتی مانند ماسک و دستکش در شهر سردشت به راحتی پیدا نمی‌شود، مردم خود قرنطینگی کرده‌اند، اما شرایط به گونه‌ای است که اگر کار نکنند، ممکن است شب نانی برای خوردن نداشته باشند. مشکلات اینجا زیاد است، اما امیدوارم مدیریت شود.

عزیز پوراقدم خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند، در سال ۶۶ که بمباران شیمیایی شد نزدیک به ۸ هزار جانباز شیمیایی داشتیم و به طور رسمی ۱۶۰۰ جانباز در این شهر در بنیاد شهید پرونده دارند. در شهر سردشت یک سرماخوردگی ساده اپیدمی می‌شود و تمام شهر را درگیر می‌کند.

وی با بیان اینکه شهر سردشت با مشکل کمبود کادر درمانی هم مواجه است، تصریح کرد: از روز گذشته هلال احمر اطلاعیه‌ای صادر کرده است، افرادی که از مسائل پزشکی و بهداشتی سررشته دارند به هلال احمر مراجعه کنند تا از آنها استفاده شود. در خصوص دارو هم ما پیش از شیوع کرونا در شهر سردشت با مشکل مواجه بودیم، برای همین جانبازی که به کرونا مبتلا شده بود، پیگیری‌های زیادی انجام دادیم تا دارو از تهران به ارومیه ارسال و از آنجا برای این جانباز فرستاده شود. برای جانبازان شیمیایی با کمبود اسپری تنفسی هم مواجه هستیم. اگر این بیماری در شهر اپیدمی شود، واقعا فاجعه بار می‌آورد، همانطور که گفتم مردم خودشان رعایت می‌کنند و در خانه می‌مانند، اما نمی‌توانند کار نکنند.

رییس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت یادآور شد: همه مسئولان می‌گویند برای شهر سردشت تمهیدات زیادی اندیشیده شده، اما وقتی که شهر سردشت ۸ سال در خط مقدم دفاع کرده است و ۸ هزار جانباز شیمیایی دارد، بالاخره باید تمهیدات لازم را برای این شهر که قربانی سلاح شیمیایی است، داشته باشند و این شهر را سرچشمشان بگذارند.