بن‌بست نبرد؛ جنگ در غزه و واقعیت تلخ طولانی شدن پیکار روسیه و اوکراین

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

در حالی که اوکراینی‌ها با واقعیت تلخ طولانی شدن جنگ با روسیه روبه‌رو شده‌اند، درگیری‌های مرگ‌بار در غزه که به دنبال حمله هفتم اکتبر شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل آغاز شد، نه تنها توجه‌ها را از اوکراین دور کرده است که بر تامین منابع مالی برای حمایت از کی‌یف نیز تاثیر گذاشته است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ولودیمیر زلنسکی، رییس‌‌جمهوری اوکراین در واکنش به صحبت‌های رییس‌جمهوری سابق آمریکا، دونالد ترامپ که مدعی شده است در صورت پیروزی مجدد در انتخابات سال آینده می‌ تواند در عرض ۲۴ ساعت به جنگ روسیه علیه اوکراین پایان دهد، از ترامپ دعوت کرد از اوکراین دیدن کند.۱۵ آبان ماه، به بررسی شرایط اوکراین و میزان حمایت جامعه جهانی از ادامه رویارویی نظامی اوکراین با تهاجم روسیه هم‌زمان با افزایش خطر گسترده تر شدن جنگ در خاورمیانه پرداخت.

به گزارش سی‌ان‌ان، زلنسکی در حالی به سختی برای حفظ حمایت جامعه جهانی مبارزه می‌کند که توجه‌ها به درگیری در خاورمیانه، می‌تواند تامین منابع مالی برای ادامه کمک به جنگ در اوکراین از سوی ایالات متحده را با مشکل مواجه کند.به گزارش سی‌ان‌ان، در حالی که اوکراین بیش از ۲۰ ماه در برابر تهاجم تمام عیار روسیه مقاومت کرده، زالوژنی تاکید کرده است بدون یک جهش عظیم تکنولوژیک برای شکستن بن‌بست، «به احتمال زیاد هیچ پیشرفت موثری وجود نخواهد داشت».

زلنسکی در پاسخ به سوال ان‌بی‌سی که آیا اظهارات ژنرال ارشد خود را می‌‌پذیرد، گفت: «وضعیت دشوار است اما فکر نمی‌کنم جنگ به بن‌بست رسیده باشد.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بریتانیا بخش‌های طلا و نفت روسیه را هدف تحریم‌های جدید قرار داددولت بریتانیا، روز چهارشنبه هفدهم آبان، ۲۹ شخص و نهاد در بخش‌های طلا و نفت روسیه را به منظور تلاش برای هدف گرفتن منابع مالی جنگ‌ مسکو در اوکراین تحریم کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اختلاف‌نظر آمریکایی‌ها درباره حملات اسرائیل به نوار غزهدر حالی که جنگ اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه وارد دومین ماه خود شده، درخواست‌ شهروندان و کارمندان آمریکایی از مسئولان دولت بایدن برای برقراری آتش‌
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کارکنان کنگره آمریکا خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند+فیلمگروهی از کارکنان کنگره با تجمع در مقابل ساختمان کنگره آمریکا، برای قربانیان جنگ غزه یادبود گرفتند و خواستار آتش‌بس فوری در این جنگ شدند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

آغاز بازی مقصرسازی در تل‌آویو با مشاهده نشانه‌های شکستفرار به جلوی نتانیاهو و آغاز بازی مقصرسازی او علیه نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونستی بیانگر اطمینان او از شکست قطعی در جنگ غزه است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

فرمانده صهیونیست: حماس ضربات سنگینی به ارتش وارد کردفرمانده ارشد ارتش رژیم صهیونیستی از شرایط سخت جنگ با رزمندگان مقاومت سخن گفت و افزود: ما نبردی پیچیده، سخت و هزینه آور را علیه حماس در غزه دنبال می‌کنیم.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

گروه هفت موضوع «آینده غزه پس از جنگ» را بررسی می‌کندوزرای خارجه کشورهای عضو گروه ۷ در نشستی دو روزه در توکیو درباره چگونگی احیای تلاش‌های صلح در خاورمیانه و «آینده غزه پس از جنگ» گفت‌وگو کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »