بلینکن: در نقش ایران در حمله به تانکر اسرائیلی تردیدی نداریم | DW | 03.08.2021

03/08/2021 08:32:00 ق.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا گفته است این کشور در همراهی با کشورهای بریتانیا، اسرائیل، رومانی و کشورهای دیگر اقدام خواهد کرد. آنتونی بلینکن تاکید کرده است که درباره مسئولیت ایران در حمله به تانکر مرسر استریت تردیدی وجود ندارد.

حمله به نفتکش اسرائيلی, حمله به کشتی مرسر استریت

وزیر امور خارجه آمریکا گفته است این کشور در همراهی با کشورهای بریتانیا، اسرائیل، رومانی و کشورهای دیگر اقدام خواهد کرد. آنتونی بلینکن تاکید کرده است که درباره مسئولیت ایران در حمله به تانکر مرسر استریت تردیدی وجود ندارد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفته است این کشور در همراهی با کشورهای بریتانیا، اسرائیل، رومانی و کشورهای دیگر اقدام خواهد کرد. آنتونی بلینکن تاکید کرده است که درباره مسئولیت ایران در حمله به تانکر مرسر استریت تردیدی وجود ندارد.

واکنشی مشترک نسبت به حمله به تانکر اسرائیلی"ام‌‌تی مرسر استریت". این پیام کنفرانس خبری آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در ارتباط با حمله به این تانکر اسرائیلی است. تانکری که روز پنجشنبه ۲۹ ژوئیه در دریای عمان مورد حمله واقع شد.خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از واشنگتن به پاسخ‌های آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به پرسش‌های خبرنگاران درباره حمله به تانکر یاد شده پرداخته است.

آمریکا مسئولیت حمله به این تانکر را برعهده ایران دانسته و بر آن است تا در هماهنگی با کشورهای ذیربط در اقدامی مشترک نسبت به این حمله واکنش نشان دهد.بلینکن گفته است: «ما به طور جامع و دقیق اقدام به بررسی این حمله نمودیم و مطمئن هستیم که جمهوری اسلامی ایران این حمله را انجام داده است.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رژیم اشغالگر حکومت اسلامی خطرناکترین ویروس در جامعه بشریت هست. یا آن هر چه زودتر باید نابود بشه یا او ایران، خاورمیانه و بشریت را نابود خواهد کرد. اتحادیه اروپا که فرستاده برای مراسم انتخاب رئیسی جنایتکار می‌فرستد, موقعی بیدار میشه که آخوندها دارای بمب اتمی و بیولوژیکی بشوند! همانگونه که دمکرات ها در اشغال آمریکا همکار انگلیس و صهیونیسم هستند.از شما توقعی غیر ازاین نیست.شما وزیر انگلیس و اسرائیل هستید.

حرف مفت حرف مفت حرف مفت و ...... اینها که ج.ا را ازبین نمی‌برند فشار حداکثری هم که به مردم نه ج.ا آورده اند پس قصه الکی نگویند come on Cowboy تنها موضوعی که ایران، با اینهمه خودخوانده دکترای سفلی، کم آورده روش سیاسی برخورد با غرب است که آنهم ریشه در نفس خودپست بودن نسبت به غرب دارد. raisi_com IRIMFA AhmadMasoumifar

امسال بیشترین تعداد فروش خانه در ترکیه در استانبول ثبت شده استطی نیمه نخست سال جاری بیش از 550 هزار باب خانه در ترکیه خرید و فروش شده و استانبول 20 درصد کل معاملات را به خود اختصاص داده است. - خبرگزاری آناتولی

در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی کار بی نظیری در تاریخ ایران صورت گرفته استئیس جمهور با بیان اینکه کشور همیشه در حال توسعه و سازندگی است، گفت: در دورانی که از یک طرف با جنگ تحمیلی اقتصادی و از طرف دیگر با هجمه کرونا مواجه بودیم، بسیار مهم بود که به دنیا جواب بدهیم و افتتاح طرح های ملی در روزهای پنج شنبه خاری بود در چشم کسانی که علیه ایران طراحی کرده بودند.

بلینکن و لاپید درباره حمله مرگبار به نفتکش تاجر اسرائیلی در دریای عمان گفت‌وگو کردندوزرای خارجه ایالات متحده و آمریکا توافق کردند به همکاری‌های بین‌المللی در خصوص حادثه حمله به نفتکش مرسر استریت که در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت ادامه دهند. دانشمندان مارا درکشورخودمان ترور میکنید،ژنرال عالیرتبه و محبوب قلب ملت ما را که مهمان عراق بودرا باهمراهانش شهیدکردیدپاسخگوهم نبودید عجب کس شیر دارین برای خودتان می‌گوید اول حرفش میگه حمله بزدلانه بعد چند جمله دیگه میگن حمله قول دورانه اصلا خودشون میداند چی گفته هههههه من میگم اگر ایران این کار کرده نوش جونش بازم این کار کنه

انتخاب شهردار از میان اسامی پرونده هلدینگ یاس بی‌مسئولیتی در قبال رای مردم استمحمدجواد حق‌شناس گفت: در آن ادوار شاهد شکل گرفتن پرونده‌های تخلفی بودیم که هم چنان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مسائل شهر وجود دارد. در یکی از همین پرونده‌ها موسوم به پرونده «یاس» شاهد محکومیت قائم‌مقام شهردار وقت تهران به 20 سال زندان و باز گرداندن اموال به یغما رفته بودیم.

از هر شش خودروی برقی در جهان یکی ساخت آلمان است | DW | 01.08.2021نقش شرکت‌های خودروسازی آلمان نظیر ب‌ام‌و، فولکس‌واگن و مرسدس در تولید خودروهای برقی در جهان در حال افزایش است. بیش از ۱۵ درصد خودروهای برقی تولید آلمان است. اما بازار خودروهای الکتریکی در جهان همچنان در دست چین است.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی با ارسال نامه‌ای خطاب به خامنه‌ای از اوضاع اسفناک سامانه بهداشت و درمان گفته است. او هشدار داده که نظام سلامت در ایران خسته و گرفتار است و احتمال فروپاشی آن بسیار جدی است. سقط نشین فقط که مردم‌برنامه‌دارن‌براتون تا دیروز میگفتی همه چیز عالیه و تحت کنترل الان که موقع رفتنته یادت اومده اوضاع خرابه حرمله نامه اش هم جهت و هم سو در مالیدن تخم های مقام عظماست!!!! کسی که حتی معنی سلامت را نمی‌فهمد نامه را به چه کسی می‌نویسد کسب که خود عامل اصلی تمام گشتار هموطنان عزیزمان بوده و هست

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و حمله به تانکر اسرائیلی واکنشی مشترک نسبت به حمله به تانکر اسرائیلی"ام‌‌تی مرسر استریت".طی نیمه نخست سال جاری بیش از 550 هزار باب خانه در ترکیه خرید و فروش شده و استانبول 20 درصد کل معاملات را به خود اختصاص داده است.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی بعد از ظهر یکشنبه در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت خانه های نفت و کشور و سازمان های انرژی اتمی و تامین اجتماعی در سراسر کشور، در هشتاد و هشتمین و آخرین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، اظهار داشت: در 8 سال گذشته اقدامات بسیار زیادی در کشور انجام شده و طرح های بزرگ و عظیمی افتتاح شده و وقتی از این موفقیت ها سخن می گوییم، نه تعریف از دولت بلکه تعریف از ملت بزرگ ایران است.Aa سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید آنتونی بلینکن با وزیر خارجه اسرائيل در خصوص حمله به کشتی مرسر استریت در دریای عمان گفتگو کرده است.

