بندر امام قرنطینه شد- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

29/11/1399 08:37 ق.ظ

بندر امام قرنطینه شد بخشدار بندر امام خمینی(ره): با توجه به مصوبات کرونایی بندرامام خمینی(ره) مسیرهای ورودی از سمت آزادراه خلیج‌فارس اهواز - بندر امام‌‌ خمینی و شادگان - آبادان تا اطلاع بعدی، مسدود شد کرونا

گروه استان‌ها- بخشدار بندر امام خمینی(ره) گفت: با توجه به مصوبات کرونایی بندرامام خمینی(ره) مسیرهای ورودی از سمت آزادراه خلیج‌فارس اهواز - بندر امام‌‌ خمینی و شادگان -آبادان تا اطلاع بعدی، مسدود شد. فریدون بندری سرپرست فرمانداری شهرستان بندرماهشهر در بازدید از مبادی ورودی شهرستان عنوان کرد: لازم است تا عادی شدن شرایط تشدید نظارت و اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در ورودی‌های شهرستان ماهشهر و بندر امام خمینی اعمال شود.

وی افزود: با اعمال این محدودیت ها از امروز تا پایان وضعیت قرمز ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان محدود خواهد شد و همچنین از کلیه همشهریان عزیز خواستاریم از سفر و خروج غیر ضروری از شهرستان پرهیز کنند. رضا نجاتی سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا خوزستان 25 بهمن ماه 99 در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: شهرستان‌های اهواز، کارون، ماهشهر، شادگان، آبادان، شوشتر، دزفول، خرمشهر، دشت آزادگان و هویزه در وضعیت قرمز، رامهرمز، شوش، امیدیه و مسجدسلیمان در وضعیت نارنجی قرار دارند و مابقی شهرهای استان زرد هستند.

وی در تشریح محدودیت های کرونایی در استان خوزستان افزود: در شهرهای نارنجی و قرمز یک سوم و در شهرهای زرد دو سوم کارکنان ادارات و نیروهای ستادی شرکت ها در محل کار و مابقی به صورت نوبت کاری فعالیت کنند. وی با بیان اینکه این مصوبه شامل همه ادارات به جز ادارات و سازمان‌های ضروری است اظهار کرد: در شهرهای قرمز تنها مشاغل گروه 1، نارنجی مشاغل گروه 1 و 2 و در شهرهای زرد مشاغل گروه 1، 2 و 3 اجازه فعالیت دارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

تشدید محدودیت‌های کرونایی در خوزستان / 14 شهر در وضعیت قرمز و نارنجی/ کاهش تعداد کارمندان

فریدون بندری سرپرست فرمانداری شهرستان بندرماهشهر در بازدید از مبادی ورودی شهرستان عنوان کرد: لازم است تا عادی شدن شرایط تشدید نظارت و اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در ورودی‌های شهرستان ماهشهر و بندر امام خمینی اعمال شود.

وی افزود: با اعمال این محدودیت ها از امروز تا پایان وضعیت قرمز ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان محدود خواهد شد و همچنین از کلیه همشهریان عزیز خواستاریم از سفر و خروج غیر ضروری از شهرستان پرهیز کنند.

رضا نجاتی سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا خوزستان 25 بهمن ماه 99 در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: شهرستان‌های اهواز، کارون، ماهشهر، شادگان، آبادان، شوشتر، دزفول، خرمشهر، دشت آزادگان و هویزه در وضعیت قرمز، رامهرمز، شوش، امیدیه و مسجدسلیمان در وضعیت نارنجی قرار دارند و مابقی شهرهای استان زرد هستند.

وی در تشریح محدودیت های کرونایی در استان خوزستان افزود: در شهرهای نارنجی و قرمز یک سوم و در شهرهای زرد دو سوم کارکنان ادارات و نیروهای ستادی شرکت ها در محل کار و مابقی به صورت نوبت کاری فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه این مصوبه شامل همه ادارات به جز ادارات و سازمان‌های ضروری است اظهار کرد: در شهرهای قرمز تنها مشاغل گروه 1، نارنجی مشاغل گروه 1 و 2 و در شهرهای زرد مشاغل گروه 1، 2 و 3 اجازه فعالیت دارند.

نجاتی در ادامه محدویت های ترد‌د در تمامی شهرهای خوزستان را تشریح کرد و گفت: تردد از ساعت 21 تا 3 بامداد در تمام شهرهای خوزستان ممنوع است. تردد خودروهای با پلاک غیر بومی در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و در صورت مشاهده 500 هراز تومان جریمه می‌شوند.

سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا گفت: ساعت فعالیت ادارات در کلانشهر اهواز 8:30 تا 13:30 و در دیگر شهرهای استان 8:30 تا 14:30 است و آرامستان‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و اجازه برگزاری مراسم عروسی و عزا که مستلزم تجمع هستند، داده نمی‌شود.

به گزارش تسنیم؛ بخش بندر امام خمینی(ره) در شمال غربی خلیج فارس و در انتهای آبراه طبیعی خور موسی، بزرگترین بندر تجاری استان خوزستان است.

بندر امام خمینی از طریق آزادراه اهواز - بندر امام خمینی(ره) به کریدور شمال جنوب و راه‌آهن سراسری آن را به پایتخت پیوند می‌دهند. منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با داشتن 38 اسکله فعال به طول 7 کیلومتر، بزرگ‌ترین بندر فعال ایران است.

اداره کل بنادر و دریانوردی و اداره کل گمرک استان خوزستان، بزرگترین پایانه حمل کالای اساسی کشور، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در این شهر بندری واقع شده‌ است.