محمد بن سلمان, ایران و عربستان سعودی, حمله به آرامکو, جمال خاشقجی, قیمت نفت, ایالات متحده آمریکا

محمد بن سلمان, ایران و عربستان سعودی

بن سلمان: در مورد ایران راه‌حل سیاسی را به گزینه نظامی ترجیح می‌دهم

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان: در مورد ایران راه‌حل سیاسی را ترجیح می‌دهم

30/09/2019 08:43:00 ق.ظ

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان: در مورد ایران راه‌حل سیاسی را ترجیح می‌دهم

محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان در مصاحبه اخیر خود هشدار داد که اگر جهان برای جلوگیری از اقدامات ایران کاری نکند ممکن است قیمت نفت ممکن است به «طرز غیرقابل تصوری» بالا رود.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت ترجیح می‌دهد در برابر ایران از راه‌حل‌های سیاسی به جای گزینه نظامی استفاده کند.وی در گفتگویی که در برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه سی‌بی‌اس آمریکا پخش شد هشدار داد که اگر جهان برای جلوگیری از اقدامات ایران کاری نکند ممکن است قیمت نفت ممکن است به «طرز غیرقابل تصوری» بالا رود.

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

ولیعهد عربستان در این باره گفت: «اگر جهان اقدامی محکم و قاطع برای بازداشتن ایران انجام ندهد شاهد تشدید تنش‌هایی خواهیم بود که منافع جهانی را تهدید می‌کند. منابع نفتی مختل می‌شوند و قیمت نفت به طرز غیرقابل تصوری بالا خواهد رفت به گونه‌ای که تاکنون در عمر خود ندیده‎‌ایم.»

ولیعهد عربستان در پاسخ به این پرسش که «چرا ایران به آرامکو حمله کرد؟» بدون نام بردن از ایران گفت: «به نظرم این یک حماقت بود.»خبرنگار سی‌بی‌اس همچنین از وی پرسید: «مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آنچه را كه ایران انجام داده"عملی جنگی" خوانده است. آیا این یک عمل جنگی بود؟» headtopics.com

ولیعهد عربستان در پاسخ به این پرسش نیز با متهم کردن تلویحی ایران گفت: «بله، بدون شک.»با این حال بن سلمان تاکید کرد که یک تصمیم صلح آمیز را برای حل مناقشه میان کشورش و ایران ترجیح می‌دهد زیرا جنگ بین این دو کشور باعث سقوط اقتصاد جهانی خواهد شد.

وی در این باره گفت: «منطقه خلیج فارس حدود ۳۰ درصد منابع انرژی جهان، حدود ۲۰ درصد معابر تجارت جهانی و حدود ۴ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می‌دهد. تصور کنید این سه مورد متوقف شوند. این مساله به معنای فروپاشی کامل اقتصاد جهانی است، نه فقط عربستان سعودی یا کشورهای خاورمیانه.»

ادامه مطلب: euronews فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

چون خایشو ندارید حمله کنید

مرکز آمار ایران:نرخ تورم سالانه در شهریور به ۴۲/۷ درصد افزایش یافتبنابر تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه شهریور۱۳۹۸ برای خانوارهای کشور به ۴۲/۷ درصد رسید که نسبت به همین شاخص در ماه مرداد، نیم درصد افزایش نشان می‌دهد.

سیاست‌های «رحمت‌الله نبیل» برای آینده افغانستان در قبال لشکر فاطمیون و مهاجران در ایران

ظریف: برای ایران مزیتی در مداخله در انتخابات آمریکا وجود نداردظریف: *برای ایران مزیتی در مداخله در انتخابات آمریکا وجود ندارد *آمریکا جنگ سایبری را با حمله‌ای خطرناک به تاسیسات هسته‌ای ما آغاز کرد *این حمله می‌توانست جان میلیون‌ها انسان را بگیرد *جنگ سایبری در میان است و ایران در آن درگیر است

کمبود دارو در ایران و نقش فساد در آنقاضی پرونده شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صنعت در جلسه اخیر دادگاه از کشف یک انبار جدید دارو متعلق به او خبر داده است.

پیاده‌روی در اعتراض به بوی نامطبوع در محله کوجووار

دادستان کل کشور: حضور زنان بی‌حجاب در خيابان‌ها به ویژه در قم از تحرکات دشمن استدادستان کل کشور، در مراسم معارفه دادستان جدید قم، گفت: «حضور زنان بی‌حجاب در خيابان، فيلم گرفتن و انتشار در فضای مجازی به ویژه در قم از تحرکات دشمن است.» بعد از انتشار خبر نارضایی خامنه‌ای از وضعیت قم، تاکنون فرمانده انتظامی و دادستان قم تغییر کرده‌اند.