برکسیت, اتحادیه اروپا

بن‌بست برکسیت؛ آراء موافق و مخالف پارلمان بریتانیا به دو طرح جانسون

بن‌بست برکسیت؛ آراء موافق و مخالف پارلمان بریتانیا به دو طرح جانسون

23.10.2019

بن‌بست برکسیت ؛ آراء موافق و مخالف پارلمان بریتانیا به دو طرح جانسون

پارلمان بریتانیا به کلیات طرح بوریس جانسون ، نخست وزیر این کشور برای توافق‌نامه برکسیت رای مثبت داد اما زمان‌بندی پیشنهادی وی را رد کرد. اگر طرح دوم جانسون رای می‌آورد این کشور می‌توانست طبق اصرار و خواسته جانسون، اتحادیه اروپا را در تاریخ ۳۱ اکتبر(۹ آبان) به‌طور رسمی ترک کند.

اما در رای‌گیری دیگر نمایندگان مجلس عوام، جدول زمانی جانسون برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تا تاریخ ۳۱ اکتبر را با ۳۲۲ رای رد کردند.

با وجود رای دوم، جانسون همچنین افزود: «بگذارید واضح بگویم. سیاست ما این است که تاخیری نداشته باشیم. ما باید ۳۱ اکتبر اتحادیه اروپا را ترک کنیم.»

توصیه رئیس شورای اروپا به رهبران ۲۷ کشور اتحادیه اروپا

سه سال پس از برگزاری همه‌پرسی برکسیت که در چهارچوب آن ۵۲ درصد از شهروندان بریتانیا موافقت خود را با خروج کشورشان از این اتحادیه اعلام کردند، هنوز آیندۀ روابط لندن‌-بروکسل روشن نیست.

ادامه مطلب: euronews فارسی

واکنش هاشمی به طرح جدایی ری از تهرانرییس شورای شهر تهران درباره طرح جدایی ری از تهران اعلام کرد که استقلال شهرری و سایر مناطق حومه ای موجب اختلال در فعالیتهای مدیریت شهری می‌شود.

معترضان لبنانی‌ با رد طرح اصلاحات حریری خواستار استعفای دولت شدندمعترضان لبنانی روز دوشنبه 21 اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کردند، آنها اصلاحات مصوب دولت نخست وزیر سعد اینقدر قدرت خوبه. حاضرن برای باقی ماندن در حکومت تن به هر خواسته ای بدهند بعد که. اتش ملت فرو‌کش کرد. ترتیب همه. رو. میدن خر خودشون هستن 😉😂

خط لوله انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی از مناطق رانشی عبور می‌کند/ عبور لوله‌های آب از جنگل‌های هیرکانی/ مخالفتمان با طرح را اعلام کرده‌ایممدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران با بیان اینکه کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی این استان در نامه‌ای به سازمان حفاظت محیط زیست با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی کشور مخالفت کرده است، گفت: انتقال آب از مناطق رانشی است و این کار می‌تواند باعث رانش بیش از پیش این مناطق شود. من با این طرح موافقم

درخواست دولت بریتانیا برای رای‌گیری دوباره توافق برگزیت رد شدرئیس پارلمان بریتانیا روز دوشنبه درخواست دولت این کشور را برای به رای گذاشتن توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت، رد کرد. جان برکو در توضیح نظر خودش گفت که دولت همان طرحی را که روز شنبه به پارلمان ارائه کرده بود، دوباره و بدون تغییری به صحن پارلمان‌ آورده است. معلوم هست چی میخوان و چه مرگتون هست ؟

رئیس پارلمان بریتانیا مانع رای‌گیری درباره توافق برگزیت شد | DW | 21.10.2019تلاش بوریس جانسون برای رای‌گیری درباره توافق جدید لندن و بروکسل برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ناکام ماند. رئیس پارلمان بریتانیا می‌گوید توافق جدید در اساس با آنچه دو روز پیش ارائه شد تفاوتی ندارد.

واکنش به 'کمبود بنزین سوپر' در ایران: 'در دو پالایشگاه تولید و توزیع می‌شود'در پی انتشار گزارش‌هایی درباره کمبود و حذف بنزین سوپر در بعضی جایگاه‌های سوخت رسانی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته بنزین سوپر در دو پالایشگاه در شازند و اصفهان تولید و در کشور توزیع می‌شود. خبرگزاری فارس، دیروز در گزارشی از 'نایاب شدن' بنزین سوپر در جایگاههای عرضه سوخت خبر داده بود. در این گزارش مقصد بنزین سوپر صادراتی ایران کشورهای همجوار اعلام شده بود. بعد ازچهل سال باحضور اینهمه شرکت اروپایی برای استخراج نفت و گاز ونبودامریکا به خودکفایی درصنایع پتروشیمی نرسیدیم,اروپافقط درزمینه ی استخراج نفت و گاز درخاورمیانه عمل می کند و خودش صاحب صنایع پتروشیمی پیشرفته نیست برخلاف امریکا که درایران صنایع پتروشیمی پردرامد رونق بگیرد

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

23 اُكتبر 2019, چهارشنبه اخبار

اخبار قبلی

تهدید ترامپ و سفر وزیر دفاع آمریکا به عربستان

اخبار بعدی

انتقاد یک مرجع تقلید از طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها