بلینکن: درباره برجام بایدن نمی‌تواند برای دولت آینده تصمیم بگیرد | DW | 19.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا از دشواری‌های موجود بر سر راه کسب توافق با جمهوری اسلامی در مذاکرات وین سخن گفت. انگشت اتهام او در ارتباط با وضعیت نامساعد کنونی متوجه دولت دونالد ترامپ و خروج از برجام بوده است.

آنتونی بلینکن در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه ۱۹ ژانویه با بن رودس و تومی ویتور داشته، به گره‌های موجود بر سر کسب توافق با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده است.

او گفت نظارت گسترده و راستی‌آزمایی درباره فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی که نتیجه برجام بود، اعتماد ما را نسبت به کنترل فعالیت‌های هسته‌ای ایران تامین می‌کرد. اما خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای عملا باعث آن شد که جمهوری اسلامی به شکل"خطرناکی" بر دامنه فعالیت‌های هسته‌ای خود بیافزاید. بلینکن گفت که آمریکا و دولت بایدن در موقعیتی نیستند که چنین تضمینی را به جمهوری اسلامی بدهند. او گفت دولت بایدن در صورت پایبندی جمهوری اسلامی به تعهدات هسته‌ای خود می‌تواند تضمین دهد که از توافق خارج نخواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یعنی چین خارتون گایید 😂

پس اگر بایدن توان تصمیم گیری طولانی مدت برای برجام رو نداره باید طول مدت اجرای برجام به دو سال تقلیل پیدا کنه و صادقانه این مدت رو مطرح کنه. در غیر اینصورت بایدن کلاهبرداری بیشتر نیست.

همیشه پیروزی هزار تا پدر داشته شکست حروم زاده بوده برجام ارث ترامپ نیست بلکه میراث دمکرات هاست وریشه در سال ۱۳۵۷ دارد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ویدئویی از سریلانکا؛ فیل‌ها با تغذیه از زباله‌دانی‌ها جان می‌بازندزباله‌دانی‌های روباز در روستای «پالاکادو» در منطقه «آمپارا» از جمله مکان‌هایی است که فیل‌ها در شرق پایتخت سریلانکا برای تغذیه به آنجا روی می‌آورند. لعنت به ادمیزاد … ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پهلو گرفتن زیردریایی اتمی آمریکا در گوام در پی افزایش تنش‌ها با چیندر پی افزایش تنش‌ها میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری خلق چین بر سر مناقشه تایوان، آمریکا یکی از پیشرفته‌ترین زیردریایی‌های اتمی خود را به پایگاه نظامی آمریکا تازه در دوره ترامپ فهمید که ج.ا و حوثی‌ها و حزب‌الله و بکوحرام و طالبان و داعش، ابزار دست چین و روسیه هستند برای مشغول کردن آمریکا و غرب با این جوجه‌های کثیف و بدبو
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

درخواست استفاده از تجربه چین در شبکه ملی اطلاعات و محدودیت اینترنت در ایرانیک نماینده مجلس گفته است چین در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به ابتکار منحصربه‌فرد و خاصی دست یافته و ایران باید از تجربه این کشور برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات استفاده کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نارضایتی سفیر سابق ایران در مسکو از بدعهدی ایران در قبال روسیهمعلوم نیست سفیر ایرانه یا روسیه. در دنیای وارونه ای زندگی می‌کنیم. این یارو ایرانی است یا روس؟ عجب خر تو خری است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن: ایران خواهان تضمین برای عدم خروج آمریکا از برجام شده؛ نمی‌توانیم تضمین بدهیمآنتونی بلینکن می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا با قطعیت اعلام کرده است تا زمانی که در این سمت قرار دارد، به برجام متعهد خواهد بود اما نمی‌توان از طرف دولت‌های آینده چنین تعهدی داد. مشکل توافق با آمریکا همینه.. تعهدی نیست Untr_US_table به_همین_دلیل نباید به ایالت اعتمادکرد _ توافق باید توسط کنگره_تائید وبصورت قانون درآید 🤣 مطمئن باشیم در هر شغلی که هستیم اگر ذره‌ای عدم خلوص در ما باشد امروز سقوط نکنیم فردا سقوط می‌کنیم فردا نباشد پس‌فردا سقوط می‌کنیم چون انقلاب هر زمان یک موج می‌زند و یک مشت زباله را بیرون می‌ریزد 🥀 شهید عبدالحمید‌دیالمه عشق_حقیقی به خدا شیر مادر نان پدر حلالت
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »