بهاره هدایت بار دیگر به چهار سال و ۸ ماه زندان محکوم شد

بهاره هدایت به خاطر اعتراض به انهدام هواپیمای اوکراینی به چهار سال زندان محکوم شد

25/07/2020 01:33:00 ب.ظ

بهاره هدایت به خاطر اعتراض به انهدام هواپیمای اوکراینی به چهار سال زندان محکوم شد

بهاره هدایت، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران و زندانی سابق به جرم شرکت در تظاهرات علیه شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراین به چهار سال و هشت ماه زندان محکوم شد.

تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به انهدام هواپیمای اوکرایناو زمستان پارسال در اعتراض به شلیک سپاه به هواپیمای اوکراین همراه سایر دانشجویان تجمع کرد و دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ به حراست دانشگاه تهران احضار شد. اما بعدا دوستانش گزارش دادند که"او را در دفتر حراست دانشگاه کتک زده‌اند، با زور سوار ماشین کرده و به بازداشتگاه وزرا برده‌اند".

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

او در اعتراض به"ضرب و شتم هنگام بازداشت" در زندان قرچک ورامین اعتصاب غذا کرد. بهاره هدایت بعد از مدتی بازداشت شد و تا زمان صدور حکم با وثیقه آزاد بود.دادگاه این فعال دانشجویی هفته پیش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار و حکم او امروز، شنبه چهارم مرداد ابلاغ شده است.

همچنین خانم هدایت در این حکم به دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌های سیاسی و سه ماه خدمت در آسایشگاه سالمندان محکوم شده است.خانم هدایت وقتی بعد از هفت سال از زندان آزاد شد، وارد دانشگاه تهران شد تا رشته علوم سیاسی را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهد.عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت (شاخه علامه) در جریان رویدادهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در دی‌ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت شده بود. headtopics.com

او اسفند سال ۱۳۹۰ زمانی که زندان بودرا به دلیل"شجاعت فوق العاده و تعهد به عدالت فعالانه در برابر نقض حقوق بشر در ایران" دریافت کرد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

هواپیمایی امارات به خلبانان و کادر پرواز چهار ماه مرخصی بدون حقوق می‌دهداین شرکت همچنین روز پنج‌شنبه اعلام کرد که هزینه‌های پزشکی هر مسافری که آزمایش‌ها نشان دهد در طول سفرش مبتلا به کووید۱۹ شده است را تا رقم ۱۵۰ هزار یورو و هزینه‌های قرنطینۀ او را تا ۱۰۰ یورو برای هر روز (برای یک دورۀ چهارده روزۀ قرنطینه) خواهد پرداخت.

پوکر تکمیل شد؛ چهارمین قهرمانی متوالی پرسپولیس، چهار هفته مانده به پایان لیگتیم فوتبال پرسپولیس موفق شد با شکست تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان، برای چهارمین بار متوالی عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران را کسب کند.

مسجد ایاصوفیه امروز پس از 86 سال به روی نمازگزاران بازگشایی می‌شود

درخواست پناهندگی از آلمان به کمترین میزان خود از سال ۲۰۱۲ رسید | DW | 23.07.2020سالانه هزاران نفر به دلیل بروز جنگ و خونریزی و یا تعقیب سیاسی و آزار در کشور خود به آلمان پناه می‌آورند. روند درخواست‌های پناهندگی در آلمان کمی کاهش یافته و در درجه اول درخواست پناهجویان سوری پذیرفته شده است.

قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود در ۹ سال اخیر نزدیک شدقیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود در ۹ سال اخیر نزدیک شد بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، روز جمعه ۲۴ ژوئیه، قیمت طلا در هفته جاری ۴ درصد بالا رفته و به مرز ۱۹۰۰ دلار برای هر اونس نزدیک شده است. این رکوردی است که از ۲۰۱۱ تا کنون سابقه نداشته است.

جام قهرمانی لیگ انگلستان پس از سی سال به لیورپول رفت - BBC News فارسیدر پایان یک شب فراموش‌نشدنی داخل زمین فوتبال و بیرون استادیوم بعد از ۴ هفته انتظار سرانجام جام قهرمانی لیگ برتر فوتبال انگلیس به تیم لیورپول تقدیم شد.