بهاروند: هیات ایران درباره هواپیمای اوکراینی هفته بعد به کی‌یف می‌رود

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 84 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محاکمه مقصران هوایپمای_اوکراینی | معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه: به عنوان کشوری که این واقعه تاسف‌بار در آن اتفاق افتاده، در این مدت، آنچه را که وظیفه ما بود مطابق مقررات بین‌المللی و همچنین مقررات ایران انجام داده‌ایم

«محسن بهاروند» روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، درباره بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در پاریس گفت: به عنوان کشوری که این واقعه تاسف‌بار در آن اتفاق افتاده است، در این مدت، آنچه را که وظیفه ما بود مطابق مقررات بین‌المللی و همچنین مقررات ایران انجام داده‌ایم و طبق کنوانسیون شیکاگو به ترتیب جلو رفتیم.

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه افزود: به‌رغم دعوتی که ما کرده بودیم، کشورهای دیگر اطلاع دادند که به دلیل شیوع کرونا نمی‌توانند برای خوانش جعبه سیاه جمع شوند. نهایتا تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از تعلل بیشتر، جعبه سیاه هواپیما به فرانسه فرستاده شود. وی اضافه کرد: در کنار آن بحث‌های حقوقی در مورد پرداخت خسارت به اشخاص و هواپیمای اوکراینی و رسیدن توافق را در این باره خواهیم داشت و به هر صورتی که توافق انجام شود، خسارت هم پرداخت می‌شود.بهاروند افزود: هیات ایرانی هشتم و نهم مردادماه به ریاست من با مشارکت سازمان‌های داخلی ایران از جمله سازمان هواپیمایی کشوری، دفتر حقوقی ریاست‌جمهوری، قوه قضاییه و... به اوکراین می‌روند تا با طرف مقابل مذاکره کنند.

معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه گفت: در حالی که ایران تمام اقدامات لازم را به موقع و با حسن نیت انجام می‌دهد متعجبم که نه تنها از ایران تشکر نمی‌شود بلکه بعضی از مقامات سیاسی صحبت‌هایی را می‌کنند که برای ما باعث تعجب برانگیز و ناراحت کننده است. حدس می زنم بعضی از این مقامات رویکردهای داخلی دارند و دنبال سیاست داخلی خودشان هستند ولی باید بدانند که در هر اظهار نظری باید نیم نگاهی هم به طرف خارجی خود داشته باشند و عرف دیپلماتیک را رعایت کنند.

معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: هیچ وقت دنبال این نبودیم که چیزی از این موضوع پنهان باشد. بنابراین چه خوب است کشورهای دیگر هم به جای اظهارنظرهای غیر سازنده رویکرد سازنده و همکاری داشته باشند تا با کمک همدیگر بتوانیم این موضوع را حل و فصل و همه مسائل را روشن کنیم. معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه درباره آخرین اقدامات برای پیگیری حقوقی و کیفری این حادثه گفت: به موازات بحث‌های حقوقی و فنی در مورد روشن شدن این واقعه، بحث کیفری و انضباطی و اداری آن هم جلو می‌رود و بازپرس پرونده حقوقدانی بسیار خوب، جدی و منظم است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کانادا: ایران حرف آخر را درباره تحلیل داده‌های پرواز اوکراینی می‌زندهوا‌پیمای_اوکراینی | هیات (اداره) ایمنی حمل و نقل (TSB) کانادا اعلام کرد: ایران در خصوص این که چه کسی اطلاعات ثبت شده هواپیمای مسافربری اوکراینی را بررسی کند، حرف آخر را می‌زند. هواپیمای_اوکراینی | تحلیل مقدماتی داده‌های بازیابی شده مربوط به جعبه‌های سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی در لابراتوار BEA فرانسه آغاز می‌شود
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

استقبال رئیس‌جمهور اوکراین از ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسهاستقبال رئیس‌جمهور اوکراین از ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه رئیس‌جمهور اوکراین از فرستادن جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه از سوی ایران استقبال و بیان کرد کسانی که مسئول این حادثه بوده‌اند، پاسخگو خواهند بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین: هیئت ایرانی برای مذاکره درباره غرامت جانباختگان هواپیما به کی یف می آیندوزیر خارجه اوکراین: هیئت ایرانی برای مذاکره درباره غرامت جانباختگان هواپیما به کی‌یف می‌آیند مدت زیادی است که بر چنین دیداری تاکید داشته‌ایم ایران با جزئیات توضیح دهد که چه اتفاقی افتاد دردنیای امروزی،تنها یک فرد نمی‌تواند به‌سادگی هواپیما را سرنگون کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مکالمات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه استخراج شدداده‌های صوتی جعبه سیاه هواپیمای سرنگون شده اوکراینی پیاده شد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز تحلیل داده‌های جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از صبح امروز در پاریسآغاز تحلیل داده‌های جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از صبح امروز در پاریس تحلیل مقدماتی داده‌های بازیابی شده مربوط به جعبه‌های سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی از امروز صبح در لابراتوار BEA فرانسه آغاز می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض وزارت خارجه کره جنوبی به سفیر ایران در ارتباط با پول های بلوکه شدهاعتراض وزارت خارجه کره‌جنوبی به سفیر ایران در ارتباط با پول های بلوکه شده سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی از اعتراض این کشور به سفیر کشورمان در سئول به خاطر مواضع اخیر ایران درباره دارایی بلوکه شده ایران در کره جنوبی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »