بن سلمان: در مورد ایران راه‌حل سیاسی را به گزینه نظامی ترجیح می‌دهم

30/09/2019 08:43:00 ق.ظ

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان: در مورد ایران راه‌حل سیاسی را ترجیح می‌دهم

محمد بن سلمان, ایران و عربستان سعودی

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان: در مورد ایران راه‌حل سیاسی را ترجیح می‌دهم

محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان در مصاحبه اخیر خود هشدار داد که اگر جهان برای جلوگیری از اقدامات ایران کاری نکند ممکن است قیمت نفت ممکن است به «طرز غیرقابل تصوری» بالا رود.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت ترجیح می‌دهد در برابر ایران از راه‌حل‌های سیاسی به جای گزینه نظامی استفاده کند.وی در گفتگویی که در برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه سی‌بی‌اس آمریکا پخش شد هشدار داد که اگر جهان برای جلوگیری از اقدامات ایران کاری نکند ممکن است قیمت نفت ممکن است به «طرز غیرقابل تصوری» بالا رود.

ولیعهد عربستان در این باره گفت: «اگر جهان اقدامی محکم و قاطع برای بازداشتن ایران انجام ندهد شاهد تشدید تنش‌هایی خواهیم بود که منافع جهانی را تهدید می‌کند. منابع نفتی مختل می‌شوند و قیمت نفت به طرز غیرقابل تصوری بالا خواهد رفت به گونه‌ای که تاکنون در عمر خود ندیده‎‌ایم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

چون خایشو ندارید حمله کنید

مرکز آمار ایران:نرخ تورم سالانه در شهریور به ۴۲/۷ درصد افزایش یافتبنابر تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه شهریور۱۳۹۸ برای خانوارهای کشور به ۴۲/۷ درصد رسید که نسبت به همین شاخص در ماه مرداد، نیم درصد افزایش نشان می‌دهد.

سیاست‌های «رحمت‌الله نبیل» برای آینده افغانستان در قبال لشکر فاطمیون و مهاجران در ایران

ظریف: برای ایران مزیتی در مداخله در انتخابات آمریکا وجود نداردظریف: *برای ایران مزیتی در مداخله در انتخابات آمریکا وجود ندارد *آمریکا جنگ سایبری را با حمله‌ای خطرناک به تاسیسات هسته‌ای ما آغاز کرد *این حمله می‌توانست جان میلیون‌ها انسان را بگیرد *جنگ سایبری در میان است و ایران در آن درگیر است

کمبود دارو در ایران و نقش فساد در آنقاضی پرونده شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صنعت در جلسه اخیر دادگاه از کشف یک انبار جدید دارو متعلق به او خبر داده است.

پیاده‌روی در اعتراض به بوی نامطبوع در محله کوجووار

دادستان کل کشور: حضور زنان بی‌حجاب در خيابان‌ها به ویژه در قم از تحرکات دشمن استدادستان کل کشور، در مراسم معارفه دادستان جدید قم، گفت: «حضور زنان بی‌حجاب در خيابان، فيلم گرفتن و انتشار در فضای مجازی به ویژه در قم از تحرکات دشمن است.» بعد از انتشار خبر نارضایی خامنه‌ای از وضعیت قم، تاکنون فرمانده انتظامی و دادستان قم تغییر کرده‌اند.

Aa محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت ترجیح می‌دهد در برابر ایران از راه‌حل‌های سیاسی به جای گزینه نظامی استفاده کند.افزایش نشان می‌دهد.امروز، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برگزار خواهد شد.به گزازش ایسنا، به نقل از شبکه ان.

وی در گفتگویی که در برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه سی‌بی‌اس آمریکا پخش شد هشدار داد که اگر جهان برای جلوگیری از اقدامات ایران کاری نکند ممکن است قیمت نفت ممکن است به «طرز غیرقابل تصوری» بالا رود. ولیعهد عربستان در این باره گفت: «اگر جهان اقدامی محکم و قاطع برای بازداشتن ایران انجام ندهد شاهد تشدید تنش‌هایی خواهیم بود که منافع جهانی را تهدید می‌کند. مرکز آمار ایران محدوده تغییرات نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۵۸/۹ درصد برای دهک اول تا ۶۵/۸ درصد برای دهک دهم» اعلام کرد. منابع نفتی مختل می‌شوند و قیمت نفت به طرز غیرقابل تصوری بالا خواهد رفت به گونه‌ای که تاکنون در عمر خود ندیده‎‌ایم. برخی از نامزدها، انتخابات ریاست جمهوری در روزهایی که گذشت، حرف از دل شهروندان زدند؛ چه درزمینه سیاست خارجی و چه هم در بحث‌های داخلی؛ اما هنوز بسیاری به این باورند که این وعده‌ها تنها در حد وعده باقی خواهد ماند.» ولیعهد عربستان در پاسخ به این پرسش که «چرا ایران به آرامکو حمله کرد؟» بدون نام بردن از ایران گفت: «به نظرم این یک حماقت بود. نرخ تورم سالانه برای خانوارهای روستایی در شهریور ماه ۴۷/۷ درصد بوده که نسبت به ماه مرداد هشتم دهم ( ۰/۸) درصد افزایش داشته است.» خبرنگار سی‌بی‌اس همچنین از وی پرسید: «مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آنچه را كه ایران انجام داده"عملی جنگی" خوانده است. استاکس‌ نت را به خاطر  دارید؟ زیرو دی را به خاطر دارید؟ عملیات المپیک را به خاطر دارید؟ جنگی سایبری در میان است و ایران در آن درگیر است.

آیا این یک عمل جنگی بود؟» ولیعهد عربستان در پاسخ به این پرسش نیز با متهم کردن تلویحی ایران گفت: «بله، بدون شک.» فاصله حدود ۲/۳ درصدی میان نرخ تورم برای دهک اول تا دهک دهم بیانگر آن است که دهک‌های کم درآمد نرخ تورم بیشتری را تحمل می‌کنند که به معنای کاهش قدرت خرید و کوچک‌تر شدن سفره خانوار نیز ارزیابی می‌شود. «محمد عارف کیانی» سخن‌گوی تیم انتخاباتی «صلح و عدالت» به رهبری رحمت‌الله نبیل می‌گوید که در صورت برنده شدن آقای نبیل در انتخابات ریاست جمهوری، روابط همسایگی با ایران تغییرات چندانی نخواهد داشت.» با این حال بن سلمان تاکید کرد که یک تصمیم صلح آمیز را برای حل مناقشه میان کشورش و ایران ترجیح می‌دهد زیرا جنگ بین این دو کشور باعث سقوط اقتصاد جهانی خواهد شد. وی در این باره گفت: «منطقه خلیج فارس حدود ۳۰ درصد منابع انرژی جهان، حدود ۲۰ درصد معابر تجارت جهانی و حدود ۴ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می‌دهد. در میان استان‌های ایران نیز در شهریور ماه، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام با ۵۱/۹ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم با ۳۶/۳ درصد بوده است. تصور کنید این سه مورد متوقف شوند. او ادامه با یادآوری این‌که افغانستان و ایران حدود ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد، می‌گوید: «هرگونه چالش و بی‌ثباتی در این کشور ایران را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. این مساله به معنای فروپاشی کامل اقتصاد جهانی است، نه فقط عربستان سعودی یا کشورهای خاورمیانه. نرخ تورم نقطه به نقطه کل کشور در شهریور ۱۳۹۸ نیز ۳۵ درصد شده است، یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ۳۵ درصد بیشتر از شهریور ۱۳۹۷ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یک‌سان» هزینه کرده اند.

» بیشتر بخوانید: .