بنزین با هوای تهران چه می‌کند؟

27/12/2019 03:53:00 ق.ظ

بنزین با هوای تهران چه می‌کند؟

آلودگی هوا, استاندارد

بنزین با هوای تهران چه می‌کند؟

در حال حاضر روزانه 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که گوگرد 91 میلیون لیتر از این میزان زیر 50 و حتی گوگرد بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس زیر 0.5 PPM است.

وی افزود: در حال حاضر روزانه 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که گوگرد 91 میلیون لیتر از این میزان  زیر 50 و حتی گوگرد بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس زیر 0.5 PPM است. بنابراین باید گفت علاوه بر 75 میلیون لیتر بنزین مصرفی، 16 میلیون لیتر هم مازاد بر آن با گوگرد بسیار پایین تولید می‌کنیم.

دستیار مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه گفت: بنا بر  گزارش سازمان استاندارد و تایید سازمان حفاظت محیط زیست میزان آروماتیک بنزین زیر 35، الفین زیر 18 درصد و بنزن کمتر از یک درصد است.وی با بیان اینکه بنزین تولیدی کشور پاک و تمام پارامترهای محیط زیستی که با سلامت انسان‌ها مرتبط است، داراست، تاکید کرد: گوگرد 91 میلیون لیتر بنزین تولیدی کشور زیر 50 PPM و 73 میلیون لیتر نیز تمام پارامترهای زیست محیطی یعنی بنزن، آروماتیک و الفین طبق استاندارد یورو 4 است یعنی نه تنها کلانشهرها که مشکل آلودگی هوا دارند، بلکه در شهرهای کوچک و روستاها هم بنزین پاک توزیع می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

گرانی بنزین زندگی صیادان را به مخاطره انداخته است

هدف‌گذاری برای دسترسی ۱۰ میلیون خانوار روستایی به آب شرب سالم و پایداروزیر نیرو در مسجد روستای کینچاه آستانه اشرفیه عنوان کرد: هدف‌گذاری برای دسترسی ۱۰ میلیون خانوار روستایی به آب شرب سالم و پایدار

تهرانی‌ها برای تنفس هوای تمیز تا یکشنبه صبر کنندتهران- ایرنا- به گفته کارشناس هواشناسی با وجود پیش‌بینی‌ها مبنی بر وزش باد و بارش‌های پراکنده در تهران، شاخص کیفیت هوا همچنان برای تمام گروه‌ها خطرناک است و شهروندان تهران و کرج باید برای هوای تمیز تا شنبه و یکشنبه هفته آینده صبر کنند.

کلانشهرها چشم به راه هوای تازهاستان‌ها- ایرنا - ساکنان کلانشهرهای کشور که زمستان را با تکرار استنشاق هوای ناسالم آغاز کردند، امیدوارند با ورود سامانه جدید بارشی به کشور، در هفته دوم زمستان هوایی تازه کنند.

سامانه بارشی فردا وارد کشور می‌شودتهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا پنجشنبه (۵ دی ماه) سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که کاهش آلایندگی جوی را در شهرهای پرجمعیت و صنعتی به همراه دارد.

حضور استراماچونی در استقلال منتفی شدتهران - ایرنا - باشگاه استقلال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ادامه همکاری با آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی این تیم منتفی است و وی به تهران باز نمی‌گردد.

محمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره آلودگی هوا ناشی از بنزین اظهار داشت:  در حال حاضر در کل کلانشهرها باضافه 10 شهر دیگر بنزینی که تمام استانداردهای یورو 4 و حتی بالاتر را دارد، توزیع می‌شود، میزانی از بنزین یورو 4 گوگرد زیر 5 دارد، در حالی که استاندرارد زیر رقم 50 است.استان‌وایر- رئیس اتحادیه صیادی خوزستان گفته «۴۰ روز از افزایش قیمت بنزین گذشته و هنوز هیچ سهمیه‌ای برای قایق‌های صیادی تعیین نشده است.به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ، "رضا اردکانیان" روز پنجشنبه در مسجد روستای کینچاه آستانه اشرفیه با اشاره به ایستگاه دهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در استان گیلان اظهار داشت: در این پویش در بخش آبرسانی روستایی وعده کردیم که در نیمه دوم امسال هزار و ۱۲۴ روستای کشور را به شبکه آب سالم و پایدار متصل کرده و حتی در روستاهایی که دسترسی و امکان داشته در موضوع پایدار کردن و اتصال به منابع مطمئن و ارتقای کیفیت آب و بهسازی شبکه اقدام کنیم.فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی، امروز در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور بارش برف و باران گاهی همراه با وزش باد شدید و در دامنه‌های البرز مرکزی و غربی بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر روزانه 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که گوگرد 91 میلیون لیتر از این میزان  زیر 50 و حتی گوگرد بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس زیر 0.5 PPM است. دهقانی اضافه کرده «باید قبل از اجرای طرح تمهیداتی برای قایق‌های صیادی در نظر گرفته می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد. بنابراین باید گفت علاوه بر 75 میلیون لیتر بنزین مصرفی، 16 میلیون لیتر هم مازاد بر آن با گوگرد بسیار پایین تولید می‌کنیم. کشاورزان به نقش مولد بودن خود استمرار بخشند، از نعمت آب و برق برخوردار شوند، فرزندان ما و امیدهای آینده کشور در موضوع سلامت بهداشت و روان و آنچه مربوط به موضوع فاضلاب و دسترسی به آب شرب سالم می‌شود بهره‌مند شوند که اینها به مدد صبوری و پایمردی مردم در حفظ ثمره خون شهدا حاصل می‌شود. دستیار مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه گفت: بنا بر  گزارش سازمان استاندارد و تایید سازمان حفاظت محیط زیست میزان آروماتیک بنزین زیر 35، الفین زیر 18 درصد و بنزن کمتر از یک درصد است. با گرانی بنزین صیادان زیادی نمی‌توانند به دریا بروند. وی با بیان اینکه بنزین تولیدی کشور پاک و تمام پارامترهای محیط زیستی که با سلامت انسان‌ها مرتبط است، داراست، تاکید کرد: گوگرد 91 میلیون لیتر بنزین تولیدی کشور زیر 50 PPM و 73 میلیون لیتر نیز تمام پارامترهای زیست محیطی یعنی بنزن، آروماتیک و الفین طبق استاندارد یورو 4 است یعنی نه تنها کلانشهرها که مشکل آلودگی هوا دارند، بلکه در شهرهای کوچک و روستاها هم بنزین پاک توزیع می‌شود. کمینه دمای امروز پایتخت ۳ درجه و بیشینه دمای آن ۱۲ درجه بالای صفر خواهد بود.

آیا گازوئیل مقصر است؟ رضایی در ادامه درباره آلایندگی گازوئیل نیز گفت: کل مصرف گازوئیل در حمل و نقل حدود 50 میلیون لیتر است. آنها بعضا در حرف‌هایشان می‌گویند که باید به دنبال کار دیگری بروند. علاوه بر اینکه در کل کلانشهرها گازوئیل یورو 4 توزیع می‌کنیم، سال گذشته طبق تعهد قانونی و توافقی که با راهداری داشتیم در 160 جایگاه مواصلاتی نیز گازوئیل یورو 4 توزیع می‌شود شود یعنی اکنون سرجمع در 320 جایگاه مواصلاتی گازوئیل یورو 4 توزیع می‌شود. سایت آلودگی هوای تهران چه می‌گوید؟ وی خاطرنشان کرد: تهران آلوده‌ترین شهر کشور است، طبق اعلام سایت آلودگی هوای تهران اگر شاخص AQI  زیر 50 باشد، هوا پاک است و مشکلی ندارد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. در آلوده‌ترین روزهای تهران زمانی که هوا راکد است و بادی نمی‌وزد شاخص AQI بیشتر از 15 نبوده شاخص SOX نیز در محدوده پاک است یعنی سوخت خودروها چه گازوئیل و چه بنزین پاک است. شاخص امروز هوای تهران (6 دیماه)  سوخت نیروگاه‌ها پاک است؟ دستیار مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره سوخت نیروگاه‌ها نیز گفت: سوخت نیروگاه‌ها اغلب گاز است و در برخی موارد که مصرف سوخت خانگی بالا می‌رود، مجبوریم سوخت مایع توزیع کنیم که فقط گازوئیل است، در برخی مناطق حتی یورو است، ضمن اینکه نفت کوره هم توزیع نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه سوخت توزیعی کشور پاک است، افزود: شاید منشاء آلودگی احتراق ناقص موتورسیکلت‌ها، اتوبوس و مینی‌بوس‌ها باشد، احتراق از یک حدی بالاتر برود تولید آلایندگی می‌کند. باید به این فکر کنیم ظرفیت احتراق در تهران چقدر است، برنامه ریزی کنیم صنایع را از تهران خارج کنیم، حمل و نقل عمومی و مترو را گسترش دهیم، اتوبوس برقی وارد کنیم و وسایل گرمایشی بخش خانگی را اصلاح کنیم. لینک کوتاه .