آلودگی هوا, استاندارد, بنزین, خودرو, محیط زیست, یورو, نیروگاه, گوگرد, گازوئیل, سوخت پاک, یورو۴, ذرات معلق, سازمان استاندارد, هوای تهران

آلودگی هوا, استاندارد

بنزین با هوای تهران چه می‌کند؟

بنزین با هوای تهران چه می‌کند؟

27/12/2019 03:53:00 ق.ظ

بنزین با هوای تهران چه می‌کند؟

در حال حاضر روزانه 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که گوگرد 91 میلیون لیتر از این میزان زیر 50 و حتی گوگرد بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس زیر 0.5 PPM است.

وی افزود: در حال حاضر روزانه 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که گوگرد 91 میلیون لیتر از این میزان  زیر 50 و حتی گوگرد بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس زیر 0.5 PPM است. بنابراین باید گفت علاوه بر 75 میلیون لیتر بنزین مصرفی، 16 میلیون لیتر هم مازاد بر آن با گوگرد بسیار پایین تولید می‌کنیم.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

دستیار مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه گفت: بنا بر  گزارش سازمان استاندارد و تایید سازمان حفاظت محیط زیست میزان آروماتیک بنزین زیر 35، الفین زیر 18 درصد و بنزن کمتر از یک درصد است.وی با بیان اینکه بنزین تولیدی کشور پاک و تمام پارامترهای محیط زیستی که با سلامت انسان‌ها مرتبط است، داراست، تاکید کرد: گوگرد 91 میلیون لیتر بنزین تولیدی کشور زیر 50 PPM و 73 میلیون لیتر نیز تمام پارامترهای زیست محیطی یعنی بنزن، آروماتیک و الفین طبق استاندارد یورو 4 است یعنی نه تنها کلانشهرها که مشکل آلودگی هوا دارند، بلکه در شهرهای کوچک و روستاها هم بنزین پاک توزیع می‌شود.

آیا گازوئیل مقصر است؟رضایی در ادامه درباره آلایندگی گازوئیل نیز گفت: کل مصرف گازوئیل در حمل و نقل حدود 50 میلیون لیتر است. علاوه بر اینکه در کل کلانشهرها گازوئیل یورو 4 توزیع می‌کنیم، سال گذشته طبق تعهد قانونی و توافقی که با راهداری داشتیم در 160 جایگاه مواصلاتی نیز گازوئیل یورو 4 توزیع می‌شود شود یعنی اکنون سرجمع در 320 جایگاه مواصلاتی گازوئیل یورو 4 توزیع می‌شود. headtopics.com

سایت آلودگی هوای تهران چه می‌گوید؟وی خاطرنشان کرد: تهران آلوده‌ترین شهر کشور است، طبق اعلام سایت آلودگی هوای تهران اگر شاخص AQI  زیر 50 باشد، هوا پاک است و مشکلی ندارد. در آلوده‌ترین روزهای تهران زمانی که هوا راکد است و بادی نمی‌وزد شاخص AQI بیشتر از 15 نبوده شاخص SOX نیز در محدوده پاک است یعنی سوخت خودروها چه گازوئیل و چه بنزین پاک است.

شاخص امروز هوای تهران (6 دیماه) سوخت نیروگاه‌ها پاک است؟دستیار مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره سوخت نیروگاه‌ها نیز گفت: سوخت نیروگاه‌ها اغلب گاز است و در برخی موارد که مصرف سوخت خانگی بالا می‌رود، مجبوریم سوخت مایع توزیع کنیم که فقط گازوئیل است، در برخی مناطق حتی یورو است، ضمن اینکه نفت کوره هم توزیع نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه سوخت توزیعی کشور پاک است، افزود: شاید منشاء آلودگی احتراق ناقص موتورسیکلت‌ها، اتوبوس و مینی‌بوس‌ها باشد، احتراق از یک حدی بالاتر برود تولید آلایندگی می‌کند. باید به این فکر کنیم ظرفیت احتراق در تهران چقدر است، برنامه ریزی کنیم صنایع را از تهران خارج کنیم، حمل و نقل عمومی و مترو را گسترش دهیم، اتوبوس برقی وارد کنیم و وسایل گرمایشی بخش خانگی را اصلاح کنیم.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

گرانی بنزین زندگی صیادان را به مخاطره انداخته است

هدف‌گذاری برای دسترسی ۱۰ میلیون خانوار روستایی به آب شرب سالم و پایداروزیر نیرو در مسجد روستای کینچاه آستانه اشرفیه عنوان کرد: هدف‌گذاری برای دسترسی ۱۰ میلیون خانوار روستایی به آب شرب سالم و پایدار

تهرانی‌ها برای تنفس هوای تمیز تا یکشنبه صبر کنندتهران- ایرنا- به گفته کارشناس هواشناسی با وجود پیش‌بینی‌ها مبنی بر وزش باد و بارش‌های پراکنده در تهران، شاخص کیفیت هوا همچنان برای تمام گروه‌ها خطرناک است و شهروندان تهران و کرج باید برای هوای تمیز تا شنبه و یکشنبه هفته آینده صبر کنند.

کلانشهرها چشم به راه هوای تازهاستان‌ها- ایرنا - ساکنان کلانشهرهای کشور که زمستان را با تکرار استنشاق هوای ناسالم آغاز کردند، امیدوارند با ورود سامانه جدید بارشی به کشور، در هفته دوم زمستان هوایی تازه کنند.

سامانه بارشی فردا وارد کشور می‌شودتهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا پنجشنبه (۵ دی ماه) سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که کاهش آلایندگی جوی را در شهرهای پرجمعیت و صنعتی به همراه دارد.

حضور استراماچونی در استقلال منتفی شدتهران - ایرنا - باشگاه استقلال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ادامه همکاری با آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی این تیم منتفی است و وی به تهران باز نمی‌گردد.