بنی گانتز: اسرائیل در صورت احیای برجام یک ائتلاف اطلاعاتی تشکیل خواهد داد

23/01/1401 01:05 ق.ظ

وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه ۲۲ فروردین گفت که در صورت احیای برجام، کشورش در صدد تشکیل یک «ائتلاف اطلاعاتی» برخواهد آمد تا نقض تعهدات ایران را رصد کند.

وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه ۲۲ فروردین گفت که در صورت احیای برجام، کشورش در صدد تشکیل یک «ائتلاف اطلاعاتی» برخواهد آمد تا نقض تعهدات ایران را رصد کند. به گزارش رسانه‌های اسرائیل، آقای گانتز در سخنرانی مجازی خود از تل‌آویو برای محققان و روزنامه‌نگاران بین‌المللی در اندیشکده واشینگتن برای سیاست خاور نزدیک، گفت اگر توافق تازه‌ای برای احیای برجام بدست آید، تلاش اسرائیل افزایش همکاری از طریق شکل دادن...

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، آقای گانتز در سخنرانی مجازی خود از تل‌آویو برای محققان و روزنامه‌نگاران بین‌المللی در اندیشکده واشینگتن برای سیاست خاور نزدیک، گفت اگر توافق تازه‌ای برای احیای برجام بدست آید، تلاش اسرائیل افزایش همکاری از طریق شکل دادن یک ائتلاف اطلاعاتی برای گزارش نقض تعهدات ایران خواهد بود.

او به آمریکا به عنوان شریک «ائتلاف اطلاعاتی» جهت رصد اقدامات ایران اشاره کرد و گفت «ممکن است این امر شامل جنبه‌های دفاع هوایی نیز باشد». به گفته ژنرال گانتز، شرایط پس از توافق احتمالی میان آمریکا و ایران به نسبت امروز «کاملا متفاوت» خواهد بود زیرا چنین توافقی «پول زیادی را در اختیار ایران قرار خواهد داد».

وی افزود که دستیابی ایران به منابع سرشار مالی، «بر ثبات منطقه تاثیر منفی خواهد داشت».

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

توضیح سفیر ایران در کابل در مورد 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران - BBC News فارسیبهادر امینیان، سفیر ایران در کابل در دیدار با امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ طالبان در مورد گزارش‌های 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران توضیح داده است. در همین حال، سفارت ایران در افغانستان در بیانیه‌ای خبرها و 'کلیپ‌های منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر آزار و اذیت اتباع افغانستان' در داخل آن کشور را رد کرده و آن را اقدامی 'هدف‌مند وبرنامه‌‌ریزی‌شده' با هدف 'ضربه‌زدن' به روابط دو کشور خوانده است. ای بی بی سی ای تاجر خبر ای نون به نرخ روز خور ای ای ای و هزاران ای ما ایرانی‌ها نژاد پرست هستیم و همیشه با مردم افغانستان در ایران خیلی بد رفتار کردیم!

هاآرتص: سفیر اسرائیل موفق شد در مورد برجام بر موضع واشینگتن تأثیر بگذاردروزنامه اسرائیلی هاآرتص گزارش داده است که دولت نفتالی بنت «امیدوار است» خودداری واشینگتن از خارج کردن نام سپاه پاسداران از فهرست آمریکایی سازمان‌های تروریستی، «فروپاشی و شکست...

اسرائیل می‌گوید رویکرد خود در قبال فلسطینی‌ها را از «تدافعی» به «تهاجمی» تغییر می‌دهدنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه گفت دولت به ارتش اختیار داده است که از این پس در برخورد با فلسطینیان رویکرد تهاجمی در پیش بگیرد.

ارتش اسرائیل رویکرد جدید «تهاجمی» خود را در برابر فلسطینی‌ها آغاز کردارتش اسرائیل اعلام کرد که از روز دوشنبه ۱۱ آوریل عملیات جدیدی را در اردوگاه جنین در کرانه باختری آغاز کرده است تا با فلسطینی‌هایی که گمان می‌برد از ظرفیت اقدام‌های ضد امنیتی علیه اسرائیلی‌ها برخوردار هستند، مقابله کند. مگر تا قبل از این حالت تدافعی داشت ! ارتش اسراییل😘🤣😂 پیشنهادمیشوداین ارتش پوشالیِ جنایتکار ،فکر فرارررررررباشدتاتهاجمی و......... توهم بودن................ مساله این است🤣😂 عجب تا الان تدافعی بود؟

پژو، پراید و سمند در صدر تصادفات نوروزی/ وقوع نیمی از تصادفات در ۷ استانرییس پلیس راهور: * در نوروز امسال ساعتی ۱.۶ نفر از هموطنان بر اثر تصادف جان باختند * ۸۳۸ نفر در حوادث رانندگی در نوروز امسال جان خود را از دست دادند * پژو، پراید و سمند در صدر تصادفات نوروزی قرار داشتند * ۶۲ درصد تهرانی‌ها نوروز امسال به سفر رفتند

سودان: یک پلیس در تظاهرات ضد دولتی در خارطوم کشته شدپلیس سودان اعلام کرد یکی از نیروهای امنیتی که در تظاهرات ضد دولتی زخمی شده بود، شب گذشته جان باخت. - خبرگزاری آناتولی