بلینکن: حتی بازی‌های المپیک هم شاید مانع حمله روسیه به اوکراین نشود

22/11/1400 02:45 ب.ظ

بلینکن: حتی بازی‌های المپیک هم شاید مانع حمله روسیه به اوکراین نشود بیشتر بخوانید🔽

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه ۱۱ فوریه ضمن هشدار نسبت به جدی بودن احتمال تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تاکید کرد که این حمله ممکن است هر لحظه، حتی حین برگزاری بازی‌های المپیک روی دهد.وزیر امور خارجه آمریکا در این راستا بار دیگر به اقدام روسیه در جمع‌آوری نیروهای بیشتر نظامی در مرز خود با اوکراین اشاره و مسکو را به تدارک یک تهاجم نظامی تازه علیه اوکراین متهم کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این راستا بار دیگر به اقدام روسیه در جمع‌آوری نیروهای بیشتر نظامی در مرز خود با اوکراین اشاره و مسکو را به تدارک یک تهاجم نظامی تازه علیه اوکراین متهم کرد. آقای بلینکن سپس ضمن رد گمانه‌زنی‌های موجود مبنی بر اینکه مسکو برای عملی کردن تصمیم خود منتظر پایان بازی‌های المپیک زمستانی پکن در بیستم فوریه است تا چین، متحد بزرگ خود را تحت الشعاع این حمله قرار ندهد، گفت: «ما در برهه‌ای قرار داریم که هر لحظه ممکن است شاهد آغاز تهاجم (علیه اوکراین) باشیم و واضح است که بازی‌های المپیک نیز نمی‌تواند مانعی برای آن باشد.»

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط یک شرکت خصوص آمریکایی استقرار نظامی جدید نیروهای روسیه را در چندین منطقه نزدیک به مرز اوکراین نشان می‌دهد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بلینکن: حمله روسیه به اوکراین در خلال بازی‌های المپیک بعید نیست | DW | 11.02.2022وزیر خارجه آمریکا می‌‌گوید که وضعیت استقرار نیروهای روسیه به گونه‌ای است که هر لحظه امکان حمله آنها به اوکراین ممکن است. او به خلاف ارزیابی بسیاری از ناظران بعید ندانسته است که حمله احتمالی حتی در ده روز آینده انجام شود. روسیه گستاخ شده چون رهبران اروپا و آمریکا را ضعیف می بیند جای تعجب دارد که جمع جهانی به سرجمع نرسیده اند.

آغاز رزمایش روسیه و بلاروس در مرز اوکراین؛ کی‌یف: ابزار فشار روانی استکشورهای غربی بر این باور هستند که ۳۰ هزار نظامی روسیه در چهارچوب این رزمایش به داخل خاک بلاروس اعزام شده‌اند.

مذاکرات مشاوران رهبران فرانسه، آلمان، روسیه و اوکراین در برلین بی‌نتیجه بودرایزنی‌های مشاوران سران آلمان، فرانسه، اوکراین و روسیه در فرمت نرماندی نتوانست به پیشرفت همه جانبه در خصوص بحران اوکراین دست یابد. - خبرگزاری آناتولی

شکست گفتگوهای برلین بر سر بحران اوکراین؛ بایدن نسبت به شروع «جنگ جهانی» هشدار دادرئیس کاخ سفید تاکید کرد: «در صورتی که آمریکایی‌ها و نیروهای روسیه شروع به تیراندازی به سمت یکدیگر کنند باید منتظر وقوع یک جنگ جهانی بود.» الکی انیشتین گفته نمی دانم جنگ جهانی سوم به چه صورت خواهد بود اما این را می دانم در جنگ جهانی چهارم انسان ها با چوب و سنگ و چماق به جنگ هم خواهند رفت بازهم غلط کردنهای روسهاوغریبهاشروع شد!جنگ جهانی سوم روبایدن که هیچ نوه اش هم نمیبینه!هنوزهردوطرف به استعماربیشترمردم وکشورهاشون امیددارند! هروقت نه منابعی بودونه مردمی برای چاپیدن!احتمال جنگ هست بینشون!به بایدن وپوتین بایدگفت ورنزنید!هدفتون قربانی کردن بیشترایرانه اوکراین بهانه!

بحران اوکراین؛ هشدار جانسون نسبت به 'فاجعه تمام عیار' | DW | 10.02.2022ملاقات دبیرکل ناتو و نخست‌وزیر بریتانیا و ابراز نگرانی از تشدید مناقشه اوکراین؛ استولتنبرگ تاکید کرد که فرصت برای بازدارندگی مسکو تنگ‌تر می‌شود. جانسون گفت اروپا در خطرناک‌ترین بحران امنیتی به سر می‌برد.

بایدن خطاب به شهروندان آمریکایی: همین الان از اوکراین خارج شویدجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، از شهروندان آمریکایی که در اوکراین به‌سرمی‌برند خواست که بلافاصله این کشور را ترک کنند و هشدار داد که اوضاع می‌تواند به‌سرعت آشفته بشود. سیاست دموکرات ها عقب نشینی در تمام مسائل از بلوک شرق است با این بهانه که جنگ راه میفته.بهتره بگیم حکومت آمریکا بدست جاسوسان چینی و کمونیست افتاده.شک نکنید تا چند سال آینده دیگر آمریکا ابرقدرت نیست و اکثر دموکراسی های دنیا نابود میشوند. بایدن اگه جنگ نباشه تو دنیا ماهیت آمریکا نابود میشه طفلکیا داغون میشن افسردگی میگیرن.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه ۱۱ فوریه ضمن هشدار نسبت به جدی بودن احتمال تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تاکید کرد که این حمله ممکن است هر لحظه، حتی حین برگزاری بازی‌های المپیک روی دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این راستا بار دیگر به اقدام روسیه در جمع‌آوری نیروهای بیشتر نظامی در مرز خود با اوکراین اشاره و مسکو را به تدارک یک تهاجم نظامی تازه علیه اوکراین متهم کرد.

آقای بلینکن سپس ضمن رد گمانه‌زنی‌های موجود مبنی بر اینکه مسکو برای عملی کردن تصمیم خود منتظر پایان بازی‌های المپیک زمستانی پکن در بیستم فوریه است تا چین، متحد بزرگ خود را تحت الشعاع این حمله قرار ندهد، گفت: «ما در برهه‌ای قرار داریم که هر لحظه ممکن است شاهد آغاز تهاجم (علیه اوکراین) باشیم و واضح است که بازی‌های المپیک نیز نمی‌تواند مانعی برای آن باشد.»

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط یک شرکت خصوص آمریکایی استقرار نظامی جدید نیروهای روسیه را در چندین منطقه نزدیک به مرز اوکراین نشان می‌دهد.

شرکت «ماکسار تکنولوژی» مستقر در ایالات متحده که مدتی است به صورت ویژه تجمع نیروهای روس در مرز اوکراین را رصد می‌کند، اعلام کرده که تصاویر ضبط شده در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از آرایش جدید و قابل توجه این نیروها در چندین نقطه از منطقه الحاق شده کریمه و نیز در غرب روسیه و بلاروس حکایت دارد.

رویترز با اشاره به این تصاویر و ضمن تاکید بر اینکه نمی‌تواند به صورت مستقل صحت آنها را تایید کند آورده است که روند افزایش شمار نیروهای روسیه در نزدیکی مرز اوکراین به رغم تلاش‌های دیپلماتیک فزاینده برای حل این بحران همچنان ادامه دارد.

در این گزارش آمده است روسیه در حالی داشتن هر گونه طرح حمله نظامی به اوکراین را رد کرده که حضور نیروهای این کشور در رزم‌آیش‌های مشترک بلاروس و نیز مانورهایی در دریای سیاه به عنوان بخشی از افزایش فعالیت‌های نظامی در نزدیکی اوکراین تلقی شده و به بیم‌های موجود در خصوص قریب الوقوع بودن یک جنگ دامن زده است.