بنای یادبود قربانیان شش سال بعد از بمبگذاری ماراتن بوستون کامل شد

29/05/1398 08:39:00 ب.ظ

🔺بنای یادبود قربانیان شش سال بعد از بمبگذاری ماراتن بوستون کامل شد ⚡️سه سنگ این ستون‌های یادبود که یک تا یک و نیم متری ارتفاع دارند از مکان هایی در اطراف شهر بوستون که برای هر یک از قربانیان اهمیتی خاص داشت، برداشته شده‌اند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - با قراردادن سه ستون سنگی در مجاورت خط پایان بمبگذاری ماراتن شهر بوستون، گام آخر تلاش برای گرامیداشت ۳ کشته آن انفجارها برداشته شد. طراحی و ساخت این بنای گرانیتی و برنزی، با صدای آمریکا - با قراردادن سه ستون سنگی در مجاورت خط پایان بمبگذاری ماراتن شهر بوستون، گام آخر تلاش...

صدای آمریکا - با قراردادن سه ستون سنگی در مجاورت خط پایان بمبگذاری ماراتن شهر بوستون، گام آخر تلاش برای گرامیداشت ۳ کشته آن انفجارها برداشته شد. طراحی و ساخت این بنای گرانیتی و برنزی، با هزینه ۲ میلیون دلار، چهار سال طول کشید و قرار بود تا تاریخ ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۸، برای پنجمین سالروز آن حمله آماده شود. اما این پروژه دستخوش تغییرات جدی در طراحی و دیگر تاخیرها شد.

پاتریشیا کمپل، مادر یکی از قربانیان به نام کریستل کمپل، گفت از این که دخترش به دست فراموشی سپرده نشده، قدردان است. محل نصب این بنای یادبود همان جایی است که دو بمب دست ساز در نزدیکی خط پایان ماراتن منفجر شد و سه کشته و بیش از ۲۶۰ مجروح به جای گذاشت. فروردین ۱۳۹۲، دو برادر چچنی‌تبار به نام‌های جوهر تسارنایف ۱۹ ساله و تیمورلنگ تسارنایف ۲۶ ساله این انفجار را انجام دادند که برادر بزرگتر در درگیری با پلیس کشته شد و جوهر تسارنایف زندانی است و به اعدام محکوم شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مراسم یادبود برای یخچالی که دیگر نیستدر ایسلند، برای از بین رفتن یک یخچال طبیعی ۷۰۰ ساله مراسم عزاداری برگزار شد و در این مکان لوحی برای یادبود نصب شد.

اعظم خضری جوادی از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر به زندان و شلاق محکوم شداعظم خضری جوادی از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر به زندان و شلاق محکوم شد این فعال کارگری به احکام تکمیلی مانند «محرومیت استفاده از گوشی هوشمند و اقلام مشابه» و «ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه‌ها و دستجات سیاسی و اجتماعی» نیز محکوم شده است.

ارتش سوریه بعد از 5 سال وارد «خان شیخون» شد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«ارتش سوریه بعد از ۵ سال وارد خان_شیخون شد» ارتش سوریه پس از محاصره شهر راهبردی خان شیخون در حومه جنوبی استان ادلب و عقب زدن تروریست‌ها، شب گذشته موفق شد پس از پنج سال وارد این شهر شود

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ | DW | 20.08.2019

بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان به عنوان وثیقه پذیرفته می‌شودآئین رونمایی از برنامه ملی بیمه پزشکان میهن، امروز، 28 مرداد سال جاری، با حضور علیرضا زالی رئیس قطب علوم اعصاب کشور برگزار شد.

گردآورنده هشت ميليون امضا | DW | 20.08.2019گردآورنده هشت ميليون امضا ۱۳۸ سال پيش در چنين روزی روزا مانوس در آمستردام هلند زاده شد. روزشمار_چهره‌های_تاریخی