بنیاد معارف ترکیه٬ پرچمدار آموزش کشور در خارج

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 53%

بنیاد معارف ترکیه با توسعه فعالیت‌های آموزشی٬ به نماینده و پیشگام این بخش در خارج از کشور تبدیل شده است. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بنیاد معارف ترکیه با توسعه فعالیت‌های آموزشی٬ به نماینده و پیشگام این بخش در خارج از کشور تبدیل شده است.بنیاد معارف ترکیه که برای ارائه خدمات آموزشی رسمی و غیر رسمی از پیش دبستانی تا دانشگاه تأسیس شده بود٬ اکنون به یک برند جهانی آموزش تبدیل شده است. این بنیاد در حال حاضر پرچمدار آموزش ترکیه در خارج از کشور است.

این بنیاد در اول سپتامبر سال 2016 با تایید پارلمان تاسیس شده و در چهارمین سال آغاز فعالیتش در بیشتر کشورهای جهان فعالیت می‌کند. بنیاد معارف که از زمان تأسیس با 104 کشور در تماس رسمی بوده و دفاتر نمایندگی در 52 کشور افتتاح کرده، 214 مدرسه وابسته به سازمان تروریستی فتو در 19 کشور جهان از جمله افغانستان، چاد، جمهوری گینه استوایی، اتیوپی، ساحل عاج، گابن، گینه، کامرون، جمهوری دموکراتیک کنگو، کنگو، مالی، موریتانی، نیجر، پاکستان، سومالی، سودان، تونس، ونزوئلا و عراق نیز به آن واگذار شده است. همچنین 64 پروتکل مختلف برای انتقال مدارس و افتتاح مدارس جدید در 42 کشور را نیز به امضا رسانده است.

بنیاد معارف اکنون دارای 332 نهاد آموزشی در 43 کشور جهان شامل 9 مرکز آموزشی (افغانستان، آلمان، اتریش، فرانسه، کوزوو، بلاروس و بلژیک)، 1 دانشگاه (آلبانی)٬ 42 موسسه آموزشی داخلی و همچنین دوازده خوابگاه است که به 38 هزار و 846 دانش آموزش خدمات آموزشی ارائه می‌کند. دکتر بیرول آک‌گون٬ رئیس بنیاد معارف ترکیه در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه پس از تاسیس این بنیاد شاهد یک کودتای دردناک در کشور بودیم٬ اظهار داشت: با اینکه این بیناد بیشتر به عنوان نهادی که مدارس وابسته به فتو در خارج از کشور را پس از واگذاری به ترکیه تحویل می‌گیرد تلقی می‌شود٬ اما برنامه‌ها و اهداف ما صرفا محدود به این نیست. ماموریت ما افتتاح موسسات آموزشی در خارج از کشور به نمایندگی از ترکیه است. بنیاد معارف به عنوان دروازه ترکیه در حوزه آموزش در خارج از کشور فعالیت می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

13 يا اسرائيل سور المبكى ليس نبيا ولا وسيطا بين الله والناس. إن حائط المبكى والكعبة في مكة أصنام شيطانية. الله لا يتكلم من خلال حائط أو حصاة بل من خلال الأنبياء. هل طلب الأنبياء ذات مرة من إسرائيل أن تثق في حائط المبكى؟ وأنا ، النبي كاكو فيليب الذي يتحدث إليكم ، كلما تبولت على ال

13 يا اسرائيل سور المبكى ليس نبيا ولا وسيطا بين الله والناس. إن حائط المبكى والكعبة في مكة أصنام شيطانية. الله لا يتكلم من خلال حائط أو حصاة بل من خلال الأنبياء. هل طلب الأنبياء ذات مرة من إسرائيل أن تثق في حائط المبكى؟ وأنا ، النبي كاكو فيليب الذي يتحدث إليكم ، كلما تبولت على

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشف گور جمعی دانشجویان کشته شده در دوره عمر البشیرگوری جمعی در شرق خارطوم سودان کشف شده که گفته می‌شود دربرگیرنده اجساد دانشجویان کشته شده در سال ۱۹۹۸ در دوره ریاست جمهوری عمر البشیر به این کشور است آخ آخ یعنی خاوران سودان هم لو رفت؟! برید سری به خاوران بزنید تا ببینید خمینی چه جنایات بیشمار بر علیه نخبه گان و روشنفکران ایران گرده انوقت متوجه میشوید که عمر البشیر باید در برابر خمینی و سپاه پاسداران لنگ بیندازد مثل خاوران؟ جمهوری های جنایتکار و جهنمی اسلامی!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پاپ فرانسیس خواهان پایان جنگ در لیبی و برقراری صلح در این کشور شدرهبر کاتولیک‌های جهان از رهبران کشورهای مختلف درخواست کرد سامان‌دهی وضعیت مهاجران جنگ‌زده لیبیایی را تسهیل کنند. نمیشه ؛؛یکنفر؛؛ مث این پاپ نمایندگی از پاپها، امیرمسلمین، یهودیها، هندو ها، بی دینها و... نماید؟ همین پاپ فرانسیس گوه خورد واقعا زمانش نرسیده پاپ دست از این تجارت بکشه و در کلیساها را ببنده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یونان مرزها را به روی گردشگران بین المللی باز کردتنها در سال گذشته میلادی حضور ۳۳ میلیون گردشگر در یونان ۱۹ میلیارد یورو درآمد برای این کشور داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ: نیمی از نظامیان آمریکایی خاک آلمان را ترک می‌کنندواشنگتن جدا از اختلاف اساسی با دولتمردان آلمان برای افزایش بودجه نظامی و مشارکت بیشتر در پرداخت سهم عضویت در ناتو از وابستگی گازی این کشور به روسیه نیز بسیار خشمگین است. و متعاقبا نیمی از مردم آلمان به گدایی می افتند خرج داره، اروپا بخصوص آلمان و‌خانم مرکل باید هزینه های نظامی رو‌پرداخت کنند،دوره نوکری گذشتگان تموم شد . Trump2020 چرا نيمى همشون برن بهتر كه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سریعاً به پرونده محمدعلی نجفی رسیدگی می‌شودایلنا:رئیس دیوان عالی کشور از رسیدگی سریع به پرونده نجفی در دیوان خبر داد و گفت: به این پرونده در همان شعبه قبلی رسیدگی می‌شود این روند سریع انجام خواهد شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نماز جمعه تهران از هفته آینده برگزار می‌شودشورای سیاستگذاری ائمه جمعه در خصوص اقامه مجدد مراسم عبادی - سیاسی نماز جمعه در سراسر کشور و شهر تهران اطلاعیه‌ای صادر کرد. شت چ بد!! جنایت جمعه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »