بنیامین نتانیاهو: توافق اسرائیل با امارات دستاوردی تاریخی و پیامی قاطع به ایران بود؛ رژیم در حال گسترش تروریسم است و تصمیم شورای امنیت شرم‌آور بود

27/05/1399 04:04 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آقای نتانیاهو روز یکشنبه در گفت‌وگو با اریک شان از شبکه فاکس‌نیوز، ضمن تقدیر از پرزیدنت ترامپ و ایالات متحده در به ثمر رسیدن این توافق تاریخی، گفت: «به لطف پرزیدنت ترامپ و ولیعهد [امارات] بن زاید ما تاریخ‌ساز شده‌ایم.

صلح چیز خوبی است و این صلح، دو کشور دارای پیشرفته‌ترین اقتصادهای جهان که از میانه‌روترین کشورهای جهان هستند را به هم نزدیک کرده است.»

آقای نتانیاهو گفت:‌ «ما در حال نبرد با ایران و رادیکال‌هایی هستیم که می‌‌خواهند نظم خاورمیانه را بر هم بزنند، مردم را تحت سلطه خود درآورند، و تروریسم را بپراکنند.» وی تاکید کرد که این توافق برای صلح و امنیت منطقه و برای اسرائیل و ایالات متحده سودمند است.

نخست وزیر اسرائیل در مورد گمانه‌زنی‌ها درباره کشور بعدی که پا جای پای امارات خواهد گذاشت، گفت: «همان‌گونه که ما بدون هیاهو برای دستیابی به این دستاورد با ارزشمند تاریخی تلاش کردیم، نقطه قوت در برداشتن گام بعدی نیز در بی‌سروصدا بودن آن است.» headtopics.com

آقای نتانیاهو اشاره کرد: «به نظر من رهبران عرب دارند درک می‌کنند که نمی‌توانند توسط فلسطینی‌ها گروگان گرفته شوند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

رئیس مجلس ترکیه: توافق امارات با اسرائیل یک اقدام ننگین استرئیس مجلس ترکیه گفت خیانت به مساله فلسطین و توافق با اسرائیل که بر خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل متحد سرزمین فلسطین را اشغال کرده، اقدامی ننگین است. اقدام امارات متحده عربی را محکوم می‌کنم. - خبرگزاری آناتولی

جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است🔺جرد کوشنر: توافق صلح اسرائیل و امارات یک «تغییر الگوی اساسی» برای خاورمیانه است ⚡️جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، توافق بین اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط را «یک گام تاریخی رو به جلو» خواند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: خروج آمریکا از برجام مبنای توافق خارق‌العاده اسرائیل و امارات بود؛ این توافق نتیجه کار دیپلماتیک بسیار دشوار تحت رهبری پرزیدنت ترامپ است🔺مشاور امنیت ملی کاخ سفید: خروج آمریکا از برجام مبنای توافق خارق‌العاده اسرائیل و امارات بود؛ این توافق نتیجه کار دیپلماتیک بسیار دشوار تحت رهبری پرزیدنت ترامپ است

آیا دنیا در مقابله با کرونا برنده شده است؟ - BBC News فارسیکمی بیشتر از شش ماه پیش، با ظهور یک ویروس جدید، سازمان جهانی بهداشت در دنیا شرایط اضطراری اعلام کرد. آن روز در آخر ژانویه، حدود ده هزار ابتلا و بیش از دویست مرگ اعلام شده بود. هیچ کدام از موارد مرگ خارج از چین نبود. از آن زمان، دنیا و زندگی ما بشدت تغییر کرده است اما در نبرد با کرونا چقدر موفق بوده‌ایم؟

انبار نفت تهران| فاجعه‌ای در کمین تهران است؟هشدار درباره تبعات انبار نفت پایتخت ماجرای جدیدی نیست، اما انفجار بیروت در هفته‌های گذشته سبب شد این نگرانی دوباره سر باز کند. هشداری که با اظهارنظری از سوی یکی از اعضای شورای شهر آغاز شد و به مرور، سایر مسئولان هم نظرات موافق و مخالف خود را در این باره اعلام کردند.

چرا کیفیت نان در ماه‌های اخیر پایین آمده است؟تهران - ایرنا - پایین بودن کیفیت نان موضوعی است که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته، امری که این روزها دوباره به دلیل استانداردسازی آرد و افزایش سبوس با شکایت مردم و حتی نانوایی‌های سنتی همراه بوده و می‌تواند افزایش ضایعات نان را در پی داشته باشد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، می‌گوید که توافق تاریخی عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی دستاوردی بزرگ و حاوی پیامی قاطع برای ایران است.

آقای نتانیاهو روز یکشنبه در گفت‌وگو با اریک شان از شبکه فاکس‌نیوز، ضمن تقدیر از پرزیدنت ترامپ و ایالات متحده در به ثمر رسیدن این توافق تاریخی، گفت: «به لطف پرزیدنت ترامپ و ولیعهد [امارات] بن زاید ما تاریخ‌ساز شده‌ایم. صلح چیز خوبی است و این صلح، دو کشور دارای پیشرفته‌ترین اقتصادهای جهان که از میانه‌روترین کشورهای جهان هستند را به هم نزدیک کرده است.»

آقای نتانیاهو گفت:‌ «ما در حال نبرد با ایران و رادیکال‌هایی هستیم که می‌‌خواهند نظم خاورمیانه را بر هم بزنند، مردم را تحت سلطه خود درآورند، و تروریسم را بپراکنند.» وی تاکید کرد که این توافق برای صلح و امنیت منطقه و برای اسرائیل و ایالات متحده سودمند است.

نخست وزیر اسرائیل در مورد گمانه‌زنی‌ها درباره کشور بعدی که پا جای پای امارات خواهد گذاشت، گفت: «همان‌گونه که ما بدون هیاهو برای دستیابی به این دستاورد با ارزشمند تاریخی تلاش کردیم، نقطه قوت در برداشتن گام بعدی نیز در بی‌سروصدا بودن آن است.»

آقای نتانیاهو اشاره کرد: «به نظر من رهبران عرب دارند درک می‌کنند که نمی‌توانند توسط فلسطینی‌ها گروگان گرفته شوند. آنها در دستیابی به صلح با اسرائیل، مبادله فناوری، و حتی در زمینه مواردی مانند واکسن کرونا، بهداشت و درمان، زیرساخت‌ها، انرژی، و همه بخش‌های خالق‌العاده فناوری اسرائیل و کارآفرینی آن، که در کشورهای منطقه خلیج [فارس] و به ویژه امارات و نیز در اسرائیل مشاهده می‌کنیم، منافعی دارند.»

نخست‌وزیر اسرائیل افزود: ‌«اگر ما نیروی‌هایمان را یکپارچه کنیم، می‌توانیم کارهای خارق‌العاده و نامحدودی را به نفع رفاه و امنیت مردم‌مان انجام دهیم.»

بنیامین نتانیاهو همچنین شورای امنیت سازمان ملل را به خاطر ناکامی در تمدید تحریم تسلیحاتی ۱۳ ساله ایران به شدت مورد انتقاد قرار داد.

آقای نتانیاهو گفت: «سازمان ملل بار دیگر موجب ناامیدی ما شد و این مایه شگفتی ما نیست؛ چرا که ما در اسرائیل بارها و بارها توسط سازمان ملل ناامید شده‌ایم. اما این تصمیم اخیر کاملا شرم‌آور بود.»

نخست وزیر اسرائیل در توضیح گفت: «ایران در حال گسترش تروریسم و قتل در سراسر خاورمیانه است و به همه حمله می‌کند: به عربستان سعودی، عراق، به [اسرائیل] از طریق سوریه و لبنان، و […] حمله می‌کند و آشوب می‌آفریند.»

آقای نتانیاهو با انتقاد شدید از شورای امنیت گفت که ایران نه تنها کاری نکرده که شایسته برطرف شدن این تحریم تسلیحاتی باشد، بلکه همه کارهای ایران ثابت می‌کند که این تحریم تسلیحاتی نباید لغو شود.

آقای نتانیاهو تاکید کرد: «ما در اسرائیل هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهیم تا از خودمان در برابر تجاوزگری‌های ایران دفاع کنیم، و یقین دارم که آمریکا نیز همین کار را خواهد کرد.»

وی گفت که برجام باعث شد که بسیاری از رهبران خاورمیانه که در گذشته اسرائیل را دشمن خود می‌دیدند،‌اکنون اسرائیل را هم‌پیمان خود به شمار می‌آورند.

پرزیدنت ترامپ هفته گذشته در زمان اعلام خبر این توافق، آن رویداد را «لحظه‌ای به واقع تاریخی» خواند و گفت: ‌«اکنون که یخ [رابطه] شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.»

به دنبال توافق تاریخی هفته گذشته میان اسرائیل و امارات متحده عربی که با تلاش ایالات متحده تحت رهبری پرزیدنت ترامپ حاصل شد، اکنون امارات اولین کشور عربی حوزه خلیج فارس و سومین کشور عربی است که با اسرائيل روابط فعال دیپلماتیک برقرار می‌کند.