این پیام کنفرانس خبری آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در ارتباط با حمله به این تانکر اسرائیلی است. تانکری که روز پنجشنبه ۲۹ ژوئیه در دریای عمان مورد حمله واقع شد.08. خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از واشنگتن به پاسخ‌های آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به پرسش‌های خبرنگاران درباره حمله به تانکر یاد شده پرداخته است. روحانی خاطر نشان کرد: در طول دولت تدبیر و امید، 10 فاز فعال در پارس جنوبی به 27 فازافزایش یافته است و 17 فاز در طول 8 سال گذشته به افتتاح رسید و امروز می‌توان گفت که تقریباً فازهای پارس جنوبی به اتمام رسیده است و فقط یک فاز بخاطر شرایط تحریم و جنگ اقتصادی باقی مانده است. آمریکا مسئولیت حمله به این تانکر را برعهده ایران دانسته و بر آن است تا در هماهنگی با کشورهای ذیربط در اقدامی مشترک نسبت به این حمله واکنش نشان دهد. براساس داده‌های سازمان آمار ترکیه (TÜİK) در نیمه نخست سال جاری خرید و فروش خانه مسکونی در کل ترکیه نسبت به مدت مشابه سال 2020 با کاهش 11. بلینکن گفته است: «ما به طور جامع و دقیق اقدام به بررسی این حمله نمودیم و مطمئن هستیم که جمهوری اسلامی ایران این حمله را انجام داده است. ایال اوفر، میلیاردر اسرائیلی مالک شرکت زودیاک است.

» به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در جریان حمله به تانکر مرسر استریت که گفته می‌شود توسط دو پهپاد صورت گرفته، دو خدمه این نفتکش، یک شهروند بریتانیایی و یک شهروند رومانیایی کشته شده‌اند. استان استانبول با 108 هزار و 51 باب خانه در صدر استان‌های ترکیه که بیشترین میزان معاملات ملکی در آن صورت گرفته، بوده و آنکارا با 53 هزار و 575 باب خانه در رده دوم قرار دارد. رئیس جمهور با اشاره به پروژه‌های انجام شده در زمینه انرژی هسته‌ای با بیان اینکه در زمینه انرژی هسته‌ای تعصب خاصی داریم، اظهار داشت: فشارها و اذیت‌های زیادی از سال 82 تا امروز علیه ملت ایران به بهانه مسأله هسته‌ای انجام شده است، بنابراین موضوع هسته‌ای برای ما حائز اهمیت است. وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که این کشور در تماس و مشورت با کشورهای بریتانیا، رومانی، اسرائیل و سایر کشورها درباره گزینش واکنشی متناسب به این حمله تصمیم خواهد گرفت. بلینکن این حمله را جلوه‌ای از رویکرد غیرمسئولانه جمهوری اسلامی دانسته است. همچنین نیمی از کل معاملات مسکن در ترکیه در شش ماه اول امسال در پنج استان استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا و بورسا صورت گرفته است. وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که ایران با این اقدامات خود تهدیدی برای تردد کشتی‌ها، بازرگانی و جان ملوانان بی‌گناه در آب‌های بین‌المللی است.  روحانی افزود: امروز از لحاظ فناوری در ساخت کسک و فعال‌سازی منابع و معادن خود اقدامات نیز خوبی انجام شده است و هزینه تولید کیک زرد از هزار دلار برای یک کیلو به 80 دلار کاهش یافته است. وزیر امور خارجه در پاسخ به این پرسش که آیا این حمله مرتبط با شروع زمامداری ابراهیم رئیسی است، گفته که این نخستین باری نیست که کشتی‌های اسرائیلی در آب‌های منطقه هدف حمله واقع می‌شوند و از این رو، او ارتباط مستقیمی بین این دو موضوع نمی‌بیند. در پی این حمله دو شهروند بریتانیایی و رومانیایی جان خود را از دست داده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران هرگونه مشارکت در این حمله را تکذیب کرده است. این در حالی است که مقامات اسرائیلی، بریتانیایی و آمریکایی در اظهارات خود تصریح کرده‌اند که در نقش جمهوری اسلامی در این حمله تردیدی ندارند. رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دولت در کمتر از 2 سال اخیر علیرغم همه مشکلات بدهی 140 هزار میلیارد تومانی خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرد و امیدواریم از ثمرات آن همه کارگران و ملت ایران بهره‌مند شوند. در همین زمینه: .