بمباران هوایی مجدد نوار غزه پس از حمله موشکی به اسرائیل | DW | 27.11.2019

06/09/1398 01:44 ب.ظ

به‌رغم توافق بر سر آتش‌بس، ارتش اسرائیل مواضع حماس در نوار غزه را بمباران کرد. این حمله در واکنش به پرتاب مجدد موشک به سوی خاک اسرائیل صورت گرفته است. گفته می‌شود که یک کارخانه تسلیحاتی حماس هدف حمله قرار گرفته است.

به‌رغم توافق بر سر آتش‌بس، ارتش اسرائیل مواضع حماس در نوار غزه را بمباران کرد. این حمله در واکنش به پرتاب مجدد موشک به سوی خاک اسرائیل صورت گرفته است. گفته می‌شود که یک کارخانه تسلیحاتی حماس هدف حمله قرار گرفته است. سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده که در جریان حمله هوایی روز چهارشنبه ششم آذر (۲۷ نوامبر) به نوار غزه، از جمله یک کارخانه تسلیحاتی متعلق به حماس نیز بمباران شده است.

ارتش اسرائیل با انتشار یک پست توییتری اعلام کرد که نسبت به حمله نیروهای حماس به شهروندان اسرائیلی واکنش متناسب نشان خواهد داد.

چند ساعت پیش از حمله هوایی ارتش اسرائیل به مواضع حماس در نوار غزه، دو موشک از سوی نیروهای فلسطینی به سوی خاک اسرائیل پرتاب شده بود.ارتش اسرائیل اعلام کرده است که سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل موفق به خنثی کردن یکی از موشک‌های پرتاب شده به خاک این کشور شده است.

در پی حملات موشکی به خاک اسرائیل، در شهر مرزی سدروت آژیر خطر به صدا در آمد. گفته می‌شود که یک زن اسرائیلی به هنگام فرار به منطقه امن، مجروح شده‌است. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تهدید کرده است که ارتش این کشور هیچ حمله‌ای به خاک خود را بی پاسخ نخواهد نهاد.هزاران نفر از شهروندان فلسطینی غروب سه‌شنبه ۲۶ نوامبر با برپایی تظاهرات"روز خشم" مخالفت خود را با تصمیم دولت آمریکا مبنی بر قانونی شمردن سیاست شهرک‌سازی اسرائیل در مناطق فلسطینی را ابراز کردند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حمله موفقیت‌آمیز سایبری به پایگاه خبری 'اعماق' وابسته به داعش | DW | 26.11.2019پایگاه خبری و تبلیغاتی 'اعماق' که مهم‌ترین منبع خبری 'دولت اسلامی' (داعش) به شمار می‌آید، مورد حمله سایبری قرار گرفت. این پایگاه در جذب نیروهای افراطی به داعش عمل می‌کرده است. این حمله سایبری موفقیت‌آمیز اعلام شده است.

گزارش ویژه رویترز: حمله به آرامکو را ایران طراحی و اجرا کرد | DW | 26.11.2019خبرگزاری رویترز اطلاعاتی پیرامون حمله به تاسیسات نفتی عربستان منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، مسئولیت این حمله کاملا برعهده سپاه پاسداران بوده و این عملیات در هماهنگی با آیت‌الله خامنه‌ای صورت گرفته است. رويترز وارد ميشود دقيقا زماني كه ايران و اربستان ميخوان تنش زدايي كنن ديگه سناريو از حد نخنما بودن گذشته بسیار عالی پس خاک بر سر جامعه جهانی که صداش در نمیاد هنو. با این دیوث پدرها داره ساخت و پاخت میکنه

تروریست‌ها با حمله به روستای تل حلف سوریه 17 غیرنظامی را کشتندتروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ با حمله به روستای تل_حلف سوریه 17 غیرنظامی را کشتند.

گزارش ویژه رویترز از «طرح‌ مقامات ایران برای حمله به تأسیسات نفتی عربستان»چهار ماه قبل از اینکه فوجی از پهپادها و موشک‌ها بزرگترین تأسیسات نفتی جهان در عربستان مورد حمله قرار دهند، مقام‌های امنیتی ایران در یک مجتمع امنیتی نفوذناپذیر در تهران دور هم جمع شده بودند.

اعتراض دیده‌‌بان حقوق‌بشر به اقدامات اسرائیل

تحقیقات رویترز: خامنه‌ای دستور حمله به آرامکو را صادر کرده بودخبرگزاری رویترز دوشنبه 25 نوامبر 2019 با انتشار نتایج تحقیقات و بررسی‌های خود درباره توطئه رژیم هههههههههه مگه کسی شک داشت ؟ freedom_hugo خب کیر خامنه ای رو خوردین؟!!!! نه فقط کسشر میگین ب جایی ک ناموس خامنه ای رو بدین دستش

در پی آخرین حمله موشکی نیروهای فلسطینی به خاک اسرائیل، جنگنده‌های ارتش اسرائیل اقدام به بمباران مواضع گروه اسلام‌گرای حماس در نوار غزه کردند.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده که در جریان حمله هوایی روز چهارشنبه ششم آذر (۲۷ نوامبر) به نوار غزه، از جمله یک کارخانه تسلیحاتی متعلق به حماس نیز بمباران شده است.

ارتش اسرائیل با انتشار یک پست توییتری اعلام کرد که نسبت به حمله نیروهای حماس به شهروندان اسرائیلی واکنش متناسب نشان خواهد داد.

چند ساعت پیش از حمله هوایی ارتش اسرائیل به مواضع حماس در نوار غزه، دو موشک از سوی نیروهای فلسطینی به سوی خاک اسرائیل پرتاب شده بود.ارتش اسرائیل اعلام کرده است که سامانه پدافند"گنبد آهنین" اسرائیل موفق به خنثی کردن یکی از موشک‌های پرتاب شده به خاک این کشور شده است.

در پی حملات موشکی به خاک اسرائیل، در شهر مرزی سدروت آژیر خطر به صدا در آمد. گفته می‌شود که یک زن اسرائیلی به هنگام فرار به منطقه امن، مجروح شده‌است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تهدید کرده است که ارتش این کشور هیچ حمله‌ای به خاک خود را بی پاسخ نخواهد نهاد.هزاران نفر از شهروندان فلسطینی غروب سه‌شنبه ۲۶ نوامبر با برپایی تظاهرات"روز خشم" مخالفت خود را با تصمیم دولت آمریکا مبنی بر قانونی شمردن سیاست شهرک‌سازی اسرائیل در مناطق فلسطینی را ابراز کردند.حمله موشکی مجدد نیروهای فلسطینی به خاک اسرائیل و همچنین حمله هوایی ارتش اسرائیل به مواضع حماس در نوار غزه به‌رغم توافق ناظر بر آتش بس صورت می‌گیرد.

دو هفته پیش، نیروی هوایی اسرائیل اقدام به حمله هوایی به نوار غزه نموده بود. ارتش اسرائیل در جریان این حمله موفق شده بود، بها‌ء ابوعطا، فرمانده جهاد اسلامی را به قتل برساند.

نیروهای جهاد اسلامی و حماس در واکنش به این حمله اسرائیل اقدام به پرتاب ۳۶۰ موشک به سوی خاک اسرائیل نموده بودند.

در جریان درگیری‌های نظامی اخیر دست‌کم ۳۶ نفر کشته شدند. گفته می‌شود که اکثریت کشته‌شدگان وابسته به نیروهای نظامی فلسطینی بوده‌اند. پس از آن، به دنبال میانجیگری مصر و سازمان ملل، بر سر برقراری آتش‌بس توافق شد. توافقی که شکننده بودن آن در جریان تبادل آتش بامداد روز چهارشنبه آشکار گشت.