روزشمار چهره‌های تاریخی

روزشمار چهره‌های تاریخی

بنیانگذار دانشگاه در سیستان و بلوچستان | DW | 03.06.2020

چهارده خرداد ۱۳۹۱: ۸ سال پیش در چنین روزی مصطفی علی‌مدد در تهران درگذشت. می‌گفت: «چیزی ندارم جز یک تصدیق دوچرخه بی‌اعتبار و یک قلب پاک که در گذر زمان کمی کدر شده.»

03/06/2020 10:08:00 ق.ظ

چهارده خرداد ۱۳۹۱: ۸ سال پیش در چنین روزی مصطفی علی‌مدد در تهران درگذشت. می‌گفت: «چیزی ندارم جز یک تصدیق دوچرخه بی‌اعتبار و یک قلب پاک که در گذر زمان کمی کدر شده.»

چهارده خرداد ۱۳۹۱: ۸ سال پیش در چنین روزی مصطفی علی‌مدد در تهران درگذشت. می‌گفت: «چیزی ندارم جز یک تصدیق دوچرخه بی‌اعتبار و یک قلب پاک که در گذر زمان کمی کدر شده.»

پدرش نانوا و همزمان ادیب بود و شعرهای مذهبی می‌گفت.۱۸ ساله بود که دیپلم ریاضی گرفت و یک سال پس از آن در"بنگاه عمران دهات" استخدام شد و سه سال در روستاهای گرمسار به کار و مشاوره پرداخت.۳۲ ساله بود که پس از ۱۰ سال تحصیل حسابداری در مدارس عالی، از دانشگاه تهران در این رشته فارغ‌التحصیل شد و یک سال پس از آن تدریس در مدرسه عالی حسابداری را آغاز کرد.

قبرستان طبیعی؛ طرح یک استرالیایی برای بازسازی جنگل‌ها محمدعلی کامفیروزی تبرئه شد سیدحسن نصرالله سه‌شنبه هفته جاری سخنرانی می‌کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

۳۶ ساله بود که سفرهای پژوهشی بسیاری را به انگلیس آغاز کرد و اگرچه به گفته خودش"این سفرها به گرفتن مدرکی از دانشگاه نینجامید"، اما زبان انگلیسی را تکمیل کرد و پس از آن ده‌ها مقاله تخصصی حسابداری و حسابرسی را به فارسی گرداند.۳۸ ساله بود که پس از به پایان رساندن رشته اقتصاد در دانشگاه تهران، دانشگاه سیستان و بلوچستان را بنیان نهاد و چهار سال به عنوان معاون آن دانشگاه کار کرد.

۴۲ ساله بود که پس از انقلاب ۵۷ به عنوان معاون وزیر علوم و آموزش عالی، طرح‌هایی برای حسابرسی بانک‌ها ارائه داد که هنوز از آنها بهره می‌گیرند.۴۴ ساله بود که بازنشسته شد و همه وقتش را صرف گسترش دانش حسابداری و حسابرسی در ایران و پژوهش در این رشته‌ها کرد.

ماندگارترین اثر او"اصول حسابداری" با همکاری نظام‌الدین ملک‌آرایی است که جلد نخست آن به چاپ ۳۲ رسیده است:"اگر صد کوه باید کند و پولادزبون باشد به دست آدمیزادهشدار، می‌خواهم گفته باشم، چنین تأثیری در متن این تألیف به روشنی دریافتنی است. ما چنانکه در این نوشته نشان خواهیم داد، در این باره به راه مبالغه نرفته ایم.

نوشتن آسان نیست و درست نوشتن مشعل است.هرگز اما نمی‌خواهیم گفته باشیم که این اولین و آخرین منبع معتبر درباره اصول حسابداری است. چنانکه نمی‌شود نگفت که اثری کاملتر از آثار پیشین و گامی برجسته به پیش در روند تکاملی دانش حسابداری در جامعه ما نیست. در حالیکه به قدر کفایت توجه نموده ایم که برخی از آن آثاری که پیش از این و در این باب نوشته و انتشار یافته است به حکم تحولات اجتماعی، اقتصادی، علمی و حرفه ایست که امروز دیگر به دیده اعتبار به آنها نمی‌توان نگریست و برخی دیگر به قصد کاربردهای ویژه‌ای تنظیم گشته‌اند لذا نمی‌توانسته‌اند از جامعیت کتاب ما برخوردار باشند".

مصطفی علی‌مدد در ۷۶ سالگی در زادگاهش درگذشت. ادامه مطلب: DW فارسی »

درود ، يادش گرامى باد ، با احترام الان با تمجیدی که این صادراتی دویچه وله از اون مرحوم تعریف کرد مطمئنا قلبش کدرتر خواهد شد

تمامی زندانیان ایران و آمریکا در هر دو کشور در یک نگاهدرحالی سیروس عسگری، شهروند ایرانی زندانی در آمریکا در حال بازگشت به تهران است که همچنان در زندان‌های ایران و ایالات متحده شهروندان این دو کشور در حبس هستند. اما کدام ایرانی‌ها در آمریکا در بازداشت هستند؟ و اسامی آمریکایی‌های زندانی در ایران کدام است؟

بنیانگذار سکه‌شناسی در ایران | DW | 01.06.2020دوازده خرداد ۱۳۷۷: ۲۲ سال پیش در چنین روزی ملکه ملک‌زاده بیانی در تهران درگذشت. او در کنار نگاره‌های ماندگارش دانش سکه‌شناسی را در ایران پایه گذاشت و رواج داد. خدا رحمتش کند شما را هم رحمت کند خیلی زحمت میکشید

بازداشت ٤١ شهروند کرد طی یک ماه در ایران

خطیب مسجد وزیراکبرخان کابل در یک حمله تروریستی کشته شدانا لله وانا اليه راجعون 😭 انا لله و انا الیه راجعون

ثبت بالاترین آمار ابتلا به کرونا طی یک ماه اخیر در اسرائیل

اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبیسراسقف کاتولیک واشنگتن به شدت از حضور دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در یک مکان مذهبی انتقاد کرده و ضمن 'شرم آور' خواندن این اقدام، هدف از آن را 'انحراف افکار عمومی' دانسته است. دونالد ترامپ و همسرش سه شنبه از معبد یادبود پاپ ژان پل دوم در واشنگتن دیدار کردند. سر اسقف کاتولیک واشنگتن غلط کرده. اعتقاد درونی ترامپ به خودش مربوطه. شما ببخشید ترامپ اسکول شده. دست به دمن انجیل شده گه خورده باتو بي بي سي