بنیاد خبرنگار مقتول در مالت خواستار استرداد علی صدر هاشمی‌نژاد شد

17/03/1399 06:00 ب.ظ

بنیاد دافنه کاروانا گالیزیا در واکنش به تصمیم دادستان آمریکایی پرونده تاکید کرده است که همچنان شواهد فراوانی علیه علی صدر هاشمی‌نژاد وجود دارد.

بنیاد دافنه کاروانا گالیزیا در واکنش به تصمیم دادستان آمریکایی پرونده تاکید کرده است که همچنان شواهد فراوانی علیه علی صدر هاشمی‌نژاد وجود دارد. هیات منصفه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی صدر هاشمی نژاد ماه مارس (اسفند/فروردین) او را در پنج مورد از شش فقره اتهام وارده از جمله نقض تحریم های آمریکا علیه ایران مجرم شناخته بود.

حکم دادگاه علیه علی صدر هاشمی نژاد قرار بود ماه اوت (مرداد/شهریور) صادر شود. او در صورت عدم رفع اتهام ممکن بود به حداکثر ۸۵ سال زندان محکوم شود.

جفری برمن، دادستان پرونده رسیدگی به اتهامات علی صدر هاشمی نژاد روز جمعه به دادگاه اعلام کرد که براساس «موضوعات مرتبط با اطلاعاتی که در اختیار دولت آمریکا است» اتهامات مطرح شده علیه مدیر سابق بانک پیلاتوس را پس می گیرد. وکلای مدافع علی صدر هاشمی نژاد به اطلاعات مورد اشاره جفری برمن دسترسی ندارند.

بنیاد دافنه کاروانا گالیزیا در واکنش به این تصمیم دادستان پرونده تاکید کرده است که همچنان شواهد فراوانی علیه علی صدر هاشمی نژاد وجود دارد. دافنه کاروانا گالیزیا، خبرنگار و فعال مبارزه با فساد بود که علیه بانک پیلاتوس و علی صدر هاشمی نژاد دست به افشاگری زده بود. او مدیر سابق بانک پیلاتوس را به فساد مالی و پرداخت مبالغی مشکوک به مقامات مالت و جمهوری آذربایجان متهم کرده بود.AP Photo headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تولید و توزیع ماسک در دسترس عموم، در صدر توجه مسئولان وزارت صمت باشدرئیس جمهور در گفت‌وگو با سرپرست وزارت صمت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، برنامه‌ریزی‌های لازم و جامع برای اتمام و به بهره‌برداری رسیدن هر چه سریع‌تر طرح‌های نیمه تمام را در سال جهش تولید انجام داده و با جدیت تا حصول نتیجه پیگیری کند

۹ کشته در حمله اسرائیل 'به محل حضور نیروهای ایرانی' در سوریه | DW | 05.06.2020طبق گزارش رسانه‌های دولتی سوریه، هواپیماهای جنگنده ارتش اسرائیل به مواضعی در استان حما حمله کرده‌اند. سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، از کشته شدن دست کم ۹ نفر در جریان این عملیات هوایی خبر داده است.

افزایش سرعت باد در هفته آینده/ ماندگاری هوای خنک در نوار شمالی کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش سرعت باد در کشور طی هفته آینده که احتمال خیزش گرد و خاک در برخی نقاط کشور را به دنبال خواهد داشت، ‌از ورود جریانات خنک شمالی در نوار شمالی کشور خبر داد و گفت: از این رو تا اواسط هفته آینده هوای خنک در این مناطق ماندگار خواهد بود.

در رسانه‌های آمریکا؛ هشدار سلمان رشدی به ظهور دیکتاتوری در آمریکا چیست؟سلمان رشدی، رمان‌نویس معروف بریتانیایی در یادداشتی به رفتارهای دونالد ترامپ به اعتراضات اخیر در آمریکا واکنش نشان داده و در واشنگتن پست یادداشتی با این عنوان نوشته: 'من ظهور و سقوط دیکتاتورهای زیادی را دیده‌ام، آمریکا حواست باشه'. حالا از فردا عرزشیا طرفدار و خایمال همین سلمان رشدی هم میشن! چه اتفاقی قراره تو دنیا بیفته هنوز میخواین باور کنیم این خزعبلات را؟! خاک تو سرتون با این رسانه دوزاری.

تمدید قطعنامه تحریم تسلیحاتی لیبی در سایه تشدید نبردها در لیبی | DW | 06.06.2020قطعنامه منع ارسال تسلیحات به لیبی در شورای امنیت سازمان ملل متحد در شرایطی تمدید شده است که دولت قانونی 'وفاق ملی' لیبی موفق شده فرودگاه طرابلس و برخی از شهرهای لیبی را از چنگ نیروهای خلیفه حفتر، ژنرال شورشی، خارج کند.

۲ داروی به دست آمده در مبارزه با کرونا مؤثر واقع شده است/ مردم در جریان باشند که اپیدمی طولانی خواهد بود/ امید به گرمای هوا در تضعیف ویروس واقعیت نداشتممنون که روی ما آزمایش کردید همانطور که به مردم هجدار می دید خواهشا به فکرهمین مردم باشید چجور باید دست ها رابشوییم وقتی که در کل روز آب نیست وفقط ازساعت ۱تا۷بامدادآب هست اونم ازنوع گلی چجوراززن وبچه محافظت کنیم بخدا خسته شدیم ازاین مسولین بی کفایت دولت به فکرنیروی انقلابی باشه نیرو تغییر اهواز آب ندارد

بنیاد دافنه کاروانا گالیزیا در واکنش به تصمیم وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر رفع اتهام از علی صدر هاشمی‌ نژاد، مدیر سابق بانک پیلاتوس خواستار استرداد وی به مالت شد.

هیات منصفه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی صدر هاشمی نژاد ماه مارس (اسفند/فروردین) او را در پنج مورد از شش فقره اتهام وارده از جمله نقض تحریم های آمریکا علیه ایران مجرم شناخته بود. حکم دادگاه علیه علی صدر هاشمی نژاد قرار بود ماه اوت (مرداد/شهریور) صادر شود. او در صورت عدم رفع اتهام ممکن بود به حداکثر ۸۵ سال زندان محکوم شود.

جفری برمن، دادستان پرونده رسیدگی به اتهامات علی صدر هاشمی نژاد روز جمعه به دادگاه اعلام کرد که براساس «موضوعات مرتبط با اطلاعاتی که در اختیار دولت آمریکا است» اتهامات مطرح شده علیه مدیر سابق بانک پیلاتوس را پس می گیرد. وکلای مدافع علی صدر هاشمی نژاد به اطلاعات مورد اشاره جفری برمن دسترسی ندارند.

بنیاد دافنه کاروانا گالیزیا در واکنش به این تصمیم دادستان پرونده تاکید کرده است که همچنان شواهد فراوانی علیه علی صدر هاشمی نژاد وجود دارد. دافنه کاروانا گالیزیا، خبرنگار و فعال مبارزه با فساد بود که علیه بانک پیلاتوس و علی صدر هاشمی نژاد دست به افشاگری زده بود. او مدیر سابق بانک پیلاتوس را به فساد مالی و پرداخت مبالغی مشکوک به مقامات مالت و جمهوری آذربایجان متهم کرده بود.AP Photo

دافنه کاروانا گالیزیا در سال ۲۰۱۷ در جریان انفجار بمب در خودرویش در مالت به قتل رسید. او ضمن افشاگری علیه نزدیکان جوزف موسکات، نخست وزیر پیشین مالت، آنها را به فساد مالی متهم کرده بود.

بنیاد دافنه کاروانا گالیزیا که از سوی فرزندان و همسر این خبرنگار پایه گذاری شده یک بنیاد مستقل و غیردولتی است.

بانک پیلاتوس مدتی پس از تشکیل دولت جدید مالت به رهبری حزب کارگر در سال ۲۰۱۳ آغاز به کار کرد. نام این بانک در چند پرونده رسوایی مالی و فساد مطرح شده بود. نهاد ناظر بر فعالیت بانک ها در اتحادیه اروپا (EBA) در سال ۲۰۱۸ مجوز فعالیت بانک پیلاتوس را لغو کرد. مقامات مالت با وجود شواهد موجود تاکنون اقدامی علیه بانک پیلاتوس یا علی صدر هاشمی نژاد انجام نداده اند.

بازداشت پسر بنیانگذار بانک اقتصاد نوین در ایالات متحده

بنیاد دافنه کاروانا گالیزیا تاکید کرده است که تحولات اخیر در پرونده علی صدر هاشمی نژاد در آمریکا اهمیت اعلام جرم علیه او در مالت را افزایش داده است. این بنیاد علی صدر هاشمی نژاد را به «سوء استفاده» از مالت به عنوان «پایگاهی برای تسهیل فعالیت های جنایی» متهم کرد.

علی صدر هاشمی‌ نژاد فرزند محمد صدر هاشمی نژاد، بنیانگذار بانک خصوصی اقتصاد نوین در ایران است. او دو سال پیش در ایالت ویرجینیای آمریکا بازداشت شد.