بهار داغ؛ موج گرما شبکه برق در هند و پاکستان را تهدید می‌کند | DW | 30.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شمال هند و پاکستان با گرمای ۴۵ درجه سانتیگراد روبرو شده‌اند. برخی شهرها برای اولین بار با قطع برق مواجهند و نیروگاه‌های دهلی نو هم شاید مجبور شوند کار خود را متوقف کنند. گرما کشت و زرع گندم در هند را نیز تعطیل کرده است.

موج گرمای شدید در هند و پاکستان شبکه تامین برق این دو کشور را تهدید می‌کند. در حالی که در برخی از شهرهای پاکستان تا ۸ ساعت قطع برق گزارش شده است، مقامات دهلی نو اعلام کرده‌اند که بسیاری نیروگاه‌ها در این شرایط بیش از یک روز دیگر قادر به کار نخواهند بود.

دمای هوا در پایتخت هند به بالای ۴۳ درجه سانتیگراد رسیده و یک مقام مسئول در دهلی‌نو در مورد پیامدهای قطع مداوم برق به دلیل گرما در بیمارستان‌ها و متروهای دهلی هشدار داده است. از ابتدای ماه مارس تا کنون صدها میلیون نفر در شمال هند و پاکستان از گرمای شدید رنج می‌برند. سخنگوی سازمان جهانی آب و هوا در ژنو گفته است که در ماه آوریل دمای هوا در این مناطق بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد بوده است و تا آخر هفته ممکن است دما به ۵۰ درجه سانتیگراد هم برسد. از نظر او احتمال کاهش دما تنها در هفته بعد وجود خواهد داشت. به گفته این مقام WMO علت افزایش دما را به سختی می‌توان حدس زد و نمی‌توان گفت که دلیل امر تغییرات اقلیمی است یا خیر.

اریش فیشر، کارشناس هواشناسی به گزارش جهانی تحولات اقلیمی در سال گذشته اشاره کرده که توالی ۵۰ سال یک مرتبه رخ‌داد‌هایی از این دست، پنج برابر بیشتر شده‌اند. این پژوهشگر آب و هوا افزوده که چنین گرمایی در ماه مارس و آوریل در شمال هند و پاکستان بی‌سابقه است و بسیاری از مردم راهی برای خنک شدن ندارند: «اگر موج گرما ادامه یابد، جان و سلامتی افراد در اتاق‌های بدون تهویه به خطر جدی می‌افتد.»شمال هند و پاکستان از پرجمعیت ترین مناطق جهان هستند و تقریبا ۱۰ درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده‌اند.

گرمای بی‌سابقه به کشت گندم در هند نیز آسیب زیادی وارد کرده است. از ابتدای ماه مارس تولید در در مزارع این کشور متوقف شده است. مخصوصا ایالت پنجاب در شمال هند از این موج گرما تاثیر گرفته است. این منطقه"سبد نان” هند محسوب می‌شود و بخش زیادی از مواد غذایی هند را تامین می‌کند. دولت هند امیدوار بود که کمبود گندم ناشی از جنگ در اوکراین را با محصولات پنجاب جبران کند اما با شرایط فعلی عملی شدن این برنامه چشم‌اندازی ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش روی مسائل اصلی مردم را برداریمرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه ما باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش رو را در جهت مسائل اصلی مردم برداریم و با تدبیر و تلاش جهادی، انقلابی گری عقلانی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لاوروف: روسیه خود را در جنگ با ناتو نمی‌بیند | DW | 30.04.2022سرگئی لاوروف که تازگی نسبت به خطر وقوع جنگ جهانی سوم هشدار داده بود اکنون مدعی شده این ناتوست که خود را در جنگ با روسیه می‌بیند. او می‌گوید تسلیحات ارسالی غرب در خاک اوکراین برای نیروهای روسی یک هدف مشروع تلقی می‌شوند. 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇮🇷✊
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن: فروش تسلیحات به کشورهایی مانند ترکیه و هند باید آسان‌تر شودوزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد که فرآیند فروش نظامی خارجی به کشورهایی مانند ترکیه و هند باید سریع‌تر و آسان‌تر انجام شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آژانس: ایران کارگاه قطعات سانتریفیوژ در نطنز را به زیر زمین منتقل کرده استرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران کارگاه جدید ساخت قطعات سانتریفیوژ را به سالن‌های زیرزمینی در نطنز منتقل کرده است.در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تهاجم به اوکراین؛ روس‌ها خرید طلا را چهار برابر کردندخرید سکه و شمش طلا در ایران نیز طی سه ماهه ابتدایی ۲۰۲۲ نسبت به دور مشابه پارسال،ه ۵۱ درصد افزایش نشان میدهد و به ۹ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم رسیده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه: سیل تسلیحات غربی به سوی اوکراین ثبات و امنیت اروپا را تهدید می‌کنددر شصت و چهارمین روز از تهاجم نظامی همه‌جانبه روسیه علیه اوکراین، دامنه تنش‌های نظامی، سیاسی و دیپلماتیک میان روسیه از یک سو و اوکراین و کشورهای غربی و در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »