بلینکن: به دنبال تقویت و طولانی کردن توافق هسته‌ای با ایران هستیم

04/12/1399 06:48 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مدعی شد که واشنگتن به دنبال تقویت و توسعه توافق هسته‌ای با ایران است.

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مدعی شد که واشنگتن به دنبال تقویت و توسعه توافق هسته‌ای با ایران است. بلینکن در ادامه سخنرانی خود افزود: ما با همکاری با شرکا و متحدان‌مان به دنبال طولانی‌تر کردن و تقویت برجام خواهیم گشت و به باقی نگرانی‌ها از جمله رفتار منطقه‌ای بی‌ثبات‌کننده ایران و توسعه و اشاعه موشک‌های بالیستیک رسیدگی خواهیم کرد.

وی در انتها گفت: ایران باید به توافف پادمانی خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و وظایف بین‌المللی خود پایبند بماند. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا هم روز یکشنبه در گفت‌وگو سی بی اس نیوز مدعی شده بود که جو بایدن"مصمم" است که از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند و دیپلماسی را بهترین راه برای این کار می‌داند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

تقویت؟ یعنی شرایط بیشتر اضافه بشه؟ برجام قرارش بر اعتماد سازی بود.اگه اعتماد جلب نشود.توافق بیهوده است.و اینکه اصلآ در جهان به کسی یا چیزی میشود اعتماد کرد هرگز،تنها یک اصل در جهان هست که همیشه درست است نبرد برای بقا،مرگ همان زندگیست،و زندگی همان فرصت نبرد.اما گاهی چنان با همرزمان بیگانه ای که تماشا آخرین راهه

بلینکن طی نامه‌ای به غنی نسبت به خروج کامل نیروهای کشورش از افغانستان هشدار دادآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نامه‌ای به محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان فرستاد که در آن، از خارج نشوید با اوردنگی به بیرون رانده خواهید شد

بازداشت ۲۰۰ منتقد دولت در مسکو؛ بلینکن خطاب به کرملین: به آزار صداهای مستقل پایان دهیددر پی بازداشت ۲۰۰ نفر از جمله شماری از چهره‌های برجسته مخالف دولت در روسیه، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که خواهان پایان دادن به آزار و اذیت افراد با صداهای مستقل در روسیه است.

دیدگاه | کمپین «نه به جمهوری اسلامی» به دنبال متحد کردن مخالفان ایرانی استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. «نه به جمهوری اسلامی» آری به جمهوری اسلامی رای حق من است با هر‌کسی متحد می‌شوید، به فرقه رجوی نزدیک نشوید دشمن جان ملت ایران هست و بس

رییسی: بدنه وزارت اطلاعات دل‌داده به انقلاب و به دنبال تحقق اهداف آن استرییس قوه قضاییه گفت: اگر وزارت اطلاعات نمایشگاهی از توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی را برپا کند مشخص می‌شود که بر انقلاب و کشورمان در ۴۰ سال اخیر چه گذشته است. امضا کنید RAHBARMOVAGAT اون اقلیت هم ایرانشهریها هستند. به احتمال قوی.

نروژ فروش شرکت وابسته به رولز رویس به روسیه را به دلایل امنیتی متوقف کردبه نوشته رسانه‌های محلی نروژ، این شرکت از جمله سازنده موتور کشتی جاسوسی فوق سری «ماریاتا» نیز بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در کنفرانس خلع سلاح در ژنو در سخنرانی از پیش ضبط شده‌ای گفت: ایالات متحده متعهد به این می‌ماند که اطمینان حاصل کند ایران هیچ‌وقت به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند. دیپلماسی بهترین مسیر برای رسیدن به این هدف است.

بلینکن در ادامه سخنرانی خود افزود: ما با همکاری با شرکا و متحدان‌مان به دنبال طولانی‌تر کردن و تقویت برجام خواهیم گشت و به باقی نگرانی‌ها از جمله رفتار منطقه‌ای بی‌ثبات‌کننده ایران و توسعه و اشاعه موشک‌های بالیستیک رسیدگی خواهیم کرد.

وی در انتها گفت: ایران باید به توافف پادمانی خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و وظایف بین‌المللی خود پایبند بماند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا هم روز یکشنبه در گفت‌وگو سی بی اس نیوز مدعی شده بود که جو بایدن"مصمم" است که از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند و دیپلماسی را بهترین راه برای این کار می‌داند.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین درخصوص آغاز مذاکرات برای بازگشت آمریکا به برجام ادعا کرده بود که"ایران همچنان پاسخی نداده است